Bruceloze

Vispārīgs raksturojums slimības

 Brucelozi tiek pārnesta uz cilvēkiem, saskaroties ar inficētiem dzīvniekiem

Bruceloze - infekcijas slimība, kas izraisa baktērijas ģints Brucella. Infekcija ir raksturīgs ar garu, hronisku protams, bojājumus osteoarticular sistēmu, nervu sistēmu un sirdi. Izraisītājvielas brucelozes ir izplatīta dabiskā vidē, ir izturīgs pret zemām temperatūrām, saglabā spēju vairoties pat ilgstošas ​​uzturēšanās ūdenī un augsnē laikā. Dzīvu baktēriju 2 (govs piena), ēdiens uz 5 (saldētas gaļas) mēnešiem. Izmantojot speciālu aprīkojumu Brucella nomirst dažu minūšu laikā.

Kā likums, bruceloze ir konstatēts dzīvniekiem, gaļu un pienu, ko mēs ēdam. Cilvēkam patogēns brucelozes iekļūst caur gļotādām gremošanas un elpošanas sistēmu. Bruceloze ir iespējams panākt, izmantojot svaigu skrambām, sasitumiem un citām traumām. Tas ir īpaši raksturīgi tiem, kuru darbs ir saistīts ar attieksmi pret ādas un kažokādas, vai rūpēties par slimiem dzīvniekiem. Apdraudēts ir veterinārārsti, gani, milkmaids un dzīvnieku zinātne.

Kas notiek pēc inficēšanās?

Kad ķermeņa iekšienē, Brucella ātri izplatīties visā organismā caur limfātiskās kanāliem un asinsvadu .  Drīz jauni perēkļi infekcijas notiek aknu, liesas, kaulu smadzeņu, limfmezglu .  Tajā pašā laikā bruceloze cilvēkiem ietekmē centrālo nervu sistēmu, balsta un kustību sistēmas un dzimumorgānus .  Reaģējot uz baktērijām iekļauti klendusity, bet parasti, imūnsistēma nespēj nodrošināt bakterioloģisko attīrīšanu asins un limfmezglu dēļ pastāvīgiem transformācijas patogēniem .  Tas nozīmē diagnoze brucelozi jāizturas nav mājās, un attiecīgajos departamentos klīniku .  Pretējā gadījumā, bruceloze attīstīties hroniskā formā, un, lai tiktu galā ar to būs daudz grūtāk .  Mēs arī atzīmēt, ka bieži kopā ar hronisku brucelozes immunopathological izpausmēm, provocējot rašanos un augšanu "buķeti" uz citām slimībām .

Bruceloze - simptomi un klīniskā aina

Primārā latentā brucelozes cilvēkiem laikā praktiski nav izpausties. Raksturīgie simptomi brucelozes parādās tikai pēc inkubācijas perioda (1-5 nedēļas), ja slimība vai ostrosepticheskuyu plūsmām hroniskā formā.

Akūta bruceloze cilvēkiem ir šādi simptomi:

 • drudzis (augsta temperatūra var uzglabāt līdz 3 nedēļām);
 • pārmērīga svīšana;
 • drebuļi;
 • drudzis;
 • palielināt perifērijas limfmezglos.

Dažos gadījumos ārstēšana brucelozes cilvēkam beidzas ar pilnīgu atveseļošanos, bet bieži vien pretējs process notiek tad, kad slimība kļūst septiķi metastātiska. Šajā gadījumā pacients cieš no regulāras bouts drudži, smagu intoksikāciju, difūzas sāpes locītavās, miega traucējumi, galvassāpes. Brucelozes simptomi, kas norāda neveiksmes galveno sistēmu organismā, izraisot nopietnas komplikācijas: miokardītu, meningītu, hepatīts, endokardīts, aborts grūtniecības sākumā. Pēc 6 mēnešiem (šis periods ir lielā mērā nosacīta) akūtā forma hronisku brucelozes plūsmu.

Pirmkārt, hroniska bruceloze cilvēkiem raksturo fokusa bojājumiem. Visbiežāk, infekcija skar lielās locītavas - gūžas, elkoņiem, ceļgaliem. Arī pacientiem ir norūpējušies šādi simptomi brucelozes:

 • pastāvīgas sāpes no rīta;
 • deformācija locītavu un krustojumu;
 • sasprindzinājums;
 • neirīts, radikulīts un citi traucējumi, nervu sistēmas;
 • var rasties: meningīts, bojājumi optikas un dzirdes nervu miningoentsefalit.

Jo hroniskā formā brucelozes cilvēkiem koordinācijas izmaiņas dzimumorgāniem bieži izraisa neauglību sievietēm un samazinātu seksuālo funkciju vīriešiem. Pēc kāda laika infekcija tiek pakāpeniski pārveidota par atlaišanu, bet atstāj aiz neatgriezeniskas izmaiņas muskuļu un skeleta sistēmas. Šī iemesla dēļ, pacienti ar diagnozi hroniska brucelozi (slimības diagnosticēšana jāveic tikai pieredzējuši ārsti) nepieciešama hospitalizācija un adekvātu ārstēšanu, kas samazinās risku invaliditāti.

Bruceloze - slimību ārstēšana

 Efektīva ārstēšana brucelozes slimības ar antibiotikām Rifampetsin
 Kad ostrosepticheskoy forma, ārstējot pacientu ar brucelozes tiek piešķirts:

 • cēloniskā apstrāde;
 • antibiotikas tetraciklīna grupas - rifampicīnu, hloramfenikols, streptomicīns. Ieteicamie preparāti ir labi iekļūt šūnās, piemēram, doksiciklīns, mutiski vai intramuskulāri streptomicīns;
 • fizioterapija un spa ārstēšanu (ne agrāk kā 6 mēnešus pēc pazušana klīniskajiem simptomiem).

Kad diagnoze hronisku ārstēšanu brucelozes balstās uz izmantošanu atjaunošanas pasākumus, un vakcīnas terapiju. Prognoze labvēlīgs vairumā gadījumu, tomēr ir vērts atcerēties, ka brucelozes bieži noved pie invaliditātes.

Novēršana infekcijas mērķis ir samazināt saslimstību ar lopkopības un lauksaimniecības dzīvnieku brucelozi. Lai to panāktu, eksperti veic sanitāri veterinārā pasākumus, kuros izraisītājvielas brucelozes ir gandrīz vienmēr mirst. Īpašs profilaktisko apkopi, ir izmantot antibrucellar vakcīnas. Viņi regulāri ne tikai dzīvnieki, bet arī darbiniekus mājlopu, gaļas pārstrādes uzņēmumi un darbinieki citu profesiju, kas saistītas ar gaļu vai ārstējošā ādas un kažokādas apstrādi.

Яндекс.Метрика