Difterija

Īss apraksts slimības

 Simptomi difteriju

Difterija ir infekcijas raksturs, un tiek pārraidīts ar gaisa pilienu. Infekcijas avots var būt slims cilvēks vai veselīgu pārvadātājs difterijas baktērijas. Veselīgi nesēji difterijas baktēriju piemīt antitoksisks imunitāti, stāvēt stingri pret patogēna infekcijas.

Difterija ir raksturīgs iekaisums mutes un rīkles, vismaz - dzimumorgāniem, acīm un vaļējām brūcēm. Pat retāk gadījums vienlaicīgas neveiksmes vairākos orgānos.

Simptomi difteriju

Difterija - difteriju bacilis. Getting uz gļotādas (vai ievainoti ādas virsmas) aktīvi ražo toksīnus, kas izraisa nekrozi epitēlija audos. Tad toksīni ievadiet asinis, un pastāv vispārēja intoksikācija.

Galvenie simptomi difteriju - vājums un bāla āda. Pārbaudot, rīkles, simptomi difteriju, jūs ievērosiet, pelēcīga patina aptver paplašinātās mandeles, balsenes un rīkles sānu sienām. Apgrūtināta rīšana un iekaisis kakls, var būt arī galvenais simptomi difteriju. Kopā ar visiem augt un kļūt sāpīgi kakla limfmezgli, pietūkušas gļotādas rīkles un mīksto audu kakla. Difterija bērniem var papildināt ar samaņas, drudzis, drebuļi zaudējumiem. Ir arī pastiprināta svīšana, tahikardija.

Vairāk toksīni identificēts patogēns, lielākā platība epitēlija bojājumiem un bīstamu vispārējās reibumā. Nozvejotas asinīs toksīna ātri iekļūst audos un var izraisīt darbības traucējumus, sirds un nervu sistēmu.

Ārstēšana ar difteriju

Rodoties pirmajām pazīmēm difterijas nepieciešama tūlītēja hospitalizācija. Ārstēšanas difterijas panākumi daudzējādā ziņā ir atkarīga no savlaicīgas ieviešanu antitoksisks serumu: jo ātrāk tā tiek piemērota, zemāks risks komplikācijas un nāvi. No PDS (difterija serums) deva tiek piešķirts ar ārstu un ir atkarīgs no smaguma difteriju. Pirms seruma ieviešanu, parasti paraugu notika jutīgumu pret narkotikām tajā ietverto. Atšķaidīts serumā tika ievadīts nelielos daudzumos pacienta apakšdelma un pēc tam pārbauda 30 minūtes veidojas papulas. Ja izmēri nepārsniedz pieļaujamo 10 mm, ievadiet citu devu seruma, neatšķaidīta, bet ne ārstnieciska (pašu paraugu). Pēc pusstundas reakcija, ja nav no muskulī ievadīta terapeitisko serumu.

Gultas režīms difterija pacients tiek noteikts atkarībā no slimības formu. Power slimnīcas būtu šķidrums (daļēji) nav ievainot mutes gļotādu un rīkles mutes daļā. Pēc tam, kad prom no gļotādu plāksne, pacients var nodot parastā uztura. Vienlaikus ārstēšana ar difteriju, antibiotikas ir parakstītas un risinājumus dezinfekcijas par gargling.

Novēršana difteriju

 Vakcinācija profilaksei fifterii

Galvenais difterijas vienmēr ir bijis imunizēti, ti, vakcinācija pret difteriju iedzīvotājiem. Vakcīnas kompozīcija iekļauts toksoīdu - vienu un to pašu difterijas toksīna, ko izdala aģents, tikai novājināta. Vakcīna nodrošina imunitāti pret difteriju 10 gadus.

Vakcinācija pret difteriju ir praktiski nav kontrindikāciju, kas palīdz novērst nopietnas sekas organismā, ko izraisa slimības. Pirmkārt, difterija streiki pie sirds, rada nopietnu kaitējumu un sirds mazspēja. Otrkārt, tas traucē nervu sistēmu, izraisot paralīzi mīkstās aukslējas, tūska plakstiņiem un šķielēšana. Treškārt, var būt pārkāpumi nierēs - rezultātā toksisko nefroze. Un, ceturtkārt, var attīstīties pneimonija - plaušu iekaisums audu ar kaitējumu alveolās.

Pēc vakcinēti pret difteriju var justies vājums, nespēks, un pietūkums injekcijas vietā un parādās apsārtums. Šāda reakcija organisma normālas vāji difterijas toksīna, turklāt, tas ir īstermiņa. Vairāk nopietnas blakusparādības reakcijas mēdz rasties reti, 10-14 dienas pēc vakcinācijas.

Яндекс.Метрика