Encefalopātija

Īss apraksts slimības

 Encefalopātija - patoloģiska smadzeņu bojājums

Encefalopātija - patoloģiskā smadzeņu bojājumu dēļ nervu šūnu zudumu, kas izraisa pārkāpjot asinsapgādes un skābekļa trūkumu smadzeņu audiem.

Encefalopātijas nav atsevišķs slimība, tas ir - komanda jēdziens, kas nozīmē, dažādas patoloģiju un slimībām. Encefalopātija var rasties gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Sugas encefalopātija

Ir iedzimtas un iegūtas encefalopātija.

Iedzimta encefalopātija rodas sakarā ar darbības nomelnojošo faktoru dzemdībās, ģenētiskiem defektiem vai attīstības anomālijas smadzenēs. Cēloņi iedzimtu encefalopātijas var būt iedzimtus defektus un smadzeņu hipoksija. Iedzimta encefalopātija, kas pazīstams arī kā perinatālā.

Kā minēts iepriekš, perinatālā encefalopātija bieži rodas un attīstās, kā rezultātā patoloģijām grūtniecības vai dzemdību laikā. Par perinatālā encefalopātija ietver kaitējumu un patoloģiskās nosacījumus smadzenēs, kas notiek šajā laika intervālā no 28 grūtniecības nedēļās līdz 7 dzīves dienās.

Riska faktori perinatālā encefalopātija ir pāragri un vēlu piegāde, daudzaugļu grūtniecība, grūtniece saņem noteiktus medikamentus, placentas atdalīšanās, komplikācijas dzemdību laikā, mātes vecums (mazāk par 20 gadiem vai vecāki par 40).

Simptomi iedzimtu encefalopātijas jaundzimušo ir nemierīgs uzvedība, bieži raud, neadekvāta reakcija uz gaismu un skaņu, paceļot galvu, izspiedušās acis, bieži atraugas. Simptomi perinatālās encefalopātijas var noteikt pat slimnīcā. Bērns ar šo patoloģiju, ir pārkāpums sirdsdarbība, vāja vai vēlu raudāt, ne nepieredzējis reflekss.

Ja simptomi smadzeņu bojājumu ir jūtama uzreiz, bet diezgan ilgā laika posmā, tad runā par atlikušo encefalopātiju. Šī patoloģija notiek kaut kad pēc perinatālās encefalopātiju.

Diagnosticēt atlikušo encefalopātija dažos gadījumos diezgan grūti, jo simptomi perinatālās patoloģiju diezgan īss mūžs, un recidīvs var rasties pēc ilga laika. Izraisīt recidīvu atlikušo encefalopātiju var vai infekcijas iekaisuma slimības, augsts asinsspiediens, galvas traumas.

Iegūtās encefalopātijas - attīstīta pēcdzemdību periodā. Ir vairāki veidi, iegūto encefalopātijas.

Post-traumatiska encefalopātija - izraisa kraniocerebrālā traumas.

Toksiska encefalopātija - ir saistīts ar ietekmi uz Neirotropiska un baktēriju toksīniem.

Radiācijas encefalopātija - rodas sakarā ar pakļaušanu jonizējošā starojuma smadzenes.

Metabolisma encefalopātijas - rasties dažādu slimību iekšējo orgānu. Tajā pašā toksiskām vielām, kas veidojas slimības laikā nonākt sistēmiskā apritē un izraisīt vielmaiņas smadzeņu bojājumus.

Asinsvadu encefalopātija - izraisa hronisku asinsrites traucējumi smadzenēs.

Encefalopātija - ir saistīts ar patoloģiskām izmaiņām smadzeņu audos dēļ cerebrovaskulāru traucējumu.

Ir vēnu, aterosklerotiska, hipertensijas un jaukta discirculatory encefalopātija.

Ir trīs pakāpes asinsvadu encefalopātijas.

Pirmā pakāpe encefalopātija ir raksturīgs atmiņas zudums, aizkaitināmība, galvassāpes, miega satraukumu.

Otrās pakāpes encefalopātija ir diezgan simptomātiska. Galvassāpes kļūst nemainīgs, ir atmiņas zudums, miegainība, apātija, miega traucējumi.

Trešā pakāpe asinsvadu encefalopātijas raksturo smagas pārmaiņas smadzeņu audos, simptomi pasliktina. Ir parēze, asinsvadu parkinsonisms, runas traucējumi.

No encefalopātijas simptomi

Simptomi encefalopātijas - diezgan daudzveidīgs un ir atkarīga no formas un slimības stadija. Pēc sākotnējā posmā ir atmiņas un sniegumu, vispārējās nogurums, miega traucējumi, miegainība. Skatoties no samazināšanos dzirdes un redzes, muskuļu tonuss, sliktas koordinācijas.

Smaga smadzeņu traumas rezultātā spēcīgas galvassāpes, reibonis, vemšana un slikta dūša, traucējumiem apziņas, parēzes un dažādu garīgiem traucējumiem. Vēlāk var būt kavēšanās attīstībā un problēmas ar bērnu audzināšanu.

 Elektroencefalogrāfija - metode diagnozes encefalopātija

Diagnoze encefalopātijas

Diagnostikā encefalopātijas ir svarīgi slimības vēsture.

Izmanto arī elektroencefalogrāfija, datortomogrāfijā skenē un kodolmagnētiskās rezonanses.

Veikt bioķīmiskās asins analīzes, urīna un cerebrospinālajā šķidrumā.

Ārstēšana encefalopātijas

Encefalopātija procedūras, kuru mērķis ir likvidēt simptomiem un ārstēšanu no slimības, kas noveda pie smadzeņu bojājumus.

Akūtas smagas encefalopātijas izmantojot hemoperfūzija, hemodialīze, mehānisko ventilāciju, parenterālās barošanas. Lietojiet zāles, kas samazina intrakraniālais spiediens un novērst attīstību krampji. Arī izrakstīt medikamentus, kas uzlabo asinsriti smadzenēs.

Papildus ārstēšana encefalopātijas ietver izmantot fizikālās terapijas un akupunktūra, elpošanas vingrinājumi.

Яндекс.Метрика