Coxarthrosis

Coxarthrosis - osteoartrīts gūžā, izraisot tā deformāciju. Šī slimība ir diezgan izplatīta starp gados vecākiem cilvēkiem, taču jaunieši var atrast daudz retāk. Saskaņā ar statistiku, Coxarthrosis  Coxarthrosis - osteoartrīts gūžā
 hip vairāk neaizsargāti pret cilvēku.

Coxarthrosis sadalīts primāras (idiopātiskas), ja slimības cēlonis nav zināms, un sekundāro coxarthrosis, kas attīstās uz fona jebkuras slimības, displāzijas kaulu, ievainojumu, traucējumu attīstībā locītavu un citi.

Simptomi koksartroza

Coxarthrosis hip, kā arī jebkāda veida artrozes, ir tendence attīstīties laika gaitā. Tāpēc, klīniskie simptomi parādās arī pakāpeniski. Visbiežāk smagi simptomi coxarthrosis ir neliela sāpes staigāšanas laikā, palielinot beigās, dienā.

Tā kā sāpes nav spēcīgs, pacienti reti pievērst uzmanību tam, un tāpēc pie ārsta šajā posmā, kas ir pieejama reti. Dažos gadījumos, pirmais simptoms koksartroza kļūst sāpes, un nagging sajūta cirksnī. Ar laika gaitā un attīstību slimības sāpes pastiprinājās, kad pastaigas, pacienti sāk uzsvērt, ka viņiem ir jāpārtrauc bieži, lai atpūstos. Līdz vakaram, pēc intensīvas fiziskās aktivitātes ir spēcīgas sāpes gūžas.

Tā rezultātā, palielinot sāpes kāju rada pacients iet uz ārsta. Dažiem pacientiem mēģināt ārstēt coxarthrosis tautas aizsardzības līdzekļiem neizmantojot pie ārsta, un par padomu draugiem vai paziņām lietoja dažādus pretsāpju un citas narkotikas bez ārsta receptes. Raksturīgi, ka šāda attieksme palīdz tikai uz īsu laiku, un galu galā sāpes kļūst pastāvīga, un tā intensitāte ir ievērojami uzlabota. Pretsāpju līdzekļi šādos gadījumos vairs nav aktīvs.

Sāpes, kas saistītas ar coxarthrosis, izraisa pacientiem "pielāgot" uz to. Viņi zina, ka ar mazāk stresa uz skarto locītavu, tas būs mazāk slims, tāpēc sāk klibot ejot, mēģinot samazināt kāju, lai slodze. Mazāk stresa par ievainoto kāju liek, ka pacientam attīstās muskuļu izšķērdēt kas ir vizuāli novērota samazinot ekstremitāšu apjomu salīdzinājumā ar veselīgu kāju.

Bieži vien pacienti, lai mazinātu sāpes mazinātu kustību līdz minimumam - ir bail atkal traucēt skarto locītavu, kas galu galā noved pie tā deformāciju. Bieži vien jūs varat redzēt coxarthrosis pacientu ekstremitāšu saīsināšanos.

Tādējādi, slimības progresiju veidojas, tā saukto apburto loku, kurā dažas patoloģiskas parādības veicināt attīstību citiem, un tie, savukārt, izraisa progresēšanu pirmo patoloģisku simptomu coxarthrosis. Sāpes, kad ejot pacientam rada traucējumus gaitas, mīksts un ierobežotu slodzi uz skarto locītavu, kas galu galā noved pie deformācijas locītavu un muskuļu izšķērdēt.

Klibums in coxarthrosis palīdz pārkāpjot biomehānika skeleta struktūrām, kas iesaistītas procesā kājām. Ir pārdale stresa uz locītavām apakšējo ekstremitāšu un mugurkaula, ko pavada sāpes muguras lejasdaļā, iegurņa šķībs, izliekuma mugurkaula. Tas viss vēl vairāk traucē distances funkcija un izraisa slimības progresēšanu.

Tādējādi ilgtermiņa neārstēta koksartroza ir pārkāpums gūžas locītavu funkciju, lai pacienta dzīves kvalitāte pasliktinās, viņš nevar pārvietoties patstāvīgi un kalpot paši.

Stage koksartroza

Šodien ir par coxarthrosis trīs klīniskās posmi un 4. radioloģiskā posms. Soļi atkarīgi no pazīmēm iznīcināšanas gūžas locītavas, smaguma sāpes un ierobežotas kustības.

1. posms coxarthrosis gūžā ir vieglākais pazīmes. Klīniskā posms ir ne vienmēr sakrīt ar rentgenoloģiskās, tāpēc ārsti izmanto diezgan simbolisku slimības stadijā, un ārstēšanu coxarthrosis tie nav noteicošais faktors.

Ārstēšana koksartroza

Par ārstu un pacientu ārstēšanas koksartroza iepazīstina zināmas grūtības. Galvenais mērķis slimības ārstēšanā ir nodrošināt pilnu funkcionalitāti cietušās locītavu bez sāpēm. Atkarībā no tā, cik slimības progresēšanas un ārstēšanu, var ievērojami atšķirties viens no otra.

Tādējādi sākotnējā stadijā coxarthrosis hip galvenais mērķis PCP - maksimālais uzturēšanās sāpes laikā kopīgas kustību un palēnināt slimības. Vairumā gadījumu šie objekti tiek panākts, mainot dzīvesveidu un uzturu pacienta. Ārsts izraksta pacientiem īpašu terapeitisko izmantošanu un uzņemto pretsāpju medikamentu. Efektīva šajā posmā ir fizioterapija, akupunktūra. Pacienti noteikti narkotikas grupu chondroprotectors.

Kad slimība jau ir progresējusi un konservatīvu ārstēšanu coxarthrosis nav dot pozitīvus rezultātus, ārsts var ieteikt pacientam veikt gūžas locītavas.

Endoprotēzēšana  Endoprotēzēšana in coxarthrosis
 hip ir ļoti precīza operācija atgriezties pacientu mobilitātei sāpes locītavās un ļauj pacientam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Jāatzīmē, ka tas nav nepieciešams, lai pacientiem pašārstēšanos un ārstēt coxarthrosis tautas līdzekļiem, jo ​​tie dod tikai īslaicīgu efektu, un bieži noved pie tā, ka pacients iet pie ārsta jau ar smagu kopīgu kroplība un stipras sāpes. Par šiem posmiem konservatīva ārstēšana nedod vēlamo rezultātu, un, patiesībā, pacienta paša vaina, ka viņš piedāvāja operācija. Gūžas locītavas var izraisīt vairākas komplikācijas, tai skaitā:

  • pneimonija;
  • ievērojamu asins zudumu operācijas vai pēc laikā;
  • infekcija jomā darbībām;
  • trombemboliju;
  • mežģījums protēzes.

Prognoze

Coxarthrosis ir labvēlīga prognozi uz mūžu. Bez tam, slimība parasti progresē lēnām. Tomēr iespējams attīstība avaskulāras nekrozes ciskas kaula galviņas. Šis nosacījums ir nopietns drauds pacienta dzīvību.

Profilakse koksartroza

Jebkura specifiska profilakse koksartroza tur. Primārā profilakse ir agrīnu atklāšanu un savlaicīgu ārstēšanu traumas un izvietojuma gūžas, gūžas displāziju, kā arī regulāru uzraudzību cilvēkiem ar gūžas locītavu patoloģiju.

Sekundārā profilakse - savlaicīga diagnoze coxarthrosis pirmajā posmā tās konservatīvās un periodiskās ārstēšanu vismaz 1-2 reizes gadā. Novērot ortopēdiskas kopīgu izkraušanas režīmu, izvēlēties mazkustīgs profesiju, kontrolēt ķermeņa svaru, un nodarboties ar fizikālo terapiju.

Яндекс.Метрика