Dzeltenais drudzis

Vispārīgs raksturojums slimības

 Dzeltenais drudzis - akūta hemorāģiskā slimība ir vīrusu etioloģiju
 Dzeltenais drudzis ir akūta hemorāģiskā (pavada asiņošana), slimība ir vīrusu etioloģiju.

No inficēšanās ar vīrusu avots ir savvaļas dzīvnieki, parasti possums un pērtiķiem, kā arī slimi cilvēki tā. Pārvadātāji dzeltenā drudža odi ir, bet tieši no personas uz personu vīruss netiek nosūtīta. Šī slimība ir endēmiska Latīņamerikā un tropu apgabalos Āfrikā.

Tiek lēsts, ka pasaulē ik gadu vīruss skar aptuveni 200 tūkst. Cilvēki uz 30 th. No kuriem iznākums ir letāls raksturs. Pēdējo divdesmit gadu laikā ir bijusi tendence pieaugt gadījumi inficēšanās ar dzelteno drudzi, ko izraisa zems imunitātes iedzīvotāju, urbanizācijas, mežu izciršanu, migrācija un klimata pārmaiņas.

Visefektīvākais profilakses slimības šodien ir vakcinācija pret dzelteno drudzi.

Simptomi

Dzeltenā drudža vīrusa inkubācijas periods ir aptuveni 3-6 dienas, pēc tam infekcija sāk parādīties.

Slimība var būt viens vai divi posmi. Par pirmā posma, ko raksturo drudzis, drebuļi, sāpes mugurā, muskuļu sāpes, galvassāpes, apetītes zudums, vemšana vai slikta dūša zaudējumiem.

Lielākai daļai pacientu slimība ir tikai uz šo posmu - pēc 3-4 dienām simptomi dzelteno drudzi ir. Tomēr 15% gadījumu dienā pēc atlaišanas pacientiem, kuri gaida uz otro posmu, vairāk toksisks nekā iepriekšējā. Šajā posmā, ķermeņa temperatūra pieaug atkal, ir zaudējums ķermeņa sistēmas, strauji sāk attīstīties dzelte, pacienta ciešanas no vemšana un sāpes vēderā.

Raksturīgie simptomi dzeltenā drudža šajā posmā ir asiņošana no deguna, mutes un acis. Iespējams, ka asiņošana no kuņģa, kas izpaužas kā asins fekālijām un vemšana. Turklāt šajā posmā slimības pasliktinās nieru funkciju. Apmēram 50% pacientu saskaras ar toksisku posmu slimības mirst 10-14 dienu laikā, un vairumā gadījumu pārējais atgūties bez ievērojamas orgānu bojājumiem. Tikai reizēm ir iespējamie komplikācijas slimības formā pneimoniju, miokardītu, gangrēna veselību vai mīksto audu. Tāpat ir iespējama attīstība sepsi, ko izraisa sekundāro bakteriālo floru.

No dzeltenā drudža simptomi ir līdzīgi simptomi smagas malārijas, leptospirozi, vīrusu hepatītu un citām ar asiņošanu drudži, saindēšanās, tāpēc, lai diagnosticētu slimību ir ļoti grūti. Identificēt dzeltenā drudža vīrusu var būt tikai kvalificētu veselības aprūpes darbinieku, veicot laboratorijas testus vai asins paraugus, kas ņemti līķa sekcija aknu audus.

Ārstēšana dzelteno drudzi

Īpašas ārstēšanas dzeltenā drudža līdz šim nav izstrādātas, tāpēc var būt tikai simptomātiska ārstēšana slimības.

Pacienti tiek aicināti ievērot gultas režīms un novērot vieglu diētu bagāti ar augstu kaloriju pārtikas produktiem. Ārstēšana dzelteno drudzi ietver masveida vitamīnu terapija, par nesteroīdajiem pretiekaisuma līdzekļiem lietošanai (izņemot acetilsalicilskābi) infūzijas administrēšanu plazmas aizvietotāji un absorbējošu produktiem. Kad izteikta asiņošana var piešķirt asins pārliešanas.

Profilakse slimības

 Vakcinācija - labākā metode, lai novērstu dzelteno drudzi
 Vakcinācija pret dzelteno drudzi, ir vissvarīgākā un efektīvs veids, kā novērst slimības. Vakcinācija ir nepieciešama ne tikai dzīvo endēmiskos rajonos, bet arī tiem, kas ceļo uz malu tūristiem.

Vakcinācijai pret dzelteno drudzi apliecība ir nepieciešama, lai visām personām, kas ceļo uz Āfriku vai Latīņameriku. Ja medicīnisku iemeslu dēļ ceļotājs, vakcinācija ir kontrindicēta, atbrīvojums ir apstiprinājušas kompetentās iestādes.

Dzeltenā drudža vakcīna satur novājinātu vīrusu ļauj nedēļu 95% vakcinēto izstrādāt ticamu imunitāti pret slimību, kura izzuda 30-35 gadiem un dažreiz dzīvē. Neskatoties uz to, ka vakcīna tiek atzīta par vienu no visvairāk augsti efektīva un droša vēsturē vaccinology, ir dzeltenā drudža vakcinācijas un kontrindikācijām. Šī vakcīna nav paredzēta:

  • bērniem, kas jaunāki par 9 mēnešiem, ja standarta imunizācijas;
  • bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem, ja epidēmijas;
  • grūtnieces - ir izņēmums no uzliesmojuma;
  • personām ar smagu alerģiju pret olu proteīnu;
  • cilvēkiem ar smagu imūndeficītu izraisīja simptomātisku HIV / AIDS vai citu iemeslu dēļ, vai arī cieš no aizkrūts dziedzera slimībām.

Inficēto personu, pat vieglu veidā dzelteno drudzi, ir briesmas citiem, tāpēc, lai novērstu tālāku izplatīšanos vīrusu, pacientam nodrošina maksimālu aizsardzību pret odu kodieniem. Izolēšana pacientam ir piemērots tikai pirmās 4 dienas vēlāk, jo viņš vairs nav infekcijas avotu odi.

Nespecifisks veids, kā novērst dzelteno drudzi ir moskītu kontrole, tostarp iznīcināšanu vaislas šos kukaiņus, insekticīds izsmidzināšanas iznīcināt pieaugušo, kā arī pievienojot šo ķīmisko vielu ūdens avotiem, kur odi kas sāk attīstīties.

Яндекс.Метрика