Dedzināt

 Dedzināt

Apdegums ir audu bojājumi ar pakļaušanu pārmērīga karstuma, elektrisko strāvu, radiācijas vai ķimikāliju. Šie traumatiski faktori ir līdzīgs klīnisko ainu, jo tas rada olbaltumvielu denaturāciju. Papildus vietējiem, apdegums izraisa pilnīgu zudumu organismā, sakarā ar atbrīvošanu un saskarē ar asins produktiem nekrotiskās sairšana iznīcinātā audu. Kopējais sakāve organismā, izraisa apdegumus, sadedzināt slimība, ko sauc. Ar sakāvi vairāk nekā 30% no ādas virsmas, asinis nonāk daudzumu toksisko vielu, kas rada kaitējumu dzīvībai atbalsta sistēmas struktūra, kas nav savienojama ar dzīvību.

Inficētos audos pie apdegums ir trīs zonas:

  • zona nekrozi, vai kreveles centrā apdeguma, kur ietekme traumatiska faktors bija stiprākā;
  • paranecrosis zona vai starpzonu. Šeit apstājas normālu asins cirkulāciju, un pēc tam, ja tas nav atgūts, šajā jomā var būt arī zona nekrozi, proti, ierakstīt brūce var palielināt pēc pārtraukšanas iedarbības traumatisks faktora dēļ nāves audu zonas paranecrosis;
  • zona hyperemia perifērijā no apdeguma. Šī joma ir robežojas ar veseliem audiem nav iesaistīta patoloģisko procesu. Lūk, audu tūska un sastrēguma.

Pakāpes apdegumi

Pakāpes apdegumi, atkarībā no dziļuma bojājuma veida. Ir četras pakāpes apdegumus:

  • Pirmās pakāpes apdegumi, vai epidermas apdegumus. Šī pakāpe apdegums ietver iznīcināšanu virsmas slāņa ādas, epidermu. Klīniski tas izpaužas ar hyperemia (sarkanums), ādas, pietūkums un bullas. No maza izmēra, gaismas piepildīta šķidro serozs saturu burbuļi. Neskatoties uz to, ka sāpes var būt nozīmīgs, šādi apdegumi dziedēt par to pašu, āda atgūst pilnīgi bez veidošanās rētaudi. Pilnīgas dziedināšanas pusotru līdz divas nedēļas periods.
  • Otrās pakāpes apdegumi vai virspusēji Ādas apdegumu. Šajā gadījumā, ne tikai iespaidu epidermu un dziļākos ādas slāņus, tomēr, skartā teritorija atrodas dermā. Jomā nekrozes arī veidojas serozs burbuļi, bet vairāk blīvs, intensīva un plaša. Paranecrosis laukums šajā gadījumā ir jau aiz dermā, zemādas tauku audiem, tāpēc nāve audu šajā jomā, nekroze pārsniedz dermā, un kļūst par trešo pakāpes apdegumi;
  • Trešās pakāpes apdegumi vai dziļu ādas apdegumus. Ar šo pakāpi apdegums skar ne tikai ādu uz visu dziļumā, bet tā piedēkļu uz zemādas taukiem. Burbuļi, kas nav īpaši raksturīgi pakāpes apdegumi kā pārkāpjot integritātes dermā, jomā nekrozes veidojas kraupi. Apdegumu dziļums var sasniegt virsmu muskuļu šķiedrām;
  • Ceturtās pakāpes apdegumi. Tas ir vissmagākā pakāpes apdegumi, kurās tiešā iedarbība kaitē aģenta ietekmē dziļi audos: cīpslu, asinsvadu, nervu, muskuļu, kaulu, locītavu un dažreiz iekšējos orgānus. Ar apdegumiem trešo un ceturto pakāpes apdegums slimības neizbēgami rodas, un audu dzīšana notiek ar veidošanos rētas.

Apdegumu iezīme ir tā, ka pakāpe ir apdegums, īpaši dziļi vai liels kaitējums, var noteikt tikai 48 stundas pēc traumas, jo pat pēc izņemšanas no bojāšanas aģents audu sabrukšanu var turpināt.

Kodīgs apdegums

 Atjaunošana ādas pēc apdegumu

Ķīmiskie apdegumi, ko izraisa saskarsme ar ķimikāliju, kas reaģē ar ķermeņa audiem, izraisot to iznīcināšanu. Chemical apdegums ir dažas iezīmes, kas to atšķir no siltuma vai elektrisko.

Tādējādi, apjoms audu bojājums ir atkarīgs no koncentrācijas ķīmiskās vielas, no tā darbības pakāpi, kā arī raksturs reakcija, ko izraisa audos. Vispārējais noteikums ir tāds, ka, kā likums, audu bojājums ar ķīmisku apdegumus dziļāk, nekā šķiet pirmajā acu uzmetienā. Katrs aktīvā viela, nonākot saskarē ar ādu vai gļotādu, izraisa īpaša, savdabīga reakcija pret viņu. Taču klīniskie bojājumus ķīmiskiem apdegumiem var apvienot divās grupās: skābes apdegumu un sadedzināt sārmu.

Chemical apdegumus acid olbaltumvielas izraisa strauju koagulācijas nekrozi šajā jomā, veidojot blīvu, tā saukto "sausā" kraupi. Sakāve tādējādi skaidri atšķiras no apkārtējos audos sakarā ar sarecināts audiem.

Sārmu ķīmisko apdegumu izraisa liquefactive nekrozi. No sakāves pie šī būtība ir, ka biezs garoza veidojas, un mīkstināšana "atšķaidīšanu" audu, ļaujot nekrotisko platība nav skaidras robežas, un bojāto audu "peldēt", un skartā platība ir palielinājusies. Sārmu ķīmiskā apdegums mazāk labvēlīgu gaitu un prognozi nekā ķīmisko apdegumu skābi.

Pirmā palīdzība apdegumu

Burn vienmēr veidojas kā rezultātā negadījumā, lai ikvienam būtu jāzina par pirmās palīdzības apdegumus principus. Palīdzība apdegumiem jābūt izglītots tāpēc, ka reizēm cilvēka dzīve ir atkarīga. Ja kāda veida traumas: ķīmijas, uguns, applaucēšanās ārstēšana būtu tūlītēja.

Vissvarīgākā lieta darīt, ir, lai novērstu ietekmi traumatiskas aģents. Ja persona deg drēbes, tā ir izbāzt. Līdz ar degšanas nevar palaist, kas bieži notiek panikas kā uguns uzliesmoja no tā vēl lielāka, un stiepjas līdz pusē galvas un elpošanas ceļiem. Man ir jāparedz, un izbāzt drēbes, uzvelk biezu audumu (segu, mētelis, uc) - tas bloķēs piekļuvi skābekļa un liesma nodziest.

Pirmā palīdzība ķīmiskiem apdegumiem ir samazināt vielas koncentrācija izraisa apdegumus, ko bagātīgs skalojot ar ūdeni.

Turpmākā rīcība atbalsts apdegumiem jānovirza dzīvībai svarīgu funkciju uzturēšanu, līdz ierodas ātro palīdzību. Tas ir nepieciešams, lai uzraudzītu elpošanu cietušā, un, ja nepieciešams, mākslīgā elpināšana.

Ārstēšana apdegumu

 Želeja pirmā palīdzība apdegumiem

Ārstēšana apdegumiem var būt konservatīva un ķirurģiska. Taktika nosaka dziļumu un apgabalā bojājuma.

Ārstēšana pirmās pakāpes apdegums ir vietējā apdegumu ārstēšanai, tai skaitā pretiekaisuma un brūču dzīšanas aktivitātēm. Ieceļ pretsāpju kā tabletes vai injekcijas.

Ārstēšana otrās pakāpes apdegumiem ir novērst šoks lokāli bioloģisko pārsējs, kas tiek piemērots ar narkotiku uz ziedes bāzi. Arī ārstēšanu var veikt atklātā dedzināšana.

Apstrādājot apdegumus trešo un ceturto pakāpes operācijas, un operācijas, lai novērstu nekrotisko audu būtu jānotiek pēc iespējas ātrāk, lai samazinātu iekļūšanu toksīnu asinīs. Ārstēšana apdegumu ceturtā un dažreiz trešās pakāpes, liecina audu transplantāciju, lai aizvērtu plaša audu defekts.

Jebkurā gadījumā sakāvi ārstēšana apdegumu būtu steidzami, jo bez sniegšanas kvalificēta aprūpe audu sabrukšanu var turpināt pēc traumas, un turpināja produktu piegādei sabrukšanas asinīs būtiski pasliktinās pacienta stāvokli.

Яндекс.Метрика