Diphyllobothriasis

Īss apraksts slimības

 Diphyllobothriasis
 Diphyllobothriasis - ir inficēt organisma zarnu tārpiem Difillobotrium pievienots sakāvi gremošanas traktā, megaloblastiska anēmija.

Vissvarīgākais ir lenteni, viens no pārstāvjiem lenteņiem, kas izraisa diphyllobothriasis. Parazīts sasniedz garumu 2-10m, tas sastāv no galvas, kakla un ilgu ķermeņa chlenistovidnogo.

Cēloņi

Vairāk tendētas uz diphyllobothriasis tiem, kas dzīvo reģionos ar mērenu, aukstu klimatu (galvenokārt ziemeļu puslodē), un zvejniecības attīstību rezervuāros svaiga ūdens. Galīgie hosts no parazīta: zivju ēšanas dzīvniekiem un cilvēkiem. Intermediate saimniekiem - Cyclops vēžveidīgo un saldūdens zivis (lasis, asari, līdakas, ķīsis, vēdzele un citi).

Patogēnu diphyllobothriasis gatavības posmā parazīta tievajās zarnās ar cilvēkiem vai dzīvniekiem, ar noslieci uz to pēc viņu ekskrementi izplatīt vidē tārpu olas. Olas iekrist ūdenī, un pēc 2-5 nedēļām tur baktērijas, kas tiek norīt saldūdens vēžveidīgie. Tālāka attīstība embriju formā procercoids notiek muskuļiem, taukiem, aknām audu zivs, kas barojas ar vēžveidīgajiem. Šeit tārpi pārietu uz nākamo formu attīstību, bīstami cilvēkiem.

Infekcija diphyllobothriasis ir saistīts ar norīšanas neapstrādāta, slikti pārstrādātu, sālītas zivis piesārņota un tās ikriem.

Jūs varat arī inficēties ar diphyllobothriasis naži, trauki, dēļi, ar kuriem butchered inficēto zivis.

Simptomi diphyllobothriasis

Inkubācijas periods diphyllobothriasis - 30-50dn. Šajā laikā tārpi pārvietoties nobriedušu veidā, ir noteikti zarnās un sāk darboties.

Sāk diphyllobothriasis pakāpeniski. Slikta dūša, sāpes pakrūtē, vemšana, samazināta apetīte, sadalīti krēsls.

Galvenie simptomi diphyllobothriasis vēlākā stadijā: nogurums, reibonis, vājums, sāpes, parestēzija, sašķelto mēli (mēle kļūst gluda vēlāk). Ir tahikardija, troksnis no top un sistoliskā kurn virsotnē, hipotensija.

Ar palīdzību laboratorijas testiem asins iespējami inficētajiem pacientiem var redzēt šīs slēptās diphyllobothriasis simptomi - samazinājums hemoglobīna, sarkanās asins šūnas, augstu krāsu indeksu, tiešās bilirubīna, neitropēniju, leikocitoze pieaugumu, paātrināta eritrocītu grimšanas ātrumu.

Ja diphyllobothriasis iet smagi, šķiet, trošu myelosis izteikta pārkāpjot dziļu jutīgumu, neskaidru parestēzijām, vājums kājās.

Ilgākā diphyllobothriasis attīstās zarnu nosprostojums

Diagnoze slimības

Liela loma diagnosticēt diphyllobothriasis spēlē informācijas pieejamību par atrašanās pacienta pēdējā mēneša vai diviem, par faktiem izmantošanas butchering viņiem vai saldūdens zivis.

Ir gadījumi, kad daļa no nobriedušu parazītu fekālijām out. Tas ir arī raksturīgs simptoms diphyllobothriosis: ārēji, atšķirībā no liellopu vai cūku lenteni atstāt tikai fragmenti ķermeņa parazīts.

Tāpat ir svarīgi atšķirt diphyllobothriasis anēmija Addison-Biermer. Lai to izdarītu, pārbauda saturu kuņģa klātbūtnē faktoru pils, kas nav anēmija.

Galīgo diagnozi "diphyllobothriasis" var izvietot pēc olām fekālijām izstādes Difillobotriuma.

Ārstēšana diphyllobothriasis

Ārstēšana diphyllobothriasis iecēla tūlīt pēc diagnozes.

Ja anēmija ir izteikts, pirms izņemšanas Tārpu pacientam izraksta kursu vitamīnu un dzelzs preparātus. Vitamīns B12 izdurt 2-3r / nedēļā vienu mēnesi.

 Par lietots ārstēšanas diphyllobothriasis biltricid
 Par izmantota ārstēšana diphyllobothriasis prazikvantels (sinonīmus - Azinoks, biltricid). Šīs terapijas efektivitāte ir 95%. Ja pacientam ir kontrindikācija narkotiku (laktācijas, cisticerkoze acu vai aknu slimība, aknu mazspēju, kas jaunāki par 4 gadiem, grūtniecības), iecelts veikt ķirbju sēklas.

Ķirbju sēklas (žāvēti vai mitra, pulveris ar medu un ūdeni) daudzumā 300g ņemot gavēni vienu stundu.

Pēc ārstēšanas, pacients diphyllobothriasis pat pēc vērojama pilnīga nodošana tārpu vismaz vēl 3 mēnešus, pārliecinieties, lai uzraudzītu stāvokli fekālijām un asinis.

Retos gadījumos, kad diphyllobothriasis sarežģī zarnu nosprostojums, operācija tiek noteikts.

Novēršana slimības

Lai novērstu diphyllobothriasis reģionus iespējami inficētas būtu aizstāvība, lai nodrošinātu sanitārās kontroles nolaižoties notekūdeņu, stāvokli krasta un pludmales zvejniecības produktiem, ko ieved ražošanas, tirgus un veikali.

Kad pacients ir diagnosticēta, ir nepieciešams izvērtēt savu ģimeni, un, ja nepieciešams, noteikt ārstēšanu.

Яндекс.Метрика