Denges drudzis

Denges drudzis uc  Denges drudzis ir vīrusa izraisīta infekcijas slimība
 Pārstāvot vīrusa izraisīta infekcijas slimība, kas notiek ar drudzi, smagu intoksikāciju, mialģija un locītavu sāpes, leikopēnija, limfadenopātija un ekzantēmas. Dažos gadījumos tropu drudzis var rasties arī ar hemorāģisko sindromu. Šī slimība ir daudz sinonīmus: locītavu drudzis kostolomnaya drudzis, žirafes, datumu slimības utt

Cēloņi tropu

Dengue drudzis pieder grupai transmisīvo zoonozes, ti, Slimības, ko pārnēsā BITE asins nepieredzējis kukaiņi. Tās izraisītājs aģents ir RNS vīruss. Infekcijas avots ir pērtiķis, slimi cilvēki un sikspārņi, un slimības pārnēsātāji ir odi ģints Aedes.

Dengue drudzis: simptomi

Inkubācijas periods šo slimību, ir no 3 līdz 15 dienām, bet parasti ilgst 5-7 dienas.

Slimība sāk attīstīties pēkšņi. Ņemot vērā vispārējo veselības pacientu ir drudzis un asas sāpes kaulos un locītavās. Ķermeņa temperatūra strauji pieaug līdz 40 0   C. Ir anoreksija, smaga vājums, bezmiegs, reibonis, slikta dūša. Daudzi pacienti parādās hiperēmija kakls, asinsvadu injekcijas sklēras un pastveida sejas.

Kā klīniskās pazīmes atšķirt abus veidus tropu drudzis: Klasiskā (drudzis) un hemorāģisku (asiņošana, ar izskatu).

Klasiskā veidā slimības mēra ilgst trīs dienas, kam seko kritisks (ļoti krass) samazinās. Pēc 2-3 dienām temperatūra un visas slimības simptomus atgriežas un paliek vēl trīs dienas. Raksturīgs simptoms tropu drudzis ir izsitumi (neliela ādas izsitumi), kas parasti parādās laikā otrā viļņa drudzi. Slimība parasti notiek labvēlīgi un beidzas pilnīgu atgūšanu līdz devītajā dienā viņa pirmā parādīšanās simptomi.

Denges hemorāģiskais drudzis ir daudz lielāks. Tas sākas kā pēkšņa ķermeņa temperatūras paaugstināšanās, iezīmēja rašanos sāpes vēderā, slikta dūša, vemšana, klepus. Pacienta stāvoklis sāk strauji pasliktināties, pieaug vājumu. Tad šie simptomi Denges hemorāģisko sindromu pievienojas izpaužas Advent deguna, dzemdes, kuņģa-zarnu trakta asiņošana. Hemorāģisks forma tropu drudzis notiek visbiežāk bērniem un 30% gadījumu ir letāli. Tiem pacientiem, kuri iet cauri fāzes augstuma slimība ātri atgūt.

Dengue drudzis: Ārstēšana

Pašlaik nav narkotikas uz īpašu attieksmi pret tropu drudzis. Tāpēc pacientiem ar simptomātisku terapiju, ir iecelšana pretdrudža, pretsāpju un vitamīnu preparātus, intravenoza šķidruma.

Līdz  Dengue drudzis ir jānosūta BITE asins nepieredzējis kukaiņi
 ārstēšana tropu, turpinot ar hemorāģisko sindromu, lietojot antibiotikas un kortikosteroīdi, tomēr to efektivitāte nav pierādīta klīniskajos pētījumos. Ja nepieciešams pārliešana plazmas ražošanas risinājumus, lai saglabātu ūdens bilanci pacientam.

Novēršana tropu

Šodien, diemžēl, nav iespējams vakcinēties pret tropu tāpēc, licencēti vakcīnas, kas aizsargā personu no slimības, nav. Problēmas ar attīstību vakcīnas slēpjas faktā, ka ir vairāki veidi, tropu vīrusu, un zāles ir aizsargāta no tiem visiem. Turklāt nav piemērots dzīvu modelis, uz kuru veikt pilnu klīnisko izmēģinājumu izstrādātos vakcinācija pret tropu. Tāpēc šobrīd vienīgais veids, kā novērst slimības ir moskītu kontrole endēmiskos rajonos, un cilvēku aizsardzība no kodumiem.

Dodoties atvaļinājumā uz Āziju, jūs nevarat tikt vakcinēti pret tropu. Bet jūsu spēkos, lai aizsargātu sevi pret odu kodumiem, kas pārraida vīrusu. Lai to izdarītu, dodieties ārpus regulāri izmanto repelenti. Vakaros neatstājiet logu atvērtu viesnīcas istabā, it īpaši, ja viņiem nav moskītu tīkli. Pēc šos vienkāršos noteikumus palīdzēs jums pasargāt sevi no šādām bīstamām slimībām kā tropu drudzis.

Яндекс.Метрика