Epilepsija

 Epilepsiju

Epilepsija - ir bieži sastopama slimība, nervu sistēmas raksturojas ar atkārtotām lēkmēm, kuru rezultātā traucēta motoru, veģetatīvo un kognitīvo funkciju. Šī slimība ir saistīta ar pārmērīgu neironu darbību, tādējādi radot neironu novadīšanu, kas tiek izplatīti visām neironu smadzeņu un svina izskatam epilepsijas lēkmēm. Šīs slimības izplatība ir 0, 3-1% no pieaugušajiem iedzīvotājiem un epilepsija bieži sākas pirms 20 gadiem. In epilepsijas lēkmes ir negaidīts, tie izraisīja nē, lēkmes atkārtojas ar neregulāriem intervāliem vairākām dienām līdz vairākiem mēnešiem. Ir izplatīts uzskats, ka epilepsija ir neārstējamas, bet izmantojot mūsdienu pretkrampju novērš uzbrukumus 65% pacientu, un 20% - būtiski samazināt to skaitu.

Cēloņi epilepsiju

Cēloņi epilepsiju ir atšķirīga dažādos vecumos. Maziem bērniem, galvenais iemesls epilepsiju ir hipoksija - skābekļa bads grūtniecības laikā, kā arī dažādas intrauterīna infekcijas (herpes, masaliņu) vai iedzimtu patoloģiju smadzenēs. Ir ģenētiska nosliece uz epilepsiju. Ja viens no vecākiem ir slims ar epilepsiju, risks, ka slims bērns ir aptuveni 8%. Epilepsija ir sadalīts primāras (idiopātiskas), ar nezināmiem cēloņiem un sekundāro (simptomātisku), ko izraisa dažādas slimības smadzenēs.

Simptomi epilepsiju

Galvenais simptoms epilepsija ir atkārtotas lēkmes. Epilepsijas lēkmes ir fokusa un vispārēja.

Kad fokusa (daļējs) epileptiskas lēkmes novēroja spazmas vai nejutīgums dažās ķermeņa daļās. Šādas lēkmes parādās īss mūžs vizuālo, garšas vai dzirdes halucinācijas, nespēja koncentrēties, unmotivated bouts bailēm. Šiem uzbrukumiem, kas ilgst ne vairāk kā 30 sekundes laikā, prāts var saglabāt. Pēc uzbrukuma, pacients turpina veikt pārtraukta darbību.

Ģeneralizētas krampju epilepsijas, un ir ne-konvulsīvs (ABSA). Ģeneralizētas lēkmes - visvairāk biedējoši uzbrukumiem. Tikai dažas stundas pirms uzbrukuma pacientu pieredzes veida prekursoru - agresija, trauksme, svīšana. Pirms uzbrukuma epilepsijas pacientu jūtas nerealitātes, un tad zaudē samaņu, un sāk pārspēt krampjos. Šādas lēkmes epilepsijas, kas parasti ilgst no 2 līdz 5 minūtēm, sāciet ar asu spriedzi muskuļos, pacients var iekost savu mēli un vaigiem. Izpaužas cianoze āda, stīvums skolēniem, no mutes putas var parādīties, ir ritmiska raustīšanās no ekstremitātēm. Jums var rasties arī urīna nesaturēšana. Pēc aresta pacients parasti neatceras neko, sūdzas par galvassāpēm un ātri aizmieg.

ABSA - ģeneralizētas non-konvulsīvi epileptiskas lēkmes notikt tikai bērnībā un agrā pusaudžu vecumā, kuras laikā bērns nomirst, apziņu par dažām sekundēm off, un skatās uz vienu punktu. Šī uzbrukuma, kas parasti ilgst 5-20 sekundes laikā, bērns var arī kratīt visiem laikiem, un viegli mest atpakaļ galvu. Sakarā ar īso laiku šiem uzbrukumiem, viņi bieži iet neievērota.

Krampji un epilepsija ir mioklonisku, kad bērnam ir neapzinātas kontrakcijas ķermeņa, piemēram, rokas vai galvas, vienlaikus saglabājot apziņu. Lielākā daļa no šiem uzbrukumiem novēro pēc pamošanās. Atoniskas lēkmes epilepsijas raksturo straujas zaudējumu muskuļu tonuss, kā rezultātā cilvēks krīt. Epilepsija bērniem izpaužas kā zīdaiņa spazmas, kad bērns sāk saliekt, dažas ķermeņa un visa ķermeņa daļas vairākas reizes dienā. Bērni ar šādiem konfiskācijas parasti atpaliek intelektuālajā attīstībā.

Tas ir arī iespējams, un stāvoklis epileptiskais stāvoklis, kurā konfiskācijas nepārtraukti seko cits citam, bez samaņas atgūšanas.

Simptomi ir epilepsija un noturīgus garīgās izmaiņas, palēnināta psihisko procesu no pacienta. Pārkāpumi var rasties atpalicības, psihopātiski uzvedību, kā arī izpausme sadisms, agresijas un brutalitāti. Pacientiem veidoja tā saukto "epilepsijas raksturu," sašaurina interešu loku, visa uzmanība tiek vērsta uz savu veselību un sīko interešu, vēsā attieksme pret citiem, apvienojumā ar obsequiousness vai captiousness. Šie cilvēki visbiežāk atriebīgs un pedantiska. Ar ilgtermiņa slimības gaitu var attīstīties epilepsijas demenci.

Diagnoze epilepsijas

Diagnoze slimība sākas ar pamatīgu aptauju par pacienta un viņa ģimenei. Ārsta-pacienta jautā epileptolog pirms aprakstīt savas jūtas, to laikā un pēc uzbrukumiem, kas var noteikt, kas epilepsijas lēkmes veidu. Šķiet arī, ja ir ģimenes anamnēzē epilepsiju. Katrs konfiskāciju prasa rūpīgu izpēti un klīniskajiem pētījumiem. Ārsts izraksta magnētiskās rezonanses attēlveidošanu (MRI), lai izslēgtu citas slimības, nervu sistēmas, elektroencefalogrāfija (EEG), lai ierakstītu smadzeņu elektrisko aktivitāti rādītājus, izpēti fundus un rentgena stariem galvaskausu.

Epilepsijas ārstēšanai

 Epilepsijas ārstēšanai

Ārstēšana epilepsijas jāsāk pēc iespējas ātrāk, un tas ir jābūt visaptverošai, ilgtermiņa un nepārtraukta. Zāles, kas izvēlēts saskaņā ar epilepsijas veidu. Ārstēšana sastāv no atsevišķiem atlases pretepilepsijas medikamentu un to devām. Kad ģeneralizētas krampju lēkmes, ieceļ narkotiku, piemēram, fenobarbitāls, benzonal, hlorakon, fenitoīnu. Ārstēšanai absanov izmantotā klonazepāmu, nātrija valproāta, etosuksemid. Mazie krampji apgriezts suksilepom, trimetinom. Tas ir nepieciešams, lai uzraudzītu stāvokli pacienta, veikt regulāras asins un urīna analīzes. Narkotiku ārstēšanas pārtraukšanas ir iespējama tikai tad, ja vismaz 2 gadus, epilepsija netiek ievērots, ar zāļu zāles samazina pakāpeniski. Tāpat svarīgs kritērijs pārtraukšanas medikamentiem ir normalizēšanās EEG.

Ārstējot epilepsijas bērniem nav nepieciešams daudz, lai mainītu dzīvesveidu bērnu. Ja lēkmes nav pārāk bieži, viņi var turpināt apmeklēt skolu, bet no sporta sadaļas ir jāatsakās. Pieaugušajiem ar epilepsiju ir nepieciešams organizēt pareizi saskaņota karjeru.

Narkomānijas ārstēšana ir apvienota ar diētu, dažu veidu darba un atpūtas. Pacientiem ar epilepsiju ieteica diētu ar ierobežotu daudzumu kafijas, karstā garšvielas, alkohols, sāļa un pikanta ēdieniem.

Novēršana epilepsijas

Pasākumus pret epilepsiju ietver pasākumus, lai novērstu cēloņus epilepsiju, piemēram: traumatisku traumas, infekcijas smadzenēs, dzemdību traumas.

Яндекс.Метрика