Endēmisks goiter

Vispārīgs raksturojums slimības

 Cēloņi endēmiskās goiter

Endēmisks goiter - ir palielināt izmēru vairogdziedzera ko izraisa joda deficīts organismā.

Joda deficīta cēlonis var kalpot kā nesabalansētu uzturu - trūkst ēdot zivis, gaļa, jūras aļģes, garneles, piena produkti, auzas un griķi, uc Aptuveni 90% no ikdienas prasību joda personas saņem tieši tāpēc uzturu.

Vēl viens iespējamais cēlonis endēmisks goiter - kuņģa un zarnu trakta slimību, kas izraisa sliktu uzsūkšanās izsekot joda. Jo patoloģijas zarnas vai kuņģa var attīstīties goiter ar pilnu vai daļēju joda deficītu, pat ja pacienta uzturs ir bagāts ar pārtiku, kas satur jodu.

Aptuveni 5% no dienas devas joda, kas iegūta rēķina personas ūdens. Tik daudz, cik viņš saņem, jo ​​gaisa piesātināta ar mikroelementiem joda.

Ir reģioni ar zemu saturu joda vidē un tāpēc, ja ir augsta riska endēmisko goiter. Tiem, piemēram, attiecas iekļaujošu centrālajā Krievijā ar Maskavu. Joda deficīts ir vērojama arī vietās ar paaugstinātu radiācijas fonu.

Dažreiz rašanās endēmisks goiter var izraisīt sistemātisku saņemšanu zāles, kas bloķē uzsūkšanos joda. Tie ietver kālija perhlorāta, litija karbonāta, nitrāta, sulfonamīdiem un citi.

Tāpat ir iespējams ģenētiska nosliece uz attīstību endēmisko goiter ģenētiskajā defektu ražot vairogdziedzera hormonus.

Simptomi endēmiskās goiter

Palielināšanās (hiperplāzija) vairogdziedzera no endēmiskās kāksli - reakcija uz zemas koncentrācijas joda deficītu, ko rada viņas vairogdziedzera hormonus. Bieži paralēli endēmiskās goiter attīsta pavadošo slimību - hipotireoze.

Palielinot svaru vairogdziedzera, organisms cenšas kompensēt trūkumu vairogdziedzera hormoni, un tas noved pie izskatu šādiem simptomiem endēmiskās goiter:

  • vājums
  • zema fiziskā izturība,
  • diskomforts sirds,
  • galvassāpes.

Šie endēmisks goiter simptomi var parādīties pat pie subklīnisku stadijā slimības ar izmēru vairogdziedzera ietvaros normas un praktiski nepārstrādāti līmeņiem vairogdziedzera hormonus.

Ar tālāku izaugsmi vairogdziedzera, jauni simptomi endēmiskās goiter:

 Diagnoze endēmiskās goiter

  • saspiežot sajūta kaklā,
  • apgrūtinoša elpošana un rīšana,
  • sauss klepus,
  • astmas lēkmes.

Simptomi endēmisks goiter ir vissmagākā stadija sirds slimībām - tā saukto attīstība aizkrūts dziedzeris sirds, izteikta paplašināšanā un hyperfunction labās Atrium un kambara.

Starp iespējamiem sarežģījumiem endēmisks goiter vairogdziedzera sauc asiņošana, akūta un subakūtu tireoidīta, mezglains ļaundabīgi deģenerācijas slimību.

Diagnoze endēmiskās goiter

Diagnostikā endēmisko goiter izmanto laboratorijas testus asinīs un urīnā. Pacientu ar klīniskiem simptomiem endēmisks goiter asinis pārbaudīts hormonu līmeni TSH, T3, T4 un tireoglobulīna.

Pacientiem ar šāda veida slimība parasti traucēta vairogdziedzera hormonu līdzsvars, un ir palielināta koncentrācija tireoglobulīna. Joda ekskrēcijas līmenis urīnā parasti samazinās.

Instrumentālās metodes diagnoze endēmisko goiter ir ultraskaņas. Pateicoties viņam, izveidota slimības formu: izkliedētu vai mezglains goiter. Ar radioaktīvo izotopu skenēšanas vairogdziedzera tiek lēsts funkcionālu valsts varu.

Kad mezglains goiter tālāk biopsija izmanto, lai noteiktu vairogdziedzera labdabīgs vai ļaundabīgs raksturu slimības.

Ārstēšana endēmiskās kāksli

Taktika ārstējot endēmisko goiter atkarīgs no tā, cik hiperplāzijas vairogdziedzera. Ar nelielu pieaugumu lieluma organismā bieži ir diezgan maz kursi kālija jodīda. Obligātā daļa no attieksmes pret endēmisko goiter I pakāpe ir arī dietoloģija Foods bagāti ar jodu.

Ārstēšana endēmisks goiter sarežģī hipotireoze ietver iecelšanu hormonu aizstājterapiju. Mākslīgie analogi vairogdziedzera hormonu uzskatīja levotiroksīna.

Ārstēšana mezglains goiter ar progresējošu slimību galvenokārt ķirurģiskas. Lai novērstu no vairogdziedzera hiperplāzijas pēcoperācijas pacientiem atkārtošanās veikta hormonu aizstājterapiju.

Novēršana endēmiskās goiter

Efektīva profilakse endēmisks goiter ir regulārs patēriņš galda iodized sāls. Ir svarīgi, lai pievieno sāli ar pārtiku pēc tā sagatavošanas, kā mikroelementi jods salauztu apkures laiks.

Lai samazinātu varbūtību endēmisko goiter arī ļauj regulāri patēriņš jūras veltēm, valrieksti, persimmons. Diēta jābūt klāt zivju ēdieni   un citus pārtikas produktus, kas bagāts ar jodu. .

Endēmisks goiter bērniem

 Ārstēšana endēmisks goiter ar levotiroksīna

Endēmisks goiter bērniem - visbiežāk joda deficīta traucējumi. Visizplatītākais difūza slimību. Saskaņā ar statistikas datiem no pēdējo 10 gadu laikā saslimstība ar endēmisko goiter bērniem pieauga par 6%, un tagad ir aptuveni 25% no visiem bērniem endokrinoloģiskiem slimībām.

Šāda augsta saslimstība skaidroja būtību traucējumiem uztura un nelabvēlīgiem vides apstākļiem. Jo trešdaļā gadījumu, endēmiska goiter bērniem diagnosticēta pusaudža gados (14 gadi un vecāki).

Raksturīgie simptomi endēmisks goiter bērniem ir daudz intensīvāka izteiksmi. Turklāt, tas ir bērnu slimības bieži vien sarežģī attīstību endēmisko kretīnisms: aizkavēšanos intelektuālo un fizisko attīstību, CNS traucējumi.

Sakarā ar lielo izplatību un nopietnām sekām endēmisko Goiter profilaksei joda deficītu bērniem ieteicams, jo mātes grūtniecības un turpinās visu bērna dzīvē.

Яндекс.Метрика