Dorsopathies

Īss apraksts slimības

 Simptomi Dorsopathies

Mūsdienās, termins "dorsopathies" attiecas uz vairākiem sāpju sindromi, kas saistīti ar deģeneratīvas izmaiņas mugurkaula. Patiesībā, jostas dorsopathies darbojas analogs osteohondrozes - gara hroniska slimība ar raksturīgo izskatu paasinājumu un asas sāpes. Papildus jostas vietas, izmaiņas var skart citas ķermeņa daļas. Proti, tas ir labi zināms, ka ārsti dorsopathies kaklu radīto bojājumu kakla skriemeļiem.

Tomēr jostas joprojām cieš daudz vairāk, un tāpēc tas būs jo šis raksts ir par dorsopathies mugurkaulā. Galvenais cēlonis deģeneratīvas izmaiņas - ir osteohondroze - slikta process attīstās starpskriemeļu diski, locītavu un saišu. To raksturo asu, pastāvīgas sāpes un hronisku kursā. Šīs sāpes epizodes ir ļoti bieži, un persona var ciest no akūtām uzbrukumiem vairāk nekā 25 reizes gadā. Hroniskas dorsopathies jostas novērota 17% no pieaugušajiem. Prognozes ārstēšanas parasti nelabvēlīga, jo izmaiņas ir pārāk spēcīga ietekme uz struktūru un struktūru mugurkaula.

Klasifikācija dorsopathies

Saskaņā ar starptautiskajiem standartiem, visu veidu dorsopathies var iedalīt trīs lielās grupās:

  • deformēties - iekļauts šo grupu: lordosis, kifoze, skolioze, spondilolistēze, muguras sāpes un subluksācija;
  • spondylopathy - ietver visas iekaisuma, deģeneratīvas un traumatiskas spondylopathy veidu;
  • Citas dorsopathies - iesniegta deģenerācija starpskriemeļu diskiem, un dorsalgia simpatalgicheskimi sindromi (dorsopathies mugurkaula kakla daļā, kurā nepastāv par starpskriemeļu diskiem zaudējums).

Ārstēšana dorsopathies

Ja persona ir diagnosticēta dorsopathies, ārstēšana tiek sniegta, ņemot vērā slimības formu un tās klīniskās izstrādes. Pašlaik zāles tiek izmantotas medicīnā, nefarmakoloģiskiem un ķirurģiskas metodes, lai atbrīvotos no sāpēm locītavās.

Laikā, kad akūta pacienta tiek parādīts gulēt. Šis cilvēks ir ne tikai atteikties fiziskām aktivitātēm 5-6 dienas, bet, cik bieži vien iespējams veikt tā saukto antalgic (aizsargājošo) pozīciju. Tā dorsopathies mugurkaula jostas daļas saasina pārmērīga aktivitāte, pacientam vajadzētu ortozi ka organichivayut mobilitāti skriemeļiem. Tie ir efektīvi, bet var izraisīt muskuļu hipertrofiju, tāpēc tie jālieto piesardzīgi un tikai pēc konsultācijas ar speciālistu.

Būtisks solis attieksme ir saņemt pretsāpju. Ja sāpes nedaudz vāja un intensīva, ideāla izvēle būtu non-opioīdu pretsāpju līdzekļi (benalgin, tempalginol, spazmalgon, sedalgin-NEO). Stipras sāpes noteikts NPL, bet tie tiek veikti, atkal uzmanīgi, lai izvairītos no blakusparādības, īpaši gastropathy. Mēs iesakām izmantot šīs zāles formā sveces. Viņi ir diezgan nekaitīgs un viegli uzsūcas organismā. Ja dorsopathies mugurkaula iet, un sāpes sliktāk laika gaitā, ir iespējams apvienot izmantošanu nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem un opioīdus. Pozitīva ietekme tika novērota, lietojot antihistamīni, pretkrampju un antidepresanti.

 Vingrošana uz simulatorā ārstēšanā dorsopathies

Akūtā fāzē pacients izņemot pretsāpju parādīts iesildīšanos ziede. Mūsu valstī, vislabāk pazīstama: Fastum-gel Espoli, Efkamon un Espoli. Pirkt tos jebkurā aptiekā.

Ja pacientam ir diagnosticēta dorsopathies laikā, ārstēšanu var veikt bez narkotiku lietošanu. Šajā gadījumā persona ieceļ fizikālā terapija, fizioterapija, magnētiskā un lāzera terapija. Kā likums, ārstēšana ilgst vienu mēnesi, bet jāapzinās, ka nekādas zāles var iztikt tikai sākumposmā slimības kad deģeneratīvas izmaiņas vēl nav bijis laika, lai būtu nozīmīga ietekme uz mugurkaulu.

Attiecībā uz ķirurģiskas ārstēšanas, tas ir nepieciešams reti. Saskaņā ar spēkā esošajiem statistikas datiem, tikai 0, 3% no visiem pacientiem, kam nepieciešama jostas dorsopathy darbību. Kā likums, tas ir indicēts akūtu kompresiju no muguras smadzeņu parēzes, un spēcīgām divpusējām sāpēm. Ķirurģiska iejaukšanās ir vēlama un, ja dorsopathies muguras karte uzvedas 5 mēnešus vai ilgāk, un, kā standarta zāles ir neefektīvas.

Яндекс.Метрика