Ģeneralizētas trauksmes

Ja persona, par sešiem mēnešiem ir pārmērīgs ikdienas trauksmes sajūta un trauksmes, jūs varat runāt par ģeneralizētas trauksmes (GAD). Ģeneralizētas trauksmes - garš trauksme

Cēloņi ģeneralizētas trauksmes

Precīzs cēloņi slimības nav zināmi. Bieži vien to var atrast pacientiem, kas cieš no alkohola atkarības, kā arī panikas lēkmes un smagu depresiju.

Slimība ir diezgan izplatīta. Saskaņā ar statistikas datiem, katru gadu saslimst apmēram 3% no pasaules iedzīvotājiem. Un sievietes cieš divreiz biežāk kā vīrieši. Jūs bieži vien var atrast slimības bērniem un pusaudžiem, bet tas notiek, un vispārēja trauksme pieaugušajiem.

Slimība raksturo pastāvīga trauksme un bažām par dažādiem apstākļiem vai notikumiem, kas nav noteikti vajadzīgas šādas traucējumus. Studenti, piemēram, var būt lielas bailes no eksāmeniem, pat ja ir labas zināšanas un augstu reitingu. Pacienti ar GAD bieži neapzinās pārmērība viņu bailes, taču pastāvīga trauksme izraisa viņiem diskomfortu.

Lai varētu droši diagnosticēt Gadam, viņa simptomi jānotiek pa vismaz sešus mēnešus, signalizācija jābūt nekontrolēti.

Simptomi ģeneralizētas trauksmes

Kad GAD tiešais iemesls trauksmei nav atklāts tik skaidri kā dažādos panikas lēkmes. Pacients var uztraukties daudzu iemeslu dēļ. Visbiežāk ir trauksme par profesionālajiem pienākumiem, pastāvīgu naudas trūkumu, drošību, veselību, mašīnas vai citu ikdienas pienākumus.

Raksturīgie simptomi ģeneralizētu trauksmi, ir: nogurums, nemiers, uzbudināmība, pavājināšanās koncentrācijas, miega traucējumi, muskuļu spriedzi. Jāatzīmē, ka lielākā daļa pacientu ar GAD jau ir viens vai vairāki psihiskus traucējumus, tai skaitā panikas traucējumi, depresija vai sociālo fobiju, utt

GAD izpaužas klīniski šādi: pacients jūtas pastāvīgu trauksmi un stresu, ko izraisa vairāku notikumu vai darbību uz sešiem mēnešiem vai ilgāk. Šī trauksme viņš nevar kontrolēt, un tam ir pievienota iepriekš simptomiem.

Diagnosticēšanai GAD bērniem ir pietiekami, lai vismaz vienu no sešiem simptomiem. Diagnosticēšanai ģeneralizētas trauksmes pieaugušajiem, jums ir jābūt vismaz trīs simptomus.

Kad GAD uzmanība raizes un nemiers neaprobežojas ar motīviem, kas ir raksturīgi citām trauksme. Tātad, raizes un nemiers nav saistīti tikai ar bailēm no panikas lēkmes (panikas traucējumi), bailes no lieliem pūļiem (sociālo fobiju), svara pieaugums (anoreksija), bailes no atdalīšanas bērnībā (separācijas trauksme traucējumi), iespēju saslimt ar bīstamu slimību (hipohondrija ), un citi. Trauksme rada diskomfortu pacientam, un liedz viņam dzīvot pilnvērtīgu dzīvi.

Parasti simptomi ģeneralizētas trauksmes dēļ vairāki fiziskiem traucējumiem (piemēram, hipotireoze), un devu vai narkotiskas vielas. Kognitīvās uzvedības terapija - ārstēšana ģeneralizētas trauksmes

Riska faktori

GAD palielināja izredzes līgumslēdzējas klātbūtnē šādus faktorus:

 • sieviete;
 • zema pašapziņa;
 • uzņēmība pret stresu;
 • smēķēšana, alkohols, narkotikas, vai narkotikas, kas izraisa atkarību;
 • ilgstoša uzturēšanās reibumā vienu vai vairākiem negatīviem faktoriem (nabadzība, vardarbība, uc);
 • klātbūtne ģimenes locekļu trauksme.

Diagnoze ģeneralizētas trauksmes

Konsultācijas laikā ārsts veic fizisku pārbaudi pacientam, lūdzot viņam par vēsturi un slimības simptomus. Diagnoze slimības ietver pētījumu, lai noteiktu citas slimības, kas varētu veicināt Gad (piemēram, vairogdziedzera slimības).

Ārsts jautā pacientam Kādas zāles viņš sāk, jo dažas no tām var izraisīt nopietnas blakusparādības, kas ir līdzīgi simptomi GAD. Tāpat pārliecinieties, ka jautājiet par ārstu, ja pacients ir atkarīga no tabakas, alkohola vai narkotikām.

Precīza diagnoze GAD ir noteikts klātbūtnē šādus faktorus:

 • GAD simptomi ilgst sešus mēnešus vai ilgāk;
 • tie rada ievērojamu diskomfortu pacientu un novērstu viņu dzīvot pilnvērtīgu dzīvi (piemēram, pacients ir spiests palaist garām skolu vai darbu);
 • GAD simptomi ir pastāvīgs un nekontrolējamas raksturs.

Ārstēšana ģeneralizētas trauksmes

Parasti ārstēšana ģeneralizētas trauksmes ietver šādas metodes:

 • Kognitīvās uzvedības terapija. Pacients tiek mācīts mainīt viedokli un vieglāk reaģēt uz satraucošo situāciju.
 • Uzvedības terapija. Pacients tika mācīta mākslu relaksācija, muskuļu relaksācija, dziļa elpošana, vizualizācija. Tas palīdz pacientam kontrolēt trauksmi, māca viņam palikt mierīgs. Dažreiz gaitā terapijas, ārsts var likt pacienta mazliet stresa radīt viņam nemieru un bažas. Tas ļauj viņam novērot pacientu naidīgā vidē par viņu.
 • Biofeedback, kas tiek veikta, pievienojot sensorus uz ķermeņa. Šī metode palīdz ārstam saprast signālus ķermeņa, kas reaģē uz kairinājumiem, un lemt par turpmāko ārstēšanu.
 • Atbalsta grupas. Šis terapijas metode ļauj pacientam, lai dalītos savā pieredzē un uzzināt, kā citi tikt galā ar līdzīgu slimību.
 • Medikamenti. Zāles parakstītas pacientam, ja simptomi GAD novērstu viņam dzīvot normālu dzīvi un darbu. Ir svarīgi atzīmēt, ka, ņemot daudzas narkotikas nevar pārtraukt sevi, tāpēc pirms apstāšanās konsultēties ar savu ārstu.

Zāles ārstēšanai ģeneralizētas trauksmes ietver:

 • Benzodiazepīni, atslābina muskuļus un novērstu to spriegumu, atbildot uz noraizējies domas. Šīs zāles tiek veikti stingrā medicīniskā uzraudzībā, jo tie var izraisīt atkarību.
 • Narkotikas mazināt trauksmi, piemēram, Buspironu, alprazolāmu;
 • Antidepresanti (galvenokārt SSAI).
 • Beta-blokatori, lai atvieglotu fizisko simptomus GAD.

Par veiksmīgāko ārstēšanai GAD, ir svarīgi, lai noteiktu slimību, cik drīz vien iespējams, jo tas samazina risku smagu psiholoģisku komplikācijas.

Lai samazinātu simptomus GAD tiek ieteikts izvairīties no nikotīna, kofeīna un citu līdzekļu ieguldījumu nervu uztraukums.

Яндекс.Метрика