Ciroze

Ciroze ir beigu posms smagu aknu slimību, kurā reģenerācija aknu struktūru, nomainot normālu audu šķiedru izaugumiem, hepatocītu zudums, kas izraisa aknu pakāpeniski zaudē savu funkciju. Tajā pašā laikā svarīgākās pazīmes ciroze ir iesaistīšanās patoloģisko procesu visa aknu audu, kas pārkāpjot tās lobular struktūras un portāla hipertensija.

Ciroze var ievainot jebkura vecuma cilvēkiem, visbiežāk slimība streiki cilvēki vecumā no 35-55 gadiem. Vīrieši saslimst biežāk, kas ir saistīta ar augstu cirozi alkohola izcelsmi.

Cēloņi ciroze

 Cēloņi un simptomi aknu cirozi

Ciroze attiecas uz polyetiology slimības, tas nozīmē, ka kopums iemesliem var izraisīt viņu. Visbiežākais iemesls cirozes ietver:

 • Hronisks alkoholisms;
 • Vīrusu hepatīts, īpaši C hepatīts;
 • Diabēts;
 • Tireotoksikoze;
 • Pārkāpšana aizplūšanu žults no žultsvada (hroniska holeostaz);
 • Hepatīts non-vīrusu izcelsme (toksisks-alerģija);
 • Hroniska saindēšanās dažu ķīmisko vielu, tostarp narkotikas.

Turklāt cēlonis cirozi var būt daži no sirds un asinsvadu slimībām, autoimūno procesu, vielmaiņas traucējumiem (taukskābju aknas), hemochromatosis, un dažu citu iedzimtu slimību, kā arī konkrētiem infekcijām (sifilisu, brucelozi uc) veidi. Bez tam, pastāv ciroze, kuras cēlonis nav atrasts.

Veidi un posmi ciroze

Atkarībā no cēloņa ciroze, tas var būt galvenais, kas izstrādāts kā patstāvīgs patoloģiju vai sekundāra, ir simptoms kopīgiem slimībām, piemēram, cukura diabēts vai sifilisu.

Atkarībā morfoloģiskajām pazīmēm atšķirt cirozi:

 • Portāls ciroze;
 • Aknu ciroze;
 • Postnecrotic ciroze;
 • Sajauc.

Saskaņā ar pašreizējo darbību ciroze ir aktīvi un neaktīvi.

Atkarībā no mezgliem veida:

 • MKD ciroze;
 • SKD ciroze;
 • Sajauc.

Hroniska process atšķirt sekojošus posmus cirozi:

 • Sākotnējais posms cirozi, vai skatuves maksājumu. Iznīcināšana kuģu un parenhīmas slikti izteikts, sākumu iekaisuma nekrotiskās procesā;
 • Stage subcompensation. Par destruktīvu procesu pieaugums, pakāpeniska aizstāšana šķiedrainu audu parenhīmā, bet šajā posmā lielāko daļu aknu cirozi, aknu patur atlikušajiem hepatocītu;
 • Dekompensācija. Tas beigu posms ciroze, kas ir gandrīz pabeigta deģenerāciju aknas ar zaudējumu tās funkcijām.

Simptomi ciroze

 Diagnoze aknu ciroze

Ciroze attīsta ilgtermiņa, mēnešiem vai gadiem. Spilgtuma klīniskas izpausmes ciroze atkarīgs no stadijas un par pakāpi darbības procesā. Tādējādi agrīnie simptomi ciroze, tendence paliek neatklāti, jo īpaši pret pastāvošo patoloģiju.

Pazīmes, kas liecina ciroze ietver astēniski sindroms: nogurums, vājums, nogurums, grūtības koncentrēties, apetītes zudums. Pirmais vērsa uzmanību simptomi cirozes parasti ir šādi: dzeltējumus no ādas, nieze, apsārtums plaukstu, periodisku drudzis, slikta dūša, smaguma sajūta vēdera augšdaļā, sajūtu pilnības pēc nelielu daudzumu pārtikas, svara zudums, uzņēmība pret infekcijas slimībām. Raksturīgās pazīmes ciroze ir redzams un taustāms pieaugums un zīmogs aknas, dažreiz pat uz tausti definē tā biezā mezglains struktūru.

Vēl viens cirozes pazīme ir kuņģī pieaugums dēļ uzkrājumi vēdera dobumā bezmaksas šķidrumu (ascīts). Palielināts vēdera ievērības cienīgs ir arī tāpēc, ka tas notiek fona ievērojams svara zudums.

Tā kā process, iestājās simptomus cirozi, ko izraisa portāla hipertensiju. Rādīt pa vēnām organismā, ir deguna asiņošana, var parādīties hemoroīdi. Ir nepieciešams, lai risinātu jautājumu par to, kā ārstēt hemoroīdi. Zīme ciroze posmā, izstrādājot duļķainība un tumšs urīns un ekskrementi gluži pretēji, kļūst vieglāks.

Diagnoze cirozi

Par cirozi diagnoze ar anamnēzes, pētot klīniskās slimības un laboratorijas datus un aparatūras izpēti. Feature ciroze ir tas, ka bioķīmisko testi (aknu funkcionālie testi) ir diezgan garš, iespējams, nav vērojamas būtiskas novirzes no normas.

Šādas aparatūras metodes diagnostikā cirozi:

 • X-ray pārbaude aknās;
 • Ultraskaņas;
 • Doppler aknu, portālu un liesas vēnas;
 • Radionuklīdu skenēšana aknās;
 • Datora vai magnētiskās rezonanses aknu;
 • Zemādas aknu biopsija.

Ja rodas šaubas, piemēro laparoscopic pārbaudi.

Ārstēšana cirozi

Ārstēšana cirozes būtu aktīvi un steidzami, bet cirozes izmaiņas aknās ir neatgriezeniska. Ārstēšanas ciroze mērķis ir saglabāt pieņemamu dzīves kvalitāti pacientam un pārtraukt slimības progresēšanas.

Ciroze ārstēšana sākas ar izņemšanas no galvenā kaitīgo faktoru, ja tas ir iespējams (piemēram, pilnīga pārtraukšana no alkohola lietošanas). Saskaņā ar akūtu iedarbību nepieciešams gultas režīms, pēc pasākuma būtu maiga. Par diētas terapijas pamatprincipi ir cirozes ārstēšanu un normalizācija dzīvi.

Uzturs cirozi ir ierobežot olbaltumvielu produktus, dzīvnieku olbaltumvielas, ir aizstāta ar augu, vienu vai divas dienas nedēļā vajadzētu būt proteīns-free. Sāls Limited izmantošana, kā arī produkti, kas satur cepamais sodas vai cepamo pulveri, treknu pārtiku, konservi. Uzturs būtu daļa, mazas maltītes 5-6 reizes dienā.

 Ārstēšana aknu cirozi Ornitoksom

Narkomānijas ārstēšanas cirozes ir narkotiku lietošana, lai kompensētu esošo traucējumu aizvākšanu un akūtu samazinoties aktivitātes (simptomātiska ārstēšana ciroze). Kad mehāniskā blokādes žultsvadi veikta ķirurģiska šķēršļu novēršanai (akmens izvešana, izvešana no stenozi), asiņošana no paplašinātas vēnas barības vadā un kuņģī posms subcompensation izmantot arī operācija.

Kad neaktīvi ciroze ieteicams spa ārstēšanas kursi, stiprinot terapiju vienu vai divas reizes gadā, kā arī regulāra medicīniska uzraudzība.

Prognoze ciroze

Prognoze ir atkarīga no stadijā cirozi, un darbības procesā, kā arī par to, kā nopietna pacients reaģēs uz ārstēšanai cirozi un diētas. Šī disciplīna un pasivitāte pacients, kas ir izņemta noķert salīdzinoši agri, tas ir iespējams, daudzus gadus turēt kompensācijas skatuves ciroze. Kad aktīvi stadijā ciroze subcompensation, kā arī dekompensētu cirozi prognozi ir slikts.

Яндекс.Метрика