Efektīvas metodes labojot disleksija
 Disleksija - kopīga problēma bērnu izglītībā, uzrāda specifisku lasīšanas traucējumi. Slimība ir neiroloģisks raksturs, un raksturo nespēja personai ātri un pareizi atpazīt vārdus, un apgūt prasmes pareizrakstību.

Klasifikācija disleksija

No disleksijas klasifikācija ir dažādi kritēriji. Tātad, atkarībā no darbības lasīšanas traucējumi, izdalīt agrammaticheskuyu, semantiskā, optiskās, amnestic, taustes un phonemic disleksiju.

Agrammaticheskaya slimības formu ir saistīta ar hipoplāziju no gramatiskās struktūras runas, sintaktisko un morfoloģiskās vispārinājumus. To raksturo pārmaiņas skaita lietvārdiem un vietniekvārdiem, gadījumu galotnes, nepareizas saskaņošanas īpašības vārdi un lietvārdi, darbības vārdi, nepareizu lietošanu 3. personas pagātnes formā. Tas ir biežāk pacientiem, kas cieš no sistēmiskā atpalicība runas.

Semantiskā disleksija izpaužas pārkāpjot lasīšana vārdus un teikumus, kas tehniski pareizi lasījumā. Tas ir saistīts ar divi galvenie faktori: nav skaidrības ideju par sintaktisko attiecību raksturu un grūtībām sintēzes skaņas un zilbes.

Ja jums ir problēmas, kas ir saistītas ar asimilāciju un sajaukšanās līdzīgas vēstules runāt par optisko disleksiju. Līdz ar to viegli sajaucams burti var būt ļoti līdzīgi un atšķiras tikai viens elements, piemēram, M un L, vai sastāv no tāda paša veida, taču dažādas daļas sakārtoti telpā, un abi T un R T vai L

Mnemonisks slimības formu izpaužas gadījumā, ja grūtības, kas saistīta ar asimilācijas visu burtiem. Tas ir saistīts ar to, ka bērns ir pārkāpis procesus saistot īpašu skaņu un atbilstošo burtu.

Pie neredzīgajiem un vājredzīgajiem bērniem ir disleksija taustes, kuras cēlonis bija neskaidrs taustes uztvere.

Phonemic disleksija kopējā skolēnu vidū, un to raksturo fakts, ka tie ir 2-4 gadus veci nevar iemācīties lasīt pareizi. Daži studenti diez apgūt burtus un nezinu, kā lai viņus vārdos un zilbēs, pārējie bērni mācās tos viegli, bet, lasot izdarīt daudz kļūdu, jo viņiem vēstule nav vispārēja grafiskā zīme (Grafēma). Pēc autora iesniegta klasifikācija disleksiju izraisa sliktu phonemic sēdē.

Tādējādi, semantiskais un phonemic agrammaticheskaya disleksija ir dēļ neizveidotā runas funkcijas un optisko, taustes un mnemonisks - sakarā ar atpalicība no garīgās funkcijas.

Simptomi disleksija

Raksturīgie simptomi disleksija, dyslexics saskaras, ietver šādas problēmas:

 • Dezorganizācija;
 • Attīstības aizture;
 • Telpiskā dezorientācija;
 • Pārpratums lasīt;
 • Grūtības ar asimilācijas vārdiem un priekšstatiem par informāciju;
 • Neveiklība, slikta koordinācija.

Tāpat vērts pieminēt, ir daži citi simptomi disleksija, kas nav saistīti ar garīgās attīstības:

 • Poor lasīšanas prasmes augstu intelektu;
 • Atkārtojot kļūdas, kas rodas šajā procesā, lasīšanas vai rakstīšanas;
 • Nespēja veikt uzdevumu par veltīto laiku tai;
 • Grūtības vēstulē;
 • Poor atmiņa;
 • Grūtības ar definīciju labās un kreisās puses, augšā un apakšā.

Ārstēšana un korekcija disleksija

Ārstējot disleksija individuālu pieeju ir svarīgi. Katrs pacients izvēlēta īpaša programma korekciju. Pateicoties šāda kursa cieš no slimības apgūt lasīšanas prasmes un justies daudz vairāk pārliecināti dažādās jomās. Starp metožu korekcija disleksiju var identificēt mutisku darbu, izmantot dažādiem tehniskajiem līdzekļiem, kā arī alternatīvus veidus, kā mācīšanos.

Bieži traucējumi joprojām ir izaicinājums dzīvi, tajā pašā laikā bieži ir gadījumi attīstības lasīšanas prasmes. Tomēr atbilstošs līmenis rakstpratības noteikta daļas dyslexics nekad sasniedz.

 Phonemic disleksija un tās korekcija
 Iezīmes ārstēšanā disleksija ir tas, ka korekcija ir pakļauta visa izglītības procesu, tostarp netiešo un tiešo prasmju apmācību piešķiršanu atsevišķām sastāvdaļām un vārdu atzīšanu. Direct mācīšana - ir izmantot īpašas fonētiskās metodēm, neatkarīgi no izstrādes procesā lasīšanas prasmes, netieša - Šo metožu tieši iekļaušana mācību programmas ieviešanai. Šī pieeja procesā var būt dažādi: secīga pētījums par skaņas, vārdus un teikumus, vai mācīties lasīt vārdus un izteicienus vispār.

Kad labojot disleksiju ir svarīgi izmantot pieeju, kas iesaistītas vairākas sajūtas (redze, dzirde, tauste). Šajā sakarā noderīga bērnam ir apgūt datoru.

Citu metožu ārstējošais disleksija (piemēram, uztveres vai Optometric apmācība), un narkotiku lietošana terapijā ir izrādījušies efektivitāti, un tādēļ to lietošana nav ieteicama.

Ja Jums ir aizdomas, disleksija, un gadījumā, ja jebkādu pārkāpumu runas ir nepieciešams konsultēties ar ārstu, logopēds.

Яндекс.Метрика