Parotīts

Īss apraksts slimības

 Simptomi cūciņu

Cūciņas (tas ir vairāk tautā pazīstama kā "cūka") - akūta vīrusu slimība pavada intoksikācija, drudzis, novirzes siekalu dziedzeru un citiem dziedzeru orgānu un centrālo nervu sistēmu. Izraisītājs aģents infekcijas ir epidēmiskā parotīta vīruss, kas iekļūst organismā caur augšējo elpošanas traktu. Tas ir galvenais veids pārraides. Turklāt, cūciņas var deklarēt sevi pēc kontakta ar personīgajām mantām jau slimam cilvēkam. Sadale organismā notiek caur asinsvadiem caur kuru vīruss sasniedz siekalu dziedzeri un centrālo nervu sistēmu, jo tie ir visi nosacījumi par tās straujo vairošanos.

Es gribu uzsvērt, ka cūciņas var saņemt pilnīgi visiem, bet tas ir visbiežāk konstatēts cūciņas bērniem, jo ​​viņu imūnā sistēma, lai cīnītos infekcijām mazāk efektīvs nekā pieaugušajiem. No otras puses, bērni cieš slimība daudz vieglāk un ātrāk, nekā iet cauri visnopietnākajiem slimības izpausmes. Pirmie simptomi vīrusu infekcija notiek 10-15 dienu laikā pēc inficēšanās. Ja diagnoze cūciņu, ārstēšana jāsāk pēc iespējas ātrāk, jo cūciņas ietekmē darbību vitālo sistēmu organismā un izraisīt nopietnas komplikācijas.

Simptomi un klīniskā aina

Raksturīgi, latentais periods pašreizējiem cūciņu ilgst aptuveni 2-2, 5 nedēļas. Pēc tam, vīruss aktivizējas un parāda šādi simptomi:

  • savārgums;
  • vājums, nogurums;
  • ķermeņa temperatūras celšanās līdz 38-39 grādiem;
  • samazināta apetīte;
  • sausa mute;
  • ausu sāpes, kas saistītas ar to, ka cūciņu ietekmē pieauss siekalu dziedzeri.

Neārstējamas dziedzeri palielinās, runājot vai košļājamā. Tajā pašā laikā, tie palielina izmēru un noved pie spriedzes ādu, izskatu pietūkumu vietā iekaisums, kas bieži iet uz virsmas kakla. Visintensīvāko akūtas cūciņas bērniem attīstās 4-5 dienu laikā pēc tam, kad beigām inkubācijas perioda, un pēc tam pakāpeniski samazinās tūsku. Atkarībā no smaguma simptomus, klīnisko gaitu cūciņu iedalīt trīs veidos:

  • light - skāra tikai siekalu dziedzeri, temperatūra tiek uzturēta 1-2 dienas, mazulis ir nedaudz mainījusies;
  • vidēja smaguma - cūciņu ietekmē ne tikai siekalu dziedzeri un citus orgānus dziedzeru. Fever pavada ilgstošas ​​drudzis, galvassāpes, traucējumiem apetīti un miegu;
  • smagie - temperatūra sasniedz 40 grādus, turiet vismaz nedēļā, infekcija skar svarīgākos sistēmas struktūra, tostarp centrālās nervu sistēmas. Izteiktāka pietūkums siekalu dziedzeru un citu tipisku pazīmes cūkām.

Svarīgs punkts: cūciņu, profilakse un ārstēšana, kas tika uzsākta pārāk vēlu, izraisot iekaisumu smadzeņu plēves (meningīts), pankreatīts, artrīts, dzirdes bojājumus un turpmāku attīstību neatgriezeniska kurlumu.

Cūciņas - ārstēšana slimības

Jebkāda īpaša attieksme pret epidēmisko parotītu nav, tādēļ galvenajam ārstu centienus, kuru mērķis ir novērst komplikācijas. Lai to izdarītu, pacienti saņēma antibiotiku terapija, Prokaīna blokādi, gultas režīms un diēta. Mobilitāte ierobežojums ilgst vismaz 10 dienas. Šajā laikā, būtu jāizslēdz no uztura pacienta trekno, pikantās, miltu ēdienu, kā arī samazinātu barības daudzumu patērē. Ja diagnoze cūciņu bērniem, slimajiem ieteica lacto-veģetārs uzturs, rīsi, rupjmaize, trauku kartupeļiem, svaigiem dārzeņiem un augļiem. Vieglu un vidusteces pacientam jādzer daudz šķidruma, jo pastāvīga sausuma mutē. Turklāt tie uzrāda kalcija bagātinātājiem un anti-alerģiskas narkotikas (deva ir izvēlēts, pamatojoties uz bērna vecuma).

 Novēršana cūciņu

Pēdējos gados ārsti ir pievērsta liela uzmanība jaunajiem ārstēšanas metodes cūku. It īpaši, cūciņu efektīvi apstrādāta ar cēloniskai terapiju. Tas ir arī pēta izmantot pretvīrusu ķīmijterapijas līdzekļu, un enzīmiem. Attiecībā uz līdzekļiem, ko jau izmanto, ir jāpiemin desensibilizējošu un pretiekaisuma medikamentus, vitamīnus, detoksikācijas terapiju.

Cūciņas - slimību profilakse

Lai novērstu infekcijas izplatīšanos, pacienti ir izolēti no citiem bērniem vismaz 10 dienas. Bērnu aprūpē ieviesa 3 nedēļu karantīnu, kuras laikā visi bērni, kas nonāk saskarē ar pacientu vajadzētu palikt mājās ar 11-to 21 dienu inkubācijas perioda. Kā preventīvs pasākums pirmsskolas vecuma bērnu vecumā 3. līdz 7. gadu vecumam ir vakcinēti parotīta vakcīnu.

Яндекс.Метрика