Celiakija

 Simptomi tseleakii

Celiakiju - iedzimta slimība, kuras ievērojami neiecietība noteiktām proteīniem atrodami labību. Jūs bieži vien var dzirdēt nepareizs, ka celiakija ir jauna slimība, kas parādījās tikai pēdējā desmitgadē. Tas tā nav, jo celiakija ir aprakstīta pirmo reizi apmēram pirms tūkstošiem gadu, un tajā pašā laikā ieguva savu nosaukumu «Bēru coeliacus». Pēdējos gados, pateicoties uzlabotām metodēm diagnozi tikai lai uzzinātu, ka izplatība celiakija ir daudz plašāks, nekā uzskatīts iepriekš, un daudz slēptās un netipiski formas slimības iepriekš sajaukti ar citiem traucējumiem, kuņģa-zarnu traktā.

Cēloņi celiakiju

Tiešais cēlonis celiakiju ir atrofiska iekaisums bārkstiņām tievo zarnu, kas notiek reibumā dažu proteīna frakciju, kas veido graudus un to produktus. Tas ir vielu kviešu lipekli (pazīstams arī kā gliadin), auzas - avenin, miežu - hordein, jo Rye - sekalinin. Tā kviešu un kviešu miltu izstrādājumi izplatīti visvairāk, celiakiju sauc arī celiakiju.

Nepanes lipekli ir iedzimts. Līdz šim nav pētīta slimību mehānisms, izvirzīja vairākas teorijas izcelsmes, bet neviens no tiem nesniedz izsmeļošu skaidrojumu. Visvairāk pārliecinošs ir daudz teoriju iedzimtu traucējumu imunitātes celiakija, jo izrādījās, ka aptauja vecākiem, kuru bērniem ar celiakiju, tie daudzos gadījumos konstatēja slēptās formas slimības.

Simptomi celiakiju

Simptomi celiakiju parādās agrā bērnībā, to lietojot uzturā pārtiku, kas satur lipekli .  Visbiežāk tas ir mannas un auzu putra vai zīdainis formula, kas ietver graudaugu glyutensoderzhaschie .  Celiakiju izpaužas bērniem vispirms kā zarnu traucējumi .  Krēsls kļūst ātra, sentimentāls, bagātīgas, bieži putojošo .  Bērns zaudē svaru, vienlaikus palielinot vēderu, pietūkums parādās .  Ja slimība netiek konstatēta šajā posmā, un netiek veikti ārstnieciski pasākumi, turklāt traucēts asimilāciju kalcija, kas noved pie raksturīgo deformācijas rahīts .  Tādējādi, tselikaiya bērni bieži maldinošas vecāki un pediatricians, jo simptomi celiakiju ir līdzīgi simptomi vairāku citu slimību .  Tomēr ir svarīgi atklāt slimību agrīnā stadijā, jo simptomi celiakiju nākotnē var veikt globāla rakstura, tostarp parādās kā panīkuši fizisko un garīgo attīstību .

 Home tests celiakiju

Celiakija pieaugušajiem, ja nav konstatēti agras bērnības parasti ir netieši (latentā) raksturs. Galvenie simptomi celiakiju šajā gadījumā ir muskuļu vājums, nogurums, ilgtermiņa sāpes muskuļos un kaulos, anēmija nezināmas izcelsmes. Zarnu par celiakiju pieaugušajiem traucējumi nav galvenais simptoms, tās nevar būt, un var pat būt tendence aizcietējumiem. Tomēr dažiem pacientiem veicot biežu gremošanas traucējumi un dažreiz pat regulārs - bieža vēdera izeja vairākas reizes dienā satur putas un gabalu nesagremots pārtiku. Celiakija var rasties pieaugušajiem ir paslēpta, asināšana reibumā izraisošas faktorus: stresa, grūtniecības, infekcijas slimības, operācijas.

Diagnoze celiakiju

Jo simptomi celiakijas ir līdzīgi citiem traucējumiem, gremošanas sistēmas, ir svarīgi, ka gadījumā, ja aizdomīgu gremošanas slimības tika rūpīgi diagnozi. Tas ir ārkārtīgi svarīgi, jo tas nav grūti pielāgot celiakija, bet smagos gadījumos slimība var izraisīt smagas komplikācijas noteiktajiem.

Ja jums ir aizdomas celiakiju bērniem pavadīt imunoloģiskas asinsanalīzes (serodiagnosis) par saturu specifisko antivielu. Šī analīze tiek saukta par GSE (lipekļa jutīgi enteropathy) - lipeklis enteropathy testi. Pavadīt fekāliju taukus un ogļhidrātus. Sarežģītos gadījumos, biopsijas no tievās zarnas gļotādā.

Celiakija pieaugušajiem, sakarā ar implicitness simptomu, ir nepieciešama pilnīga kuņģa un zarnu trakta aptauju ar imunoloģisku pētījumu par asiņu un biopsijas no tievajās zarnās.

Viens no visvairāk uzticamu metodēm diagnoze ir salīdzināt simptomus celiakiju pirms un pēc lipekļa diētu. Ja pacienta stāvoklis ievērojami uzlabojās ar izslēgšanu no uztura glyutensoderzhaschih produktiem reizi izmanto lipeklis slodze. Sliktāk, ja lipeklis slodze un uzlabojums bezglutēna diētu ir galvenā diagnostikas iezīme celiakiju.

Attieksmi pret celiakiju. Diēta

Diēta celiakiju ir galvenā metode terapiju. Bez diētas celiakija netiek ārstēta, neatkarīgi no zāles. Galvenais princips diētu celiakiju - pilnīga izslēgšana no pārtikas produktiem, kas satur lipekli, pat mazos daudzumos.

Pamatnoteikumi glutēna (lipekļa) uzturs celiakiju ietver:

 • Izņemot pārtiku, kas satur glutēnu: kviešu, auzu, miežu, rudzu ēdienus un to atvasinājumi, kas jebkurā formā;
 • Izslēgti produkti, kas izraisa fermentācijas procesus;
 • Izslēgti produkti, kas satur lielu skaitu alergēnu;
 • Atļauts rīsi, kukurūza, pupiņas, kartupeļi, griķi pieļaujama nelielos daudzumos;
 • Atļauts gaļa, olas, piens un piena produkti, augļi un dārzeņi;
 • Uzliesmot slimības laikā, mehāniskās un ķīmiskās schazheniya princips, tvaicēti, sautēti vai tvaicēti pārtiku tiek pieņemts nobružāts.

Maziem bērniem, parasto zīdainis formula tiek aizstāts ar īpašu, pamatojoties uz sojas vai kazeīna hidrolizāta. Celiakija bērniem, piemērošana bezglutēna diētu regresa, bērni ātri panākt ar saviem vienaudžiem psihomotoro prasmes, un pēc tam neatšķiras no tiem. Pēc sākuma stingru diētu terapiju, simptomi celiakiju notiek 3-6 mēnešus - tik daudz laika ir izdilis villae no tievajās zarnās, lai atgūtu. Bezglutēna uzturs ir stingri jāievēro un uz mūžu.

Komplikācijas celiakiju

 Diēta tseliaktii

Slimība jāārstē jebkurā vecumā, vai celiakijas bērniem un pieaugušajiem ar celiakiju, kā ievadot simptomi celiakiju lipekļa aug, pamazām noved pie smagiem traucējumiem visu organisma sistēmu.

Visbiežāk komplikācijas ir šādi:

 • Ļaundabīgi audzēji zarnas;
 • Dzelzs deficīta anēmija;
 • Čūlas tukšajā zarnā un līkumainā zarna;
 • Neauglība kā sieviešu un vīriešu;
 • Beri-beri, un kā rezultātā krasi samazinājās imunitāte;
 • Samazinot lielumu liesas (gipospleniya), kā rezultātā tās funkcijām pārkāpumiem;
 • Hipotensija (zems asinsspiediens), kā rezultātā pastāvīgu nespēks, miegainība, trūkst vitalitātes.
Яндекс.Метрика