Elektriskā negadījums

 Elektriskā negadījums

Elektrotrauma - trauma saņemti kā rezultātā elektrošoku vai zibens.

Bīstams cilvēkiem un izraisīt elektriskās negadījuma uzskatīts strāva pārsniedz 0 15Amper, un AC un DC spriegums ir lielāks par 36 voltiem. Ietekme elektrošoku var būt ļoti dažādi: elektriskais šoks var izraisīt sirds apstāšanās, asinsriti, elpošanu, samaņas zudums. Gandrīz vienmēr pavada elektrisko negadījumu traumas ādas, gļotādu un kaulu vietā ieejas un izejas no elektriskās izlādes, kā rezultātā pārtraukta centrālās un perifērās nervu sistēmas.

Veidi elektrisko šoku

Elektrotrauma klasificēti pēc to saņemšanas vietā, raksturu ietekmē sprieguma, raksturs kaitējumu (elektrošoku vietējā un vispār).

Atkarībā saņemšanas vietā, atbrīvot šos elektrisko šoku veidus: rūpniecības, dabas un vietējiem.

Ar raksturu ietekmi elektriskās strāvas negadījumā var būt acumirklīga un hroniska. Instant elektrošoks - cilvēks kļūst elektriskās izlādes, kas pārsniedz pieļaujamo līmeni ļoti īsā laika periodā. Šāda elektrisko nelaimes pavada nopietniem ievainojumiem nepieciešama intensīva aprūpe un ķirurģija. Un šāda veida elektrošoku par hronisku, notiek tāpēc, ka garās un nemanāms ietekmi elektriskā sprieguma uz personu. Piemērs - darbs tuvu lielajiem elektroenerģijas ražotājiem. Cilvēki, kuri ir pakļauti šāda veida elektriskās strāvas triecienu, kas novērots nogurums, miega traucējumi un atmiņu, galvassāpes, trīce, paaugstināts asinsspiediens, paplašinātas acu zīlītes.

Turklāt, tā nolēma piešķirt šos elektrošoku veidus kā vietējā un vispārīgi. Vietējā elektrisko negadījums - tas apdegums elektrooftalmiya, metāla ādu (kļūst zem ādas un kausēšanas elektriskā loka maziem metāla daļiņas), mehāniskiem bojājumiem. Kopumā elektrisko negadījums notiek elektriskā šoka dažādām muskuļu grupām, kas izpaužas krampji, sirdsdarbības apstāšanās, elpošanas

Cēloņi elektrisko šoku

Cēloņi elektrisko šoku, kas vairākumā gadījumu (80-90 procenti) ir tiešā kontaktā ar dzīviem daļām elektroietaišu, darbs ar tiem bez stresa atbrīvojumu. Galvenie cēloņi elektrisko šoku ir neuzmanība un paviršība - nepareiza sprieguma padeve un atvienojiet strāvas padevi, slikta izolācija.

Citiem vārdiem sakot, cēloņi elektrisko šoku var sistematizētas šādi: tehnisku iemeslu dēļ (iekārtas mazspēja, nepareiza darbība no tā), organizatoriskā (neatbilstība drošības noteikumiem) un fizioloģisko (nespēks, samazināts uzmanību).

Tika atzīmēts, ka ražošanā liels daudzums elektrisko šoku krīt uz sākuma un beigu laiku maiņām (peresmenku), un no rīta (pirmā) maiņu. Pirmajā gadījumā liela loma faktors nogurums, bet otrais - iezīme plānošanā dienas: maksimālais apmērs elektroietaises ir nepieciešams no rīta.

Palīdzība ar elektrisko negadījumā

 Pirmā palīdzība elektrisko negadījumā - power aptumšošana sakāve
 Neatkarīgi no elektrisko negadījuma veida (tikai tad, ja tas nav dabiski, rezultāts zibens streiku), galvenokārt palīdzot upuris, būtu jebkādā veidā iespējams atvienot avotu iznīcināšanas: nospiediet slēdzi uz ierīces, pagrieziet slēdzi, noskrūvēt spraudni vai salauzt elektriskos vadus.

Palīdzot elektriskās negadījumā, mēs nevaram aizmirst par drošības pasākumiem: izņemiet vadu no cietušā var izolētas tikai izmantojot instrumentus vai ar kādu citu, bet sausā tēmu, pārliecinieties likt uz gumijas cimdi. Tāpat nav aizsargāt savas rokas, nepieskarieties cietusī persona elektrotraumas, ja nav atvienots vadi.

Man kļūst elektrošoku vispārējā vai vietējā jānovieto uz līdzenas virsmas, pārliecinieties, lai izsauktu ātro palīdzību, un veikt šādas darbības:

1. Pārbaudiet pulsu, un tās neesamības (sirds apstāšanās), lai veiktu krūškurvja kompresiju;

2. Pārbaudiet savu elpu, un, ja ne, mākslīgo elpināšanu;

3. Ja jums ir pulss un elpošana jāliek uz cietušā kuņģī un tādējādi pagrieziet galvu uz sāniem. Tātad cilvēks var elpot brīvi un nav aizrīties vemšana;

4. apdegumi elektrisko negadījuma būtu jāliek pārsējs, pārliecinieties, tīrai un sausai. Ja dega kāju vai roku, tas ir nepieciešams, lai bruģētu apsējus velmēto starp pirkstiem vai tamponiem;

5. Veikt vizuālu pārbaudi cietušā citiem saistīto traumu un, ja nepieciešams, palīdzēt;

6. Ja persona ir pie samaņas, dodiet viņam dzert ieteicamo šķidrumu lielos daudzumos;

Palīdzot elektriskās negadījumā cietušais nedrīkst atstāt vienatnē, un būt pārliecināti, lai organizētu tās transportēšanu uz medicīnas iestādē, kur viņš izskatīja un būs profesionālu palīdzību. Tas ir jādara, pat ja kaitējums šķiet nepilngadīgais izskatā: amats pacients var mainīties jebkurā brīdī.

Яндекс.Метрика