Dizartrija bērniem - diagnostika un korekcija
 Nepietiekamas piegādes nervu vokālo aparātu, kas noved pie sakāves subkortikālo reģionos smadzenēm un zadnelobnyh sekas ir pārkāpums izrunas, ko sauc dizartrija medicīnā. Šis runas traucējumi mēdz gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan pēdējās noved pie pārkāpumiem zvukoproiznoshenija un problēmas, kam seko mācīties lasīt un rakstīt.

Lai palīdzētu tikt galā ar dizartriju bērniem var ārsta un logopēda, un atzīt slimību ir diezgan vienkāršs šādu iemeslu dēļ:

 • Šo bērnu-iereibis un kurls;
 • Bieži izruna skaņu un vārdu raksturīgo deguna tonis;
 • Šķiet, it kā bērns saka "kumoss".

Acs ābola un pseudobulbar dizartrija bērniem, kā arī disfonija un rīšanas traucējumi, ir pazīmes acs ābola vai pseudobulbar trieka.

Forma dizartriju bērniem

Atkarībā no atrašanās vietas smadzeņu bojājumiem, ir sekojoši formas dizartriju bērniem un pieaugušajiem:

 • Garozas - izraisa bojājumiem garozā smadzenēs, kas ir saistīti ar funkciju artikulācijas muskuļus. Tas atšķiras no cita veida dizartriju pieaugušajiem un bērniem ir saglabāt pareizu struktūru vārdiem, kopā ar traucējumiem izruna zilbēm;
 • Acs ābola - ir sekas perifēro parēzes un paralīzi muskuļus artikulācijas izraisīja sakāvi zemmēles, glossopharyngeal un klejotājnervs nerviem un to kodolu. Tam ir pievienots traucējumiem rīšanu;
 • Pseudobulbar dizartrija bērniem - priekšnoteikums parādīšanās traucējumiem ir hitting motora garozas kodolenerģijas traktā, jo to, ko attīstīt centrālā paralīze, kuru saistība ar centrālo nervu sistēmu nodrošina wandering, glossopharyngeal un zemmēles nervu. Izpausme traucējumi ir monotonija no bērna runas;
 • Ekstrapiramidāli - var izraisīt sakāvi bazālo gangliju saknītes, un to neironu savienojumi. Raksturo traucējumi neskaidra runa neskaidra un nokrāsas ar deguna dramatiski traucējumiem prosodiju, tempu un intonāciju un melodisku struktūru izrunai;
 • Parkinsona - ir sava veida ekstrapiramidālo dizartriju bērniem un pieaugušajiem ar Parkinsona slimību. Šķiet neizteiksmīgs traucējumi, pārkāpjot modulāciju balss, lēna runas;
 • Smadzenīšu - priekšnosacījums tam, lai rastos šāda veida dizartriju bērniem var būt gan smadzenīšu un tās ceļi. Atzīt traucējuma bērns var tikt izstiepts uz, ar dažādu tilpumu un modulācija pārkāpums skandēja runu;
 • Cold - izpaužas samazinot telpas temperatūru vai izruna vārdus auksts, formā stiprināšanas grūtībām;
 • Sturt dizartrija bērniem - ir pārkāpums izruna šņākšanu un whistling skaņas, piemēram, sānu lisping.

Diagnoze dizartrija bērniem

Lai pareizu diagnozi, bērna vajadzību ņemt amatā ar psihologa, neirologa un logopēda. Ir arī nepieciešams veikt vairākas procedūras, lai iegūtu pilnīgu priekšstatu par slimību, proti:

 • Elektrofizioloģiski pētījumi (elektroneyrografiyu, elektroencefalogrāfija un elektromiogrāfija);
 • Transcranial magnētiskā stimulācija;
 • MRI smadzeņu.

Logopēds diagnostikā dizartriju bērniem, veicot rūpīgu pārbaudi, kas ietver izvērtējumu par esošo nenoteiktas runas un runas traucējumiem. Novērtēšanai neverbālo zīmju ārsts nosaka stāvokli balss un sejas muskuļu laikā pēta struktūru šarnīra aparātu, raksturu un apjomu bērna elpošana stiprināšanas kustību. Īpaša nozīme diagnostikā spēlē vēsturi runas attīstību. Kad diagnostikai logopēds vērš uzmanību uz:

 • Articulatory aspekts runas - ritma, tempa, prosodiju, skaņu izrunu un saprotamības;
 • Sinhronitāte balss, elpošana un artikulācija;
 • Phonemic izpratne par bērnu, kā arī attīstības līmenis leksikas un gramatikas struktūru runas.

Diagnoze rakstīšana pie dizartriju bērniem ietver bērnu dažādus uzdevumus, piemēram, zem diktāts rakstiski, kopēšana fragmenti no grāmatām, lasīšanu un pārbaudi izprast bērnu lasāmvielu.

Papildus apmeklējot neirologu un logopēds, diagnoze dizartriju bērniem arī pieprasa pārbaudi psihologs, kurš veiks pētījumu par vispārējo intelektuālo attīstību bērnam.

Ir svarīgi zināt, ka jādzēš dizartrija bērniem diagnosticēta pēc bērna sasniedz 5 gadu vecumu. Tas ir saistīts ar faktu, ka pat pilnīgi veseli bērni jaunāki var rasties līdzīgs gaismas (iznīcināti) dizartrija izpausmes, ka pārkāpums nav liecību.

Ārstēšana dizartriju bērniem

 Ārstēšana izdzēš disartrija bērniem
 Gadījumos, kad diagnoze tiek apstiprināta ar ārstniecības iestādes dizartrija, bērns prasa vispusīgu medicīnisko un pedagoģisko ietekmi. Kopā ar medikamentiem un fizikālā terapija, runas terapija korekcija tiek veikta.

Ārstējot dizartriju bērniem ārsts-terapeits sesijas īpaši svarīgi, ņemot vērā attīstību visām pusēm bērna runas laikā - no fonētiskā un gramatikas struktūru uzklausīšanas būvniecību, kā arī leksiku, ka bērns nav saskaras ar grūtībām, mācoties skolā.

Dizartrija bērniem un pieaugušajiem ir izplatīta slimība, kas tajā agrīnu atklāšanu un labošanu ārstējamas. Atšķirībā no pieaugušajiem, bērns pavada sabrukuma dizartriju runas, tas ir grūti iemācīties lasīt un rakstīt, tāpēc ir grūtības turpmākajos mācību gados. Liela nozīme ir apmeklējot logopēds, kurš, pēc precīza diagnoze var palīdzēt labot šo pārkāpumu, lai veicinātu bērna dzīvība bija normāli.

Яндекс.Метрика