Diplopija

Vispārīgs raksturojums slimības

Diplopija - tas oftalmoloģijas patoloģijas, kas saistītas ar redzes dubultošanās. Objekti, kas ietilpst jomā, ņemot vērā cilvēka, izskatās dubultā kā rezultātā novirzes ass acs. Šādi pārkāpumi var izraisīt vairāku iemeslu dēļ oftalmologam, neiroloģiskiem, vai infekcijas raksturs.

Iemesli diplopija

 Pazīmes redzes dubultošanos

Attīstības diplopija var provocēt nobīde orbītā uz acs ābola. Viņam bieži noved acu traumas, piemēram, vērtības samazināšanās acs muskuļu, ko izraisa orbitālo sienas lūzums. Nenormāla stāvoklis acs ābola un izraisa zilumu acs audu.

Vēl viens iespējamais cēlonis redzes dubultošanās - kaitējums oculomotor nervu. Tas var izraisīt miega artērijā aneirisma, intrakraniālas audzējs vai meningītu TB etioloģiju.

Iemesli ir diplopija infekcijas procesus, kas ir skārusi smadzeņu stumbra masaliņu, cūciņu, difteriju un stingumkrampjiem. Diplopija var izraisīt arī smagu alkohola vai narkotiku reibumu.

Dubultattēlu vai redzes dubultošanās bieži novēro pret botulisma, hipertireoze, multiplās sklerozes, vai histēriski uzbrukumiem. Diplopijas cēlonis, kā sava veida pēcoperācijas komplikācijas, var kalpot kā manipulācijas ar acu ķirurģiskas ārstēšanas tīklenes atslāņošanās, kataraktu vai šķielēšana.

Par redzes dubultošanos simptomi

Galvenais iebildums pacientiem ar redzes dubultošanos - dubultošanās. Vairumā gadījumu, redzes dubultošanās realitātes objektu vīzija notiek, kad divas acis. Tātad manifests binokulārs redzes dubultošanās. Redzes dubultošanās var būt daļēja, un parādās tikai noteiktā jomā redzamības vai pilnīgs. Izpausme redzes dubultošanās arī individuāli atkarībā nošķirtība no uzskatītas priekšmetos. Dažos gadījumos, dubultošana notiek tikai tad, kad aplūkojot tuvu novietotas, vai arī tikai uz attāliem objektiem.

Divi attēli objekta izriet no redzes dubultošanās ir dažāda spilgtumu un kontrastu. Viens no tiem ir parasti ir nedaudz kompensēts vertikāli un horizontāli un novietots noteiktā leņķī uz otro attēlu.

Sakarā ar pakāpenisku redzes dubultošanās pacients zaudē darba spējas. Viņš var būt grūti to darīt mājas darbus, transporta kontrole, un dažreiz pārvietojas. Lai atgrieztu attēla asumu vīrieti ar binokulārās redzes dubultošanos, ir slēgt vienu aci. Pacienti ar cita veida slimībām, monokulārās redzes dubultošanos, šis pasākums nepalīdz.

Veidi redzes dubultošanos

Binokulārās redzes dubultošanās - visizplatītākais redzes dubultošanās. Kad binokulārs redzes dubultošanās vizuālo priekšstatu par abām acīm nav prognozēts atbilstošajiem punktiem tīklenes. Vizuālā ass tiek nobīdīts, un pacients ar binokulārās redzes dubultošanās redz dubultā attēlus objektiem. Binokulārs redzes dubultošanās var būt motors, jušanas vai jaukta, pastāvīgu vai pagaidu, neuroparalytic, orbītas izraisītas traumas strabogennoy in šķielēšana, uc

Monokulārie diplopija - reta patoloģijas redzes dubultošanās. Pārkāpumus attēla, šajā gadījumā rodas pat tad, kad viens acu vīziju. Par monokulārās redzes dubultošanās rezultātā projekcijas attēlus vienlaicīgi uz diviem dažādiem punktiem acs tīklenē. Monokulārie diplopija bieži izraisa subluxation vai daļēju lēcas apduļķošanās. Monokulārās redzes dubultošanās cēlonis var būt arī iridodialysis (atdalīšanu varavīksnene no ciliārajā ķermenī, kā rezultātā traumas uz acs) vai Policoro (iedzimtu anomāliju struktūras varavīksnenes ar vairākiem caurumiem).

Diagnoze diplopija

Primārā diagnoze redzes dubultošanās noteikta, pamatojoties uz pacienta sūdzībām par dubultošanās. Turpmāka slimības diagnoze turpina ar testa kontroles uzskata vīrieti, kura skatiens ir vērsts uz kustīgiem gaismas avotu.

Ar kartēšana koordinātas attēliem ārsts nespēj diagnosticēt dažas no acs muskuļu skartajiem. Modernāku noteikšanas metode bojāto extraocular muskuļus acs - koordimetriya izmantojot oftalmokoordimetra OK.

Diagnoze diplopija ietver arī obligātu situācijas novērtējums un mobilitātes laikmetā izmantojot Cover mīklu. Turklāt, tiek veikta pārbaude acs ābola konjunktīvas pārbauda redzes asumam, refrakciju un krāsu uztveri.

Ārstēšana diplopija

 Aparāts, lai ārstētu redzes dubultošanās

Ārstēšana diplopija sekundārā tipa neiroloģisko, vai infekcijas etioloģijas saistīts oftalmoloģijas apstrādi pamatslimību.

Ārstēšana diplopija kā pamatslimību vada neirologs vai neiroķirurgs. Ārstējot diplopijas traumatiska rakstura piedalās acu ķirurgs, kas veic ar rezekciju vai plastmasas acu muskuļus. Tajā pašā laikā veikt darbību uz acs muskuļu var būt, kā likums, tikai 6 mēnešus pēc traumas.

Optiskā korekcija redzes dubultošanās tiek veikta, izmantojot prizmas brilles. Viņi spēj ievērojami uzlabot skaidrību pacientam. Optimālo korekciju ārstēšanā dubultošanās 6 prizmas dioptrijām katrai acij.

Retos gadījumos tas var valkāt brilles ar lielāku paralēlo kompensāciju. Fresnel prizmas var būt spēkā līdz 20 pr. Dioptrijas, bet pat pie 15 Prospect kompensācija. Dioptriju tās ietekmē redzes asums un radīt efektu ar varavīksnenes ap redzamiem objektiem.

Funkcionālā ārstēšana redzes dubultošanās ir veikt speciāli vingrinājumi Kashchenko atjaunot binokulārās redzes spējas un paplašināt redzeslauku, kā arī mācības apvienot priekšmetus ar sarkanu stikla uc

Яндекс.Метрика