Endokardīts

 Endokardīts
 Īss apraksts slimības

Endokardīts - iekaisums veidojas iekšējā čaulā sirds infekciju, sēnīšu slimībām, sepse, izkliedētiem saistaudu bojājumiem, saindēšanās (uremia) laikā.

Pēc izcelsmes atšķirt reimatiskas slimības un infekcijas, vai baktēriju endokardīts.

Cēloņi

Infekciozs endokardīts notiek visbiežāk, jo streptokoks, E. coli un Pseudomonas aeruginosa, Staphylococcus, Proteus un citu patoloģisku mikroorganismi.

Ir arī gadījumi, endokardīts dēļ iedzimtas, iegūto sirds slimību, protezēšanas vārstu pēc uzstādīšanas, bet tas notiek reti.

Reimatisko endokardīts attīstās kā komplikācija reimatisko sirds pieejama.

No endokardīts risks ir palielinājies arī tiem, kas jau bija cietusi slimību, hipertrofiska kardiomiopātija cieš, slimo ar AIDS, ir veikta dialīze, lietojot narkotikas (provokācija: manipulācijas vēnas aseptiskos apstākļos).

Simptomi endokardīts

Simptomi endokardīts, kas izstrādāti infekcijas dēļ, parādās pirmās 2 nedēļas pēc inficēšanās. Raksturo sajūta līdzīgi gripai: nogurums un zemas pakāpes drudzis. Ja infekcija radās spēcīgi celmus var novērot smagākus simptomus endokardīts. Tas var būt drudzis un drebuļi, svara samazināšana, sāpes locītavās, pastiprināta svīšana naktīs, elpas trūkums un klepus, asiņošana zem nagiem, petehijas (mazas sarkanas vai purpura plankumi uz ādas).

Ja infekciozs endokardīts izraisa vārstuļu var rasties simptomi sirds defektu, ja sirds muskulis ir iekaisusi, Jums var rasties aritmija, sirds mazspēja, pasliktināšanos vadītspēju. Ja asinsvadu iekaisums piedalīties sākas trombozes, miokarda liesa vai aknas, var parādīties aneirisma, zilumi uz ādas. To var atrast arī glomerulonefrīts, pieaugumu aknas, liesa, neliela dzelte.

Simptomi endokardīts, kas izstrādāti, jo reimatisko drudzi: vieglas nespēks, drebuļi, drudzis, sāpes sirdī, elpas trūkums, sirdsklauves, pat pie mazas slodzes, paātrināta sirdsdarbība, patoloģiski satraukti aktivitāti sirds, pāreja no savām robežām. Klausoties sirds novērota sistoliskā vai diastoliskā trokšņi. Tas paātrina reakciju eritrocītu grimšanas.

Komplikācijas, kas var attīstīties pēc endokardīts: pauze vārsti, nieru funkcijas traucējumiem, sirds slimības. Tāpat ir samazinājies balto asins šūnu skaits, hemoglobīna līmenis, palielināts eritrocītu grimšanas ātrums.

Diagnoze slimības

Diagnoze palīdz ehokardiogrāfijas pārbaudi - kā atklāts bojājumus vārsti, lokalizāciju un apjomu izplatīšanas baktēriju kolonijas. Ja infekciozs endokardīts identificēt patogēnu, lai noteiktu līmeni, jutību pret antibiotikām, darīt asins kultūru.

Ārstēšana endokardīts

 Ārstējot endokardīta kā noteikts imūnmodulatori (timalin)
 Ārstēšana endokardīts ir antibiotika (lielās devās), imūnterapiju (antistafilakokkovy administrē gamma globulīns un plazmas). Pacienti arī iecelt imūnmodulatori (timalin, T-activin), glikokortikosteroīdu hormoni (piemēram, prednizons), kuraltil, aspirīnu, trental heparīnu.

Arī pozitīvā ietekme ir endokardīts apstrādāta ar ultravioleto starojumu asinis, saimniecības hemosorption un plazmaferēze.

Par attieksmi pret baktēriju endokardīts var piešķirt nātrija sāls benzilpenicilīnam pie augstām devām narkotisko vai penicilīnu grupai (meticilīnu, oksacilīna), vai cefalosporīniem, gentamicīnu.

Ja antibiotikas, lai novērstu endokardīts netiek izņemts, var nozīmēt operācija noņemt un nomainīt bojāto vārstu.

Savlaicīga rīcība zāļu terapiju var panākt stabilu remisiju (dažos gadījumos 3-5l), bet pacienti nespēj strādāt. Recidīvi baktēriju endokardīts var izraisīt smagu kaitējumu vārstiem un sirds mazspēju. Liela varbūtība nāves gadījumos komplikācijas endokardīts, hroniska nieru mazspēja.

Ārstēšana endokardīts izraisa reimatismu, ir tāds pats kā pamatslimību: piešķirot salicilskābes nātrija (aspirīnu, Aminopyrine), fenilbutazons, indometacīns, prednizolona vai prednizona. Tās var arī iecelt penicilīnu. Pacienti uzrādīja dalītu varu, ierobežojot sāls daudzumu uzņemšanu, uzņemšanu B vitamīna

Profilakse slimības

Infekciozs endokardīts var novērst tikai efektīvu ārstēšanu infekcijām un sepsi, īpaši pacientiem ar iegūtiem vai iedzimtu sirds defektu.

Novēršana reimatisko endokardīts ir novērst reimatisko drudzi un tā savlaicīgu un pareizu ārstēšanu, par imunitātes uzturēšanu.

Яндекс.Метрика