Buerger slimība

Buerger slimība Buerger slimība ir thromboangiitis obliterējoša
 ir thromboangiitis obliterējoša - sašaurināšanās vēnās un artērijās vidēja un maza auguma augšējo un apakšējo ekstremitāšu, kā rezultātā iekaisuma procesu. Retos gadījumos, patoloģija redzams koronāro, smadzeņu un viscerālo artēriju.

Slimība ir aprakstījis vācu ārsts Leo Burgess 1908, conjectured, ka tas bija iemesls slimības viņi veic 11 amputācijām.

Tradicionāli Buerger slimība tieksme, pārsvarā vīrieši smēķētāji vecumā 20-40 gadi. Tomēr pēdējos gados, gadījumi slimības diagnostikai sieviešu dēļ izplatīšanās smēķēšanas vidū godīgāku dzimums.

Neraugoties uz pieņēmumu par ekspertu, etioloģija slimības nav pilnībā saprotams: ir norādes par to ietekmi uz pacienta ģenētiskiem faktoriem, jo ​​īpaši pārvadātājs antigēna HLA - B5 un A9, kā arī pacientu klātbūtne ar antivielām pret laminin, elastīna un kolagēna I, III un IV.

Klīniskā aina Buerger slimība

Pathomorphological ir pakāpeniska samazināšanās apritē roku vai kāju, sākot no distālās porcijām (rokai) un pagarina proksimālais (augšā). Iekaisums artēriju ko raksturo šūnu infiltratīva procesos visos trijos slāņos asinsvada sienas: intimal bojājums, sadalīšana šūnu membrānām, endotēlija hiperplāzija un smagu trombozi.

Ir divi galvenie veidi iznīcināšanas: perifērās un jaukta. Pirmā forma Buerger slimība ietekmē asinsvadus, vai galvenās artērijas ekstremitāšu ar raksturīgo simptomu arteriālo išēmija kāju, migrē tromboflebīts, acrocyanosis, veidošanos čūlas. Ja sajauc veidlapu kopā ar pierādījumiem par asinsvadu bojājumi ekstremitāšu ir simptomi sirds slimības, asinsvadu smadzeņu, nieru, plaušu patoloģiju, vēdera simptomi.

Sākotnējā periodā Buerger slimība tiek novērotas funkcionālas izmaiņas ekstremitātēm ". Skudriņas" pēdu aukstumu, nejutīgums, sajūtas Pacienti ziņo zudumu sajūta pirkstos, zilā un sāpes. Ja tas ietekmē asinsvadus kājām parādās simptoms mijklibošana - asas sāpes apakšstilbu muskuļos staigājot laikā.

Ņemot vērā Buerger slimība var novērot trofikas traucējumi: izsitumi, anhidrosis, hiperpigmentācija, tūska, ādas atrofija, muskuļu nekroze, trofiskas čūlas, gangrēna.

Diagnoze Buerger slimība

Bieži diagnoze Buerger slimība ir ekskluzīva rakstura (gadījumos, kad pierādījumi par neiespējamību esamību citu slimību, kad iepriekš minētie simptomi). No thromboangiitis obliterējošais diagnozi var likt zem šādiem aspektiem:

 • Pacientu vecums jaunāki par 40-45 gadiem;
 • Pazīmes nepietiekama asins cirkulāciju audos ekstremitāšu ar sāpēm, klibuma, kas fiksēti ar neinvazīvām metodēm čūlas (piemēram, ultraskaņas Doplera efekts);
 • Izslēgšana no slimībām, kas saistītas ar asinsreces traucējumiem, autoimūnām slimībām, diabēta;
 • Patoloģiski procesi līdzīga rakstura identificēts pacientam un acīmredzot veselīgu ekstremitātēs.

Attiecībā uz funkcionāliem testiem, kas varētu norādīt uz pārkāpumu asinsapgāde ekstremitātēm, izmantojiet šo:

 • Pazīme zoles išēmija Oppel (blanšēšana pacēla skartais loceklis);
 • Sample Goldflama (pacientam guļus veic vingrinājumus saliekšanu un paplašināšanu ceļa un gūžas locītavas izsakot pārkāpumi asinsritē pacients jūtas noguris pēc 10 manipulācijas.);
 • Ceļa Panchenko parādība (pacientam sēdus stāvoklī, atmeta savu savainoto kāju veselīgu, viņš sāk izjust nejutīgums, sāpes skartajā ekstremitātē).

Ārstēšana Buerger slimība

Pašlaik efektīvas terapijas Buerger slimība neeksistē. In sākumposmos izdzēšana Buerger apakšējo ekstremitāšu
 thromboangitis speciālisti iesaka veikt konservatīvu ārstēšanu, kas saistītas ar:

 • Novēršot slimības ietekmi uz etioloģisko faktoru (piemēram, smēķēšanas atmešanas);
 • Pretsāpju;
 • Novērst spazmas kuģiem, kas izmanto ganglioblokatorov un spazmolītisķiem;
 • Normalizācija asins recēšanu, uzlabot tās reoloģiskās īpašības;
 • Uzlabošana vielmaiņas procesus audos.

Tā kā nav pozitīvu efektu no konservatīvā terapija ir priekšnoteikumi operācijas veikšanu. Lai novērstu perifēro artēriju spazmas ķirurgi veic jostas sympathectomy. Attiecībā uz iesaistīšanos patoloģisko procesu asinsvados augšējo ekstremitāšu veikta krūšu sympathectomy. Tur ir arī informācija par pozitīvo ietekmi uz gaitā Buerger slimību paaugstināta skābekļa un plazmaferēzes, tomēr šīs metodes parasti netiek pieņemti.

Alternatīvo metožu ārstēšanas Buerger slimība efektivitāte, klīniskie izmēģinājumi notiek - injekcijas cilmes šūnas - vēl nav oficiāli apstiprināta.

Par nekrozi un gangrēna skartās ekstremitātes izskats ir norāde par amputāciju. Saskaņā ar statistikas datiem, aptuveni 35% pacientu ar šo diagnozi, jūs nevarat izvairīties ķirurģisku izņemšanu locekļos.

Ieteikumi

Persona, kas cieš no Buerger slimība nekavējoties atmest smēķēšanu - citādi slimība attīstīsies tikai. Turklāt pacientam jāizvairās no ādas bojājumus, nonākot saskarē ar augstām vai zemām temperatūrām, ķimikālijas, traumas, kas saistītas ar valkājot neērti apavi, turot nelielu operāciju (piemēram, attīrīšana no tulznas), sēnīšu infekcijas.

Visiem pacientiem (izņemot pacientiem ar čūlu klātbūtne un gangrēna skarto ekstremitāšu) ieteica īsu staigāt (20-30 minūtes) vairākas reizes dienā.

Яндекс.Метрика