Elpošanas mazspēja

Elpošanas mazspēja - nosacījums ķermenī patoloģiskā rakstura, kurā sistēma ārējās elpošanas nav nodrošināta normālu asins gāzes, vai arī to var panākt tikai paaugstinātā darba elpošanu (elpas trūkums). Elpošanas mazspēja - nosacījums ķermenī patoloģiskā rakstura

Lai diagnosticētu slimību, var būt ar samazinātu skābekļa parciālā spiediena no 45 mm Hg. Art.

Klasifikācija elpošanas mazspēju

Klasifikācijas slimības, ir vairāki.

1. Klasifikācija patogenetike.

 • Ventilācija;
 • Parenhīmas.

Ventilācijas raksturo hipoksēmijas un hiperkapniju (hipoksēmija var viegli izārstēt ar palīdzību skābekļa terapijas). Cēloņi ir:

 • vājums vai nogurums muskuļus, kas atbild par elpošanu;
 • mehāniskā defekts muskuļu-kaulu skelets krūtīs;
 • pārkāpums centra atbildīgās elpot.
 • kifoskolioze;
 • smagsvara;
 • zudums muskuļi, kas atbild par elpošanas funkcijas;
 • HOPS.

Laikā parenhimatozajās formām ir hipoksija, kas ir lielā mērā novērsts skābekļa terapija. Tur tas ir klasifikācija, jo:

 • pneimonija;
 • kardiogēns plaušu tūska;
 • ARDS.

2. Klasifikācija attīstības ātrumu.

 • hroniskas elpošanas mazspēja;
 • akūta elpošanas mazspēja.

Hroniska forma var attīstīties pakāpeniski un nemanāmi dažus mēnešus vai gadus, un pēc daļējas atgūšanās no akūtā formā.

Akūta elpošanas mazspēja pēc dažām minūtēm, stundām vai dienu laikā var attīstīties, ir dzīvībai bīstama, un gandrīz visos gadījumos attīstās ar hemodinamikas kompromisu. Tā var arī attīstīties, ja personai jau ir hroniska forma (jo saasināšanos vai dekompensācijas hronisku formu elpošanas mazspēju).

3. Klasifikācija pēc smaguma.

Atšķirt Cēloņi elpošanas mazspēju bērniem ļoti daudz
   Trīs pakāpes elpošanas mazspēja par smaguma.

Kad pirmās pakāpes (nepilngadīgs) dažreiz elpas trūkums, sirds ritms miera stāvoklī ir apmēram 80 sitieni minūtē un nav vai nenozīmīga cianoze.

Pie otrajai pakāpei (vieglas) elpas trūkums rodas pat normālu slodzi laikā, pulss ir nosliece uz bieža un cianozi - atšķirīgas un nozīmīga.

Trešajai pakāpei elpošanas mazspējas laikā (smaga) aizdusa notiek pat miera stāvoklī, ievērojami paātrināja pulsu, un cianoze, izkliedētiem izrunā.

Neatliekamā palīdzība akūtas elpošanas mazspējas

Neatliekamā palīdzība akūtas elpošanas mazspējas ir atjaunot un uzturēt brīvu un savstarpējo drenāžas elpošanas novēršanu saistītās novirzes asinsriti, uzlabo plaušu gāzu apmaiņu un alveolu ventilāciju.

Lai nodrošinātu brīvu elpceļu caurlaidības pirmajā vietā likt pacientam pareizā stāvoklī. Bieži caurlaidības kaklā, ko izraisa depresiju šajā hypopharynx valodā. In balsenes, trahejas un bronhu var izraisīt obstrukcijas iegūt trešās puses iestādes, patoloģisku uzkrāšanos sekrēta, pietūkums vai spazmas un saspiest elpceļus dēļ mehāniskās traumas vai audzējs. Pirmais, kas jādara - ir likt cietušajam labajā pusē.

Lai novērstu un izskaustu uzlīmēšanu valodas žokļa priekšu ir izeja, un tajā pašā laikā, occipito-kakla krustojums ražot hyperextension. Lai to izdarītu, jums ir jāizmanto spiedienu īkšķiem uz leju, lai pārvietotu apakšžokļa, un tad ievieto stūriem žokļa pirkstiem virzīt to uz priekšu tajā pašā laikā pererazgibaya galvu atpakaļ. Šīs manipulācijas palīdzēs ātri atjaunot caurlaidības rīklē.

Mitēšanās valoda arī brīdina, izmantojot īpašu mutvārdu kanāliem. Pirms to ieviešanas rīkles tīru marli vai aspirēts slepeno aspirators.

Tāpat ir iespējams, lai sniegtu neatliekamo palīdzību, lai palīdzētu trahejas intubāciju vai traheotomija konikotomii.

Ārstēšana elpošanas mazspēju

Ārstēšana elpošanas mazspēju kopā. Vispirms jums ir nepieciešams, lai noteiktu veidu un pakāpi elpošanas mazspēju un cik ātri tas attīstās. Treat kā ļoti nepieciešamo mazspējas un iemesls, kas noved pie tā.

Ārstēšanai elpošanas mazspējas skābekļa terapija galvenokārt tiek izmantota. Tajos gadījumos, kad elpošanas un asins gāzu sastāvs netiek uzlaboti, palīgtelpa rīcība neinvazīva BiLevel pozitīva spiediena ventilācijas. Ja tas nedarbojas, mēs iesakām izmantot invazīvo mehānisko ventilāciju. Tajā pašā laikā tas ir nepieciešams, lai ārstētu slimību pamatā, un, izmantojot antibiotiku terapiju. Izvēdināt plaušas būtu labi atgūšanu pilnā spontānu elpošanu.

Elpošanas mazspēja bērniem

Cēloņi elpošanas mazspēju bērniem ir ļoti daudz. Tur tas ir bērniem, jo ​​elpošanas ceļu slimības, traucējumi elpceļu pēc atvilnis vai vemšana, plaušu parenhīmā, mēles, traumu vai centrālās nervu sistēmas, muskuļu distrofijas, myasthenia gravis, un pēc tam kļūst trešās puses iestādes vai lādē traumas slimībām.

Identificēt elpošanas mazspēju, kas bērnam var būt hipoksēmiju, hiper- un hipokapniju. Jāatzīmē, ka hiperkapnija neattīsta bez hipoksēmijas - tie ir apvienoti.

Hospitalizācija trešajā pakāpes elpošanas mazspēja ir obligāta.

Яндекс.Метрика