Dzirdes zudums

 Dzirdes zudums

Īss apraksts slimības

Dzirdes zudums - slimība, ko raksturo samazinājums tiesas sēdē, tā ka uztvere saruna kļūst grūti. Lielākā daļa dzirdes zudums ir pat bērnībā. Iedzimta dzirdes zudums cieš no jaundzimušā līdz 1000. Kopumā, no 2 līdz 3% iedzīvotāju ir šī problēma.

Cēloņi dzirdes zudums

Galvenais iemesls dzirdes zudums bērniem ir iekaisuma slimības vidusauss (galvenokārt akūtu un hronisku vidusauss iekaisumu). Dzirdes zudums izraisa rētas, perforācija un saaugumi, kas bungādiņa. Infekcijas slimības, piemēram, gripa, masalas, var novest pie patoloģiskām izmaiņām iekšējās auss un dzirdes nervu, kas izraisa strauju sēdē. Dažreiz dzirdes zudums ir iedzimta. Šāds dzirdes zudums var negatīvi ietekmēt runas attīstību bērnam.

Pieaugušajiem, dzirdes zuduma dēļ otosklerozes notiek pēc lietošanas noteiktām zālēm, pateicoties trokšņa un vibrācijas darba vietā, saindēšanās gadījumos ar rūpniecības un sadzīves indēm. Arī dzirdes zudums var rasties fona aterosklerozes, jo slimība ir traucēta asins piegādi uz iekšējo ausi. Ir tāda lieta kā senils kurlums, ja dzirdes zudumu izraisa vecumu saistītās izmaiņas iekšējās auss un dzirdes nervu.

Pakāpes dzirdes zudumu

Ir trīs pakāpes dzirdes zudumu.

In vieglas dzirdes zudums (pirmais grāds) pacients atšķir čukstēja saruna attālumā 1 līdz 3 metriem, un runā valodā attālumā pārsniedz 4 metrus. Pacients nevar adekvāti uztvert saraksti, kad daudz trokšņa vai traucēt runas.

Kurlums 2 grādiem (vidējais dzirdes zudums) rodas, ja pacients uztver čukstus runu attālumā, kas mazāks par vienu metru, un runā valodā dzirdēja attālumā no 2 līdz 4 metriem. Kurlums raksturo 2 grādiem nekritiska uztveres visiem vārdiem normālā vidē, nepieciešama atkārtota atkārtošanu konkrētu frāzes vai atsevišķus vārdus.

Smaga dzirdes zudums (3 pakāpe) ir parādīts nespēju atšķirt čukstus pat ļoti tuva attāluma, pacients dzird runāto valodu attālumā mazāks par 2 metriem. Šis dzirdes zudumu līmenis nozīmē, ka pastāv zināmas grūtības komunikācijā. Pacientam ir spiesta palīdzību dzirdes aparāts, lai varētu sazināties normāli ar citiem.

Veidi dzirdes zudums

Ir Sensorineural dzirdes zudums un vadošs dzirdes zudums.

Vadošs dzirdes zudums attīstās sakarā ar vidusauss iekaisumu, adenoid, otosklerozes, patoloģiskas izmaiņas un disfunkciju no eistāhija caurulē. Šis dzirdes zudumu veids raksturo pārmaiņas bungādiņa un dzirdes ossicles.

Sensorineural dzirdes zudums - attīstīt bojājumu dēļ nervu šūnu iekšējā auss, dzirdes nerva un centrālās dzirdes sistēmu. Cēloņi sensorineirāla dzirdes zudums var būt infekcijas slimības, stress, trauma no iekšējās auss, asinsvadu bojājumi (ateroskleroze, hipertensija), negatīvās sekas dažu medikamentu un ķimikāliju. Galvenie simptomi sensorineirāla dzirdes zudums ir dzirdes zudums kopā ar troksnis ausīs, galvassāpes. Dažkārt var būt vemšana vai slikta dūša.

 Tonālā audiometrija - precīzs veids, lai noteiktu, ciktāl dzirdes zudums

Diagnoze dzirdes zudums

Diagnostikai izmantojot runas audiometrija, kas ir atzīšana pacientu čuksti un runāšana. Pamatojoties uz šo pētījumu metodi var noteikt pakāpi dzirdes zudumu.

Vairāk precīzi noteikt klātbūtni un pakāpi dzirdes zudumu, varat izmantot toņu audiometrija - uzklausīšanu testa signāli par balss diapazonā. Tāpat ir iespējams diagnoze dzirdes zudumu, izmantojot toņdakšas. Speciāli to izmantošana ir pamatota, ja nepieciešams, diagnozi mājās, lai gan šī metode tiek izmantota klīnikās.

Dzirdes zudums bērniem

Galvenie faktori, kas var izraisīt izskatu dzirdes zudums bērniem ir infekcijas vai vīrusu slimības mātes grūtniecības laikā, ja ir veidošanās sēdē. Arī attīstība slimības var izraisīt infekcijas slimību agrīnās bērnības. Spēlējot lomu iedzimtu faktoru.

Aptuveni 50% bērnu, kuru vecāki cieš no šīs slimības, ir iedzimtas kurlums. Cēloņi slimības bērniem var būt iedzimtus defektus, priekšlaicīgas dzemdības, nosmakšana, spēcīgs asins saindēšanās grūtniecības, alkohola intoksikāciju vai citu kaitīgu vielu grūtniecības laikā laikā.

Diagnoze slimības agrīnā vecumā ir grūti, jo bērns nevar teikt par viņa dzirdes sajūta. Ir svarīgi, lai noteiktu problēmu, cik drīz vien iespējams, lai izvairītos no trūkst attīstību skolas vecuma bērniem. Tāpēc, dzirdes testus bērniem, izmantojot īpašu ierīci. Viņš padara skaņas noteiktu frekvenci, un reakcija bērnam ir fiksēts. Pat vecāki skatoties bērnam izvērtēt savu dzirdes spējas. Jums ir jāzina, pamatnoteikumus bērnu attīstībai. Vecumā viena mēneša bērnu winces vai iesaldē kad skaļa skaņa četros mēnešos pagriež galvu uz sāniem, kur skaņa ir dzirdama, tur Gulen, kas iet runāt, vecumā no 8 līdz 10 mēnešiem sāk izdvest jaunas skaņas. Ja jebkurā procesa stadijā attīstību bērna darbībās nav pareizi, jums ir nepieciešams, lai parādītu bērnam ārsta uz dzirdes pārbaudi.

Ārstēšana dzirdes zudums

 Narkotikas, kas uzlabo cirkulāciju iekšējās auss - pamats konservatīvā ārstēšanā dzirdes zudums

Ārstēšana dzirdes zudumu ir atkarīgs no slimības veida.

Kad vadošs dzirdes zudums tikai ārstēšana ir operācija. Ja kontrindikācijām operācijas iespējami dzirdes aparāts.

Sensorineural dzirdes zudums pakļaujas konservatīvu ārstēšanu. Piesakies medikamentus, kas uzlabo asinsriti iekšējās auss (piracetam, cerebrolysin uc). Attieksme pret dzirdes zudumu saistīta administrēšanu narkotikas, lai atbrīvoties no vertigo (Betahistīna). To lieto arī fizikālās terapijas un refleksoloģija. Hroniskas sensorineirāla vājdzirdība izmantot dzirdes aparātus.

Яндекс.Метрика