Difūza izmaiņas vairogdziedzera

Vairogdziedzeris - orgāns endokrīno sistēmu. Dziedzeris atrodas priekšpusē kakla. Tas sastāv no divām daļām  Morfoloģiski, slimība var būt formā difūzu izmaiņas vairogdziedzera vai kā fokusa bojājumiem
 un zemes šaurums, kas atrodas priekšā trahejas .  Diezgan bieži (30% gadījumu) ir piramīdveida daļa iet uz augšu no viena no blakus cilpas (parasti pa kreisi) vai zemes šaurumā .  Vairogdziedzera svars normālā 15-30g .  Normālās vairogdziedzera vienmēr vienota struktūra .  Visa dziedzeru audu gabaliņi pārstāvēja 0, 5-1 mm diametrā .  Morfoloģiskās vienības vairogdziedzera ir folikuls (burbulis) .  Sienas sastāv folikulu thyrocytes un lūmens ir piepildīta ar koloīds .  Galvenā funkcija thyrocytes ir sintēze un sekrēcija vairogdziedzera hormonu līmenis asinīs .  Šie hormoni ietver tiroksīnu un trijodtironīnu .  Vairogdziedzera hormoni ietekmē attīstību un darbību uz centrālo nervu sistēmu, tie veicina sadalījumu olbaltumvielu, tauku un glikogēna, un ir arī citas sekas organismā .  Kad atrodas vairogdziedzera C-šūnu, kas izdalīt kalcitonīns .  Šis hormons ietekme uz kalcija metabolismu, stimulējot tās pāreju uz kaula .  Tādējādi, funkcija no vairogdziedzera hormonu ir dažādi, un vērtība dziedzera organismā var tikt pārspīlēts .

Fokusa un difūzie izmaiņas vairogdziedzera

Diemžēl ir vairāki no endokrīno orgānu slimībām .  Dažas no šīm slimībām palielinās funkciju vairogdziedzera, kas izraisa pārmērīgu sintēzi hormonu un citu hormonu samazināšanās, un trešais par hormonālās darbības dziedzeris netiek ietekmēta .  Morfoloģiski, slimība var būt formā difūzu izmaiņas vairogdziedzera vai kā fokusa bojājumiem .  Fokusa izmaiņas - ir mezglu, ko ieskauj nemodificētu audu vēzis .  Patoloģija vēzi var būt tikai pie rumbas, jaukto goiter, adenomas un vēzis vairogdziedzera . Šādas izmaiņas vairogdziedzera nav neatkarīgi slimība .  Difūzo izmaiņu vairogdziedzera cēlonis zhelezychasche vienkārši kļūst endēmiska goiter, hroniska autoimūna tireoidīts, subakūtu tireoidīts, Graves "slimība, jauktu kultūraugu .  Pie sirds difūzo audu izmaiņām ir nepietiekama uzņemšana joda daudzums organismā vai iekaisuma reakciju .  Joda deficīts visbiežāk novēro endēmiskos reģionos, kur augsnes un ūdens nav pietiekami bagāts šajā mikroelementi .  Par endēmiskajām reģionos ietver daudzas jomas, kas ir Krievijas Federācijā .  Iekaisums audos prostatas bieži ir autoimūna raksturs, proti degradācija rodas sakarā ar patoloģisku agresiju pašu cilvēka imunitāti .

Diagnoze difūzo izmaiņām krūšu audu

Lai noteiktu difūzo izmaiņas vairogdziedzera vai tās vietējās sakāvi, veica palpācija (slikta ar rokām) iestādi. Tā kā dzelzs ir virspusēja palpācija var sniegt vērtīgu informāciju par stāvokli organismā. Šī aptauja tiek veikta pacienta seju pie ārsta. Pacients sēž, stāv vai guļ. Par iztaustīšanu atklāti mezglus vai difūzu izmaiņas vairogdziedzera. Vērtēta Izmērs dziedzeri, tās blīvums, vienveidība struktūru. Pazīmes izkliedētiem izmaiņām vairogdziedzera ir blīvums un neviendabīgums ķermeņa virsmu bez paustos fokusa izmaiņām, banalizēšana, bieži palielinājusi prostatas.

Ultraskaņas pazīmes izkliedētiem izmaiņām vairogdziedzera

Vairāk informācijas par struktūru vairogdziedzera ražot attēlveidošanas izmeklēšanas metodēm .  Visbiežāk metode attēlveidošanas vairogdziedzera audu ir ultrasonogrāfija (ultraskaņa, ultraskaņas) .  Šis pētījums ir plaši pieejama un droša .  Tāds ir secinājums ultraskaņas diagnostikas pacientam vispirms uzzina par klātbūtni izkliedēta izmaiņas vairogdziedzera .  Šim pētījumam norāde ir aizdomas par vairogdziedzera slimību .  Iemesli var kalpot kā hormonālie traucējumi, sūdzības vai pārbaužu rezultātiem .  Ir, ja nav pierādījumu, lai atbalstītu vairogdziedzera ultraskaņas pārbaudi nav veikta, jo tas nav skrīninga tests .  Diemžēl šobrīd daudzi pacienti nolemj iet savu vairogdziedzera ultraskaņas .  Secinājumi neviendabīgumu struktūras izmaiņas folikulu vai izkliedētā neviendabīgumu kļūt uztraukumi par pacientu un liekiem traucējumiem .

Laikā  Difūza izmaiņas vairogdziedzera nosaka palpācija
 ultraskaņas izmeklēšana vairogdziedzera daivu noteikt to izmēri, kam seko speciālu formulu aprēķina apjomu vairogdziedzera .  Tad lēsts ehostruktura un echogenicity vairogdziedzera .  Ehostruktura var būt viendabīgas un nehomogēna .  Viendabīgu struktūru raksturo vienota tāda paša izmēra sadalījuma un atrašanās atstarotās atbalsis .  Neodnorodnayaehostruktura ir nevienmērīgi sakārto pārmaiņus atbalsis atšķirīgu intensitāti un lielumu .  Ehogennost vēzi, salīdzinot ar echogenicity no apkārtējiem audiem .  Tas var būt vidējais (normāls), augsta un zema .  Palielināts echogenicity var palielināties ar īpatsvaru saistaudu vairogdziedzera .  Daudz palielinot kalcija noguldījumiem ir arī povyshennuyuehogennost .  Povyshennayaehogennost var būt lielāks šķidruma saturu dzelzs, pārmērīga asinsspiediena pildījumu, palielinot proporciju thyrocyte .  Atsevišķi aprakstīt vietējās izmaiņas .  Tādējādi, saskaņā ar ASV ārsta secina klātbūtni difūzo izmaiņu vēzi, ja konstatēti ehostruktura neviendabīga audi, paaugstināts vai pazemināts echogenicity .  Citas attēlveidošanas metodes - magnētiskās rezonanses un datortomogrāfija .  Tie tiek izmantoti daudz retāk sakarā ar zemāku pieejamību un potenciālās briesmas pacientam .  Tie var būt pamats tomogrāfija diagnostikai difūzo vai galvenajiem bojājumiem dziedzeru audu, kā šīs metodes noteikt blīvumu no ķermeņa uzbūvi un .

Ārstēšana difūzo izmaiņas vairogdziedzera

Iemesli difūzi izmaiņas vairogdziedzera atšķirīgs, attiecīgi, un terapija var būt atšķirīgs. Ārstēšana difūzo izmaiņas vairogdziedzera endēmiskos kāksli tiek veikta, izmantojot joda preparātus. Ja iedarbība nav pievienota pie ārstēšanai hormonālā narkotiku L-tiroksīnu. Hronisku autoimūnu tireoidīts konservatīvā attieksme ir paredzēta tikai klātbūtnē hipotireoze. Tāpat, ārstēšana difūza toksisko goiter ir apspiest pārmērīgu sintēzi vairogdziedzera hormonu. Ārstēšana difūzo izmaiņas vairogdziedzera šo slimību netiek veikta. Gadījumā, ja ievērojami palielināt prostatas saspiešanas un apkārtējo audu operācijas tiek piemērota.

Яндекс.Метрика