Bērni roseola

Īss apraksts slimības

 Bērni roseola
 Bērni roseola - infekcija, kas parasti skar maziem bērniem, galvenokārt līdz diviem gadiem.

Otrs kopējais slimības nosaukumu - pēkšņi izsitumi. Pazīstams arī kā bērns roseola drudzi, slimības un sestajā psevdokrasnuha.

Simptomi roseola bērns bieži tiek sajaukts ar simptomiem SARS, masalām vai alerģijām, lai diagnoze var būt grūti.

Cēloņi slimības

Iemesls bērns roseola - patogēnu herpes 6 un 7 veidu. Pieaugušajiem, šie vīrusi izraisa hroniska noguruma sindroms, un bērnus - roseola. Vīruss nonāk ādas un audu bojājums liek tiem inficēt mononukleāro šūnu reaģē ar imūnsistēmas šūnu faktoriem un provocēt izskatu eksantēma (ādas izsitumi).

Slimība ir plaši izplatīta bērnu vidū, bet mehānisms infekcijas joprojām nav saprotams. Jādomā, un, visticamāk, jānosūta vīrusu, kas izraisa roseola, gaisā. Inkubācijas periods - 5-15dn vidusmēra 3-7dn.

Visbiežāk tas attīstās roseola bērniem pavasarī un rudenī.

Simptomi roseola bērnu

Roseola sākas ar bērnu strauju ķermeņa temperatūras līdz 39-40 bērnu, 5grd. Vemšana, iesnas, klepus, saaukstēšanās simptomi, izmaiņas izkārnījumos nav novērota. Temperatūra tiek uzturēta augstā līmenī 3-5dn, efektivitāte pretdrudža medikamentu ir minimāla. Kritiskā temperatūra kritums iekrīt 4. dienā, un pēc tam 10-20ch pēc stabilizācija visa ķermeņa parādījās plankumains rozā izsitumi papulāri, nedaudz izvirzīts virs ādas. Rezervēts izsitumi pat uz dažām stundām vai dienām.

Kad parādās izsitumi, temperatūras paaugstināšanās vairs nenosaka. Caurlaides izsitumi bez plankumiem un lobīšanos caur 4-7dn.

Raksturīgs simptoms - izsitumi sāk izplatīties uz stumbra, pēc pārejas uz sejas, kakla, rokām, kājām. Visvairāk bagātīgs nokrišņi novērota uz bērna ķermeņa.

Papildu simptomi roseola: palielināta kakla, ausu (sēžamvietu) mezglu, bērnu letarģisks, ne ēst, viegli aizkaitināms. Dažreiz ir aknās, liesā pieaugums.

Novērotais pieaugums asins limfocītu skaita samazinājums leikocītu.

Diagnoze slimības

Papildus ārējo pārbaudi un novērtēšanu bērnu simptomu roseola, do asins testu dažreiz izmanto seroloģiskās diagnostikas (in titru imūnglobulīna G četras reizes vairāk).

Ir svarīgi atšķirt diagnozi roseola narkotiku izsitumi, non-poliomielīta enterovīruss infekcijas, infekcijas eritēma, sepse, vidusauss iekaisumu, bakteriāla pneimonija, meningīts, masaliņām, masalām.

Ārstēšana bērnu roseola

 Lai atvieglotu bērna stāvokli brīdī temperatūras paaugstināšanās babe laikā roseola tas dod pretdrudža līdzekļi - paracetamolu vai Nurofen
 Nav specifiska ārstēšana roseola bērnam. Lai atvieglotu bērna stāvokli brīdī temperatūras paaugstināšanās līdz tas dod pretdrudža līdzekļi - paracetamolu vai Nurofen, uzmanoties, lai kļūtu dehidratācija. Telpa, kurā slims bērns vienmēr būtu jāvēdina.

Simptomātiska ārstēšana bērnības roseola bērniem ar imūnsupresiju (apspiešanā imunitātes dēļ nesenā slimības, stress) papildina iecelšanu aciklovīrs un foskarneta.

Ja efektivitāte līdzekļu noņemšanai siltumu būs minimāla, un bērns sāks krampjveida, jums vajadzētu meklēt medicīnisko palīdzību.

Profilakse slimības

Jo iemesls bērnības roseola - vīrusu infekcija, profilakse ir tikai ierobežots kontakts ar bērnu, iespējams, inficēti savus bērnus.

Tādēļ, bērni, kuri ir atraduši šo slimību, kā arī citu kontaktu ar infekcijas, tai vajadzētu būt izolēti, līdz tie ir izārstēta.

Яндекс.Метрика