Dzeltenā kaite

Īss apraksts slimības

Dzelte - sekas no aknās un citos orgānos, kas izpaužas iekrāsošanu ādas, gļotādu un sklēras dzeltenā krāsā slimības dēļ nogulumiem savā žults pigmenta - bilirubīns. Normālos apstākļos šis pigments ir gandrīz pilnīgi izlādējies ārpusē kopā ar saturu gremošanas sistēmu, bet slimi cilvēki bilirubīna uzkrājas organismā un norāda problēmas ar žults traktātus, aknām un citiem vitāli sistēmām. Dažos gadījumos, dzelte bērniem un pieaugušajiem, kas izpaužas kā rezultātā ārkārtīgi intensīva procesa sairšanas sarkano asins šūnu, vai pēc noteiktus medikamentus. Es gribu tikai atzīmēt, ka, ja persona diagnosticēta ar dzelti, terapija ir balstīta uz cēloņu izveidi un likvidēšanu pamatslimība, nevis izmeklēšanas, kam ir ādas krāsa un gļotādu.

Cēloņi dzelte

  • labdabīgi un ļaundabīgi audzēji aknās;
  • iedzimta anomālija no žults trakta;
  • pēcoperācijas komplikācijas;
  • slimības, aknu un žultspūšļa;
  • darbība dažu parazītisko mikrobi;
  • sekas atsevišķu grupām, kas saņem zāles.

Nav svarīgi, kāda iemesla dēļ jums ir kādas pazīmes dzelte. Galvenais ir tas, ka šī patoloģija izraisa traucējumu visām ķermeņa sistēmām. Tas jo īpaši attiecas uz aknām un nierēm.

Dzelte - simptomi un klīniskā aina

 Par dzelte izpausmes

Medicīniskajā praksē veltīt vairāku veidu dzelte. Attiecīgi, slimība ir stipri atkarīga no slimības formu, vecuma no pacienta un citus būtiskus faktorus.

Obstruktīva dzelte - sekas traucējumi žults plūsmu un problēmas ar absorbcijas bilirubīna. Tās cēloņi ir žultsakmeņi, audzēji žultsvadu, žultspūšļa mehāniskiem bojājumiem. Šajā veidlapā āda kļūst ne dzeltenīgi, zaļgani nokrāsa, pacients izrunā nieze, ekskrementi parasti mainījis krāsu.

Jaundzimušo dzelte - izraisa fermentu deficītu un izpaužas pirmajās dzīves dienās. Iedalīt divos veidos. Pirmais ir raksturīgs straujš pieaugums bilirubīna līmeni asinīs, iekrāsojot ādas, sklēras un gļotādu šajā spilgti dzeltenā krāsā, kā arī atsevišķas pazīmes, centrālo nervu sistēmu. Jaundzimušo dzelte II tipa izsaka gaismas dzeltena ādas un labi reaģē uz ārstēšanu.

Aknu (true) dzelte - parādīts, kā ietekmē ģenētiskie faktori, un pēc infekcijas vai toksisku aknu bojājumu. Jo īpaši, pazīmes dzelte rodas, kad asins saindēšanās, akūtas infekcijas slimības, saindēšanos. Nieze ir vāja, ādas un gļotādu krāsotas safrāna dzeltena, reizēm sarkanīgā krāsā. Pacienta urīna iegūst tumšu krāsu, izbalējuši fekālijām. Smagos slimības formas attīstīties aknu mazspēja.

Hemolītisko dzelte - sekas pastiprinātas hemolysis sarkano asins šūnu, kas savukārt noved pie intensīvu atbrīvošanu bilirubīna. Ja pacientam ir diagnosticēta ar hemolītisko dzelti simptomi ir visas čūskas inde saindēšanās, sulfonamīdiem arsenical ūdeņradi un citas vielas, pazīmes, kas ietekmē sarkano asins šūnu hemolīzi. Slimības paasināšanās notikt atdzesēšanas līdz zemai temperatūrai organisma un jaunu reibumā. Bērni bieži izpaužas hemolītiski jaundzimušo dzelte, kas attīstās, pateicoties Rh konflikta grūtniecības.

Dzelte - ārstēšana slimības

 Sagatavošana
 Pareizā metode, kas nodarbojas ar dzelti pamatā ir agri noteikt cēloņus slimības. Lai to izdarītu, pacientam tiek piešķirts pilna asins aina un aknu biopsija. Tagad sīkāk par pamata metodes ārstēšanas.

Fototerapijas - veiksmīgi izmanto dzelte jaundzimušajiem. Procedūra ir vieta bērnu zem dienasgaismas lampas. Kā likums, pietiekami 1-2 dienu terapijas, kuras laikā aknas ir laiks, lai nobriest, lai patstāvīgi apstrādāt bilirubīna. Fototerapija ir neefektīva, kad žults atrēzija iet. Šajā gadījumā, ķirurģiska iejaukšanās.

Ārstēšana dzelte medicīnas metožu pamatā ir uzņemšanas gepaprotektorov, kas ietver Silibor, Syrepar, silibinin un dažas citas zāles. Tajā pašā laikā tie tiek piešķirti uz pacientu spazmolītisķiem - remidon, papaverīns, bez skābbarības, Dibazolum.

Ja pacientam ir tiek novērota obstruktīva dzelte, ārstēšana nav iespējama bez operācijas, jo medicīniskā terapija nerada vēlamo efektu. Darījuma veids ir atkarīgs no iemesla, rezultātā nepareizas plūsmas žulti.

Kā jūs varat redzēt, ka ārstēšanas metodes dzelte faktiski ir diezgan daudz, tāpēc nav pašārstēšanos un kad pirmie slimības simptomi, sazinieties ar savu vietējo klīniku speciālistus, kas iecels nepieciešamos testus un izvēlēties atbilstošu ārstēšanu.





Яндекс.Метрика