Deguna starpsienas novirze

Locīšana Deguna starpsienas novirze izraisa elpas trūkumu
   deguna starpsienas ir diezgan bieži sastopama parādība, kas bieži vien var novērot pieaugušajiem un bērniem. Bieži līkne deguna starpsienas ir cēlonis sēkšana, sinusīts, rinīts, un citas komplikācijas.

Ārstēšana deguna starpsienu novirzes var būt ķirurģiska tikai. Darbība uz deguna starpsienas novirzi sauc septoplasty.

Cēloņi deguna starpsienas novirzi

Visbiežākais iemesls deguna starpsienu novirzes ir neatbilstība starp pieauguma temps kaulu un skrimšļiem deguna starpsienas, ti, anatomisks defekts. Citi cēloņi ietver kaitējumu degunu, un klātbūtni deguna slimībām, polipi, sabiezēšana deguna turbinates, un citi.

Deguna starpsienas - tas anatomisko izglītība, kas ir uz deguna un sadala to divās vienādās daļās. Savukārt, starpsienas arī sastāv no divām daļām: priekšējā skrimšļu, kaulu un aizmugurē, kas atrodas aizmugurē deguna dobumā. Skrimšļzivju daļa starpsienas ir viegli nosakāms, ja jūs turēt pirkstu uz tilta deguna. Uz tausti, tā padevīgs un elastīgs, tāpēc tas ir vairāk uzņēmīgi pret bojājumiem gadījumā traumu.

Veidi izliekuma deguna starpsienas

Atkarībā no iemesliem, ir trīs galvenie veidi izliekuma deguna starpsienas:

 • Fizioloģisko, kas izraisa nesakritību pieaugums skrimšļu un kaulu nodalījumā. Tas sākas kā izliekuma bērnībā.
 • Kompensācijas, kas attīstās, veicot pastāvīgu kairinājumu skrimšļa deguna starpsienas polips pārāk sabiezējumu deguna starpsienas vai svešķermenis;
 • Traumatisks liekšanas izriet no traumas. Ka traumatisks deguna starpsienas novirze ir visbiežākais sēkšana un deguna asiņošanu.

Simptomi deguna starpsienas novirzi

Dažādās pakāpēs, atkāpies starpsienu, tur visiem. Vēlams, tomēr tas nerada diskomfortu, tomēr ārstē deguna starpsienas novirzi šajā gadījumā nav nepieciešama. Tomēr ievērojami atkāpies starpsienu nepieciešama ķirurģiska iejaukšanās. Operācija ir nepieciešama, ja šādi simptomi parādās:

 • miegā krākšana;
 • īpaši nemainās, formas deguna, deguna starpsienas, ko izraisa līknes;
 • obstrukcija deguna elpošana, dažreiz tik smagas, ka pacients ir spiests elpot caur muti;
 • biežas deguna asiņošana;
 • biežas elpceļu infekcijas, rinīts, sinusīts, rinīts, hronisks faringīts, utt.;
 • alerģisks vazomotoros rinīts, kas izpaužas ar konstantu iesnas, šķaudīšana, aizlikts deguns, nieze, skaidrs deguna izdalījumi.

Visbiežāk sastopamie simptomi, kas deguna starpsienas novirzi bērniem ir krākšana miegā, pastāvīgi atvērtu muti, deguna asiņošana, iesnas.

Ārstēšana deguna starpsienas novirzi

Ar visiem kontiem, Deguna starpsienas nobīde vīriešiem
 ķirurģija uz deguna starpsienas novirzi (septoplasty) ir visefektīvākā ārstēšana.

Pašlaik izmanto parasto un lāzera septoplasty. Jums jāzina, ka lāzera septoplasty ir vairākas kontrindikācijas un tas attiecas tikai gadījumā mazo izliekumu.

Tradicionāls septoplasty tiek veikta vietējā anestēzijā. Visas manipulācijas ķirurgs veic tieši deguna dobumā, tāpēc nav rētas un pēcoperācijas izsekot paliek. Ilgums operācijas uz deguna starpsienu novirze, viedoklis var būt atšķirīgs. Vairumā gadījumu tas ir no pusstundas līdz divām stundām, atkarībā no tā, cik izliekuma.

Ārstēšanas efektivitāti var novērtēt beigās atgūšanas periodā, kas ir aptuveni divas nedēļas tikai.

Darbība tiek veikta bērniem sasniedzot 14 gadu vecumu. Tomēr, ja simptomi ir ļoti izrunā izliekumu, bērnam ir grūtības ar deguna elpošanu, pastāvīgi rodas rinītu un citas komplikācijas, ir atļauts veikt ekspluatāciju sešiem gadiem.

Iespējamās komplikācijas pēc septoplasty

Komplikācijas pēc operācijas var iedalīt agri un vēlu. Early komplikācijas ir asiņošana un zilumi. Lai tos novērstu, ir jāievieto tampons uz deguna eju. Diezgan reti komplikācija ir perforācija rezultātā traumas uz deguna starpsienas operācijas ar asu priekšmetu laikā. Lai izvairītos no šīs komplikācijas, ķirurgs ir visas manipulācijas, ko veic ar īpašu piesardzību un aprūpi.

Tas var būt abscess sakarā ar strutojošu sinusīta klātbūtni, un asins receklis ieskriešanās degunu. Lai izvairītos no abscess, ķirurģiskā vietne ir rūpīgi jādezinficē. Pacients ir ieteicams pirms operācijas un kādu laiku pēc tam izdzert antibiotiku kursu.

Vēlu komplikācijas ir deguna korekcija, sakarā ar augstu četrstūrains rezekcijas skrimšļa. Jāatzīmē, ka šīs komplikācijas ir ļoti reti.

Novēršana deguna starpsienas novirzi

Lai novērstu izliekuma deguna starpsienas, lai izvairītos no traumas vai bojāt deguna. Tas nav nepieciešams, bez ārsta ieteikuma lietot jebkādus vazokonstriktors narkotikas, jo tās provocēt ilgtermiņa lietošana gļotādas tūska, kas saasina deguna elpošana deguna starpsienu novirzi.

Яндекс.Метрика