Cista kakls

Nematodes kakla - dobu audzējs veidojums, kas atrodas sānos vai priekšā kakla. Tā sastāvdaļa ir šķidri un vircu. Tur var būt komplikācijas - ļaundabīgs deģenerācija, abscess vai fistula parādība. Suppurating cista kaklu 50% gadījumu un fistulas var veidot pēc iztukšošanas cista kaklu caur ādu.  Cista kakla - dobu veidošanās piepildīta ar šķidrumu

Veidi un cēloņi kakla cistas

Cistas uz kakla ir vidusdaļa un sānu.

Median cista kakla dažkārt var būt bez simptomiem, tie bieži vien atrast vecumu 4 un 7 gadus veci, vai no 10 līdz 14 gadiem. Median kakla cista, ko veido kustības vairogdziedzera rudiments no thyroglossal kanālā no vietas tā veidošanās uz priekšu kakla. Tas notiek 6-7 nedēļu laikā.

Sānu kakla cistas parasti identificē ar bērna piedzimšanu. Viņi pārstāv dobumā starp žaunu vagu, kas normālā attīstībā vajadzētu izzust. Veidošanās sānu kakla cistu notikt 4-6 nedēļas grūtniecības dēļ iedzimtu defektu žaunu vagām.

Median cista kakls

Vidējā kakla cistas ir nesāpīga, firma, elastīga, nevis pielodēti uz ādas ar veidošanos asām malām, kuru diametrs ir apmēram divus centimetrus. Atrodas gar viduslīnijas uz priekšējo virsmu kakla un ir aptuveni 40% no cistas kakla. Median cista kakla tendence pārcelties rīšanu, pielodēti uz mēles kauls un nedaudz mobilo laikā. Dažreiz tas var tikt novietots mēles saknes. Šādos gadījumos, valoda nedaudz paaugstināts, bieži rodas rīšanas grūtības un runu.

Median cista kakla abscess bieži (60% gadījumu). Ja Jums ir infekcijas slimība kļūst lielāki un kļūst sāpīga. Netālu audi nosarkt un uzbriest.

Median kakla cista diagnosticēta ar ultraskaņu un punkcijas cista kaklu ar turpmāku citoloģiska pētījumiem. Punkciju laikā veidojas viskozs duļķains dzeltens šķidrums, kas satur elementus limfoīdo šūnu un plakanu daudzslāņu epitēlijā. Diagnoze balstās uz klīniskiem datiem un medicīnisko vēsturi. Fistulous fragmenti, ko uzrādi un fistulogrāfijā pārbaudīti.

Median cista kakla ir līdzības ar valodā Struma, dermoid cistas, limfadenīts, specifisku iekaisumu un patoloģiski atrodas adenomas vairogdziedzera.

Dzemdes kakla cista

Sānu kakla cistas ir uz priekšējā pusē kakla, viņas vidējā vai augšējā trešdaļā. Lokalizācijas sānu kakla cistas - aizvērt iekšējā jūga vēnas tieši neirovaskulāru paketi. Sānu kakla cistas var būt gan vienotu un multi-kamera. Gadījumos, kad tie ir augstas izšķirtspējas var būt spiestas nervu, asinsvadu un orgānu tuvumā.  Operācija, lai novērstu cistu vidū kakla

Ja nav saspiešanas neirovaskulāru paketi, vai strutas, sānu kakla cistas nav sāpīga. Ir ovāla vai noapaļota audzēju veidošanās, kas ir viegli pamanīt, bet pagriežot pacienta galvu pretējā virzienā. Uz iztaustīšanu ir sāpīga. Virs pusē kakla ādas cistas parasti netiek mainīts, un cistas paši ir mobili, elastīgi un nav pielodēti uz ādas.

Kad strutojošu sānu kakla cistas, tie palielina izmēru un kļūst sāpīga. Āda pār tiem sarkt, un vēlāk fistula veidojas.

Diagnostika sānu kakla cista ar punkciju ar citoloģija Iegūto šķidrumu, ultraskaņas izpētes un fistulogrāfijā ar radiopaque vielu. Diagnoze balstās uz klīnisko ainu slimības un vēsturi.

Neinficētu sānu kakla cistas līdzīgi vneorgannymi kakla audzēju (lipomas, neiromas) un Hodžkina slimības. Pūžņot - un ar limfadenīts phlegmonous adenitis.

Ārstēšana cistas kakla

Ārstēšana kakla cistas vienīgi operatīva. Darbības ar otu kakla parādīts vispār sānu cistas kakla, kā arī medicīniskā kakla cistas bērniem jebkura izmēra un diametrs ir lielāks par vienu centimetru pieaugušajiem. Cista kakls operācija tiek veikta saskaņā ar intravenozā anestēzijā, to noņem kopā ar kapsulu, lai novērstu atkārtošanos. Operācijas par cista kakla ķirurga pirmo griezumu pār cista laikā, tad tas sadala un noņem cista ar korpusiem. Dzēšot vidējais cista izņemta kā daļu no mēles kauls, jo tas iet caur vadu no cistas. Darbības sānos kakla cistas ir smagākas, jo no tuvējās nervu un asinsvadu.

Gados vecākiem pacientiem ar klātbūtni vienlaikus smagas slimības var turēt saturu cista aspirāciju ar mazgāšanas pēc tam uz kakla cista dobuma ar antiseptiķi. Citos gadījumos šī metode nav izmantota, jo tā nav efektīva un ir augsts risks recidīva.

Sakarā ar minimālu audu traumu ķirurģija cistas no kakla, izmantojot modernās tehnoloģijas un uzlikšanu iekšējo šuvju kosmētikas pacientiem īsākā laikā normālas lietošanas laikā.

Яндекс.Метрика