Endometrioze

 Endometrioze

Endometrioze ir slimība sievietes reproduktīvo sistēmu, kurā gļotādu audi, kas parasti līnijas iekšpusē dzemdē, ko sauc par endometrija, aug, kur tas būtu neparasts.

Endometrijs ir īpaša veida gļotādas audiem. Cikla laikā tas tiek palielināts ar izmēru, un pēc tam noraidīta un izdalīts no organisma. Šo procesu sauc kontrolē hormoni un menstruācijas. Endometrija, tur, kur viņš nav vajadzēja būt, un ir pakļauts rīcību hormonu. Pirmajā posmā cikla laikā, tas palielina un tad sāk asiņot un mēģināt nogriezt, lai tikai izejas Tore audu šajā gadījumā neeksistē. Endometrioze izraisa uzliesmojumus, ka atrašanās endometrija cistas veidošanās un saaugumi, un ir tendence pieaugt ar katru mēnesi. Tie pārkāpj anatomisko stāvokli, un ir viens no biežākajiem iemesliem sieviešu neauglību.

Endometriozes cēlonis

Galvenais iemesls ir endometrioze migrācija endometrija šūnām, kur tas nav paredzēts, lai būtu. Attiecībā uz dažiem zināms mehānisms, kas izraisa šādu migrāciju, tomēr, tā konstatēja, ka var būt vairāki iemesli:

 • Iedzimtas anomālijas no struktūras, tostarp endometrija. Endometrioze attīstās retos gadījumos pat jaunām meitenēm pirms menstruācijām, un, ļoti reti, bet tas notiek vīriešiem. Šie fakti, un tas, ka endometrioze bieži pavada citas anomālijas liecina, ka traucējumi var rasties laikā augļa Grāmatzīmes struktūrām;
 • Mehāniskās iebrauc endometrija šūnas neparastu vietās sieviešu dzimumorgānu trakta traumas. Tas notiek, kad dilatāciju un kiretāža, ginekoloģiskās operācijas, abortu un manuālo izmeklēšanu dzemdes pēc dzemdībām;
 • Moxibustion kakla erozija.

Dažos gadījumos, precīzs iemesls endometrioze nav iespējama.

Bez iepriekš, darbojas kā predisponējošiem faktoriem, bez kura veidošanās endometriozes nav sastopami pat klātbūtnē endometrija šūnas migrē. Tas var būt traucējumi, imūnās sistēmas, endokrīnie (hormonālās) traucējumi, kā arī hroniskas slimības, sievietes reproduktīvo sistēmu.

Veidi endometrioze

In normāla endometrija ir tikai uz iekšējās virsmas dzemdes. Atkarībā no tā, kur tas ir atrisināts un sadīguši migrē endometrija šūnas, atšķirt dažāda veida endometrioze:

 • Endometrioze. Daudz endometrioze atrodas uz orgāniem reproduktīvo sistēmu. Savukārt iedalīt iekšējā, kad endometrijs pāraug dziļākos slāņos dzemdes (adenomyosis) un ārējā, kad endometrioze var ietekmēt olvadu, olnīcu, dzemdes kakla, maksts;
 • Extragenital endometrioze. Ar šāda veida endometriozes viņa raksturīgās sastāvdaļas var atrasties jebkurā organismā, kas var ievadīt caur asinīm vai limfu. Visbiežākais to atrašanās vieta - vēderplēve, taisnās zarnas, urīnpūšļa, kas ir blakus dzemdē iestādēm.

Simptomi endometrioze

 Simptomi endometrioze

Raksturīgākie simptomi endometrioze ir diezgan stipras sāpes menstruāciju laikā, un dažreiz, ja process dzimumakta laikā ir ievērojami attīstījusies, sāpes. Ir arī raksturīgās pazīmes endometrioze ietver izskats tumši smērēšanās pirms un pēc menstruāciju. Tomēr uzskaitītie simptomi endometriozes nav saistoši, un ir vairāk raksturīgi endometrioze.

Extragenital endometriozes simptomi var būt ļoti tālu no ginekoloģisko slimību. Kā likums, tas ir arī perēkļu endometrioze sāpes, bet kā kabatas šajā gadījumā neatrodas reproduktīvajiem orgāniem, tas varētu maldināt diagnozi. Tomēr visos gadījumos izskats simptomus endometrioze, izsekot savu atkarību fāzē menstruālā cikla laikā. Otrajā posmā, vismaz tuvu menstruāciju, simptomi endometriozes pieaug, jo pastāv pieaugums endometrija. Pirmajā posmā simptomiem endometrioze ir minimāla. Pārtraukšanas menstruācijas dēļ grūtniecības vai zīdīšanas laikā, simptomi endometrioze var izzust, un atsāka to izskatu.

Ievērojamā procentos gadījumu endometriozes simptomi ir klāt. Šajā gadījumā, tas parasti ir konstatēts vēlu, pirmais vērš uzmanību, un ir izstrādājusi slimo ar cistisko saaugumi. Visbiežāk tas "kluss" tipa endometriozes eksāmena neauglības laikā ir atrasts.

Diagnoze endometrioze

Diagnoze endometriozes var radīt ievērojamas problēmas, it īpaši attiecībā uz extragenital atrašanās vietu. Veikt šādas diagnostikas procedūras:

 • Ginekoloģiskā apskate;
 • Asins analīzes (parasti pazīmes anēmija);
 • Hysteroscopy - endoskopiska izmeklēšana dzemdes;
 • Hysterosalpingography - X-ray pārbaude dzemdes un olvadu izmantojot radiopaque vielu;
 • Laparoskopija Endoskopija vēdera dobumā, lai atklātu extragenital endometrioze;
 • MRI, vai magnētiskās rezonanses attēlveidošanas, ko var izmantot, lai noteiktu gan dzimumorgānu un extragenital endometrioze.

Ārstēšana endometrioze

Ārstēšana endometriozes atkarīga procesa posmā, atrašanās vietu un lielumu pavarda. Ņemot visus šos faktorus uzticētos medicīnisku vai ķirurģisku ārstēšanu endometrioze, vai to kombināciju.

Narkotiku ārstēšana endometrioze ir izmantot hormonālo narkotiku, pretiekaisuma terapija, ņemot uzsūcas līdzekļus, kā arī veic atjaunojošo un imūnstimulējošā darbības. Ja ir pazīmes, anēmija, arī nominēta vielas, kas veicina tās likvidēšanu.

Ja zāļu terapija ir nesekmīga un ja endometrioze veicina ievērojamu asins zudumu ar attīstību smagas anēmijas, kā arī gadījumā, komplikāciju endometrioze, proti, cistas un saaugumi, traucē normālu darbību struktūru, ņemot ķirurģiskas ārstēšanas endometrioze. Kā likums, tas tiek veikts laparoscopically, un ietver likvidējot jebkādu audzēju, atjaunošanu normālā anatomisko stāvokli, un izņemšanas endometrioze.

Tautas ārstēšana endometrioze

 Ārstēšana endometriozes biešu sulu

Tautas ārstēšana endometrioze izmanto augu izcelsmes zāles kā toniku, pretiekaisuma, asiņošanu apturoša. Šie augi ietver asinszāli, kumelītes, kalmes, timiānu (pretiekaisuma), nātre, ūdens piparus (hemostatic), alvejas, Echinacea (atjaunojošās).

Tāpat, kā Tautas ārstēšana endometriozes izmantots medus un bišu produkti, ir lielisks dabisks imūno stimulators.

Tomēr valsts endometriozes ārstēšana jāveic tikai ārsta uzraudzībā.

Яндекс.Метрика