Enterovīruss infekcija

Atsauce Informācija

 simptomi enterovīruss infekcijas bērniem

Saskaņā enterovīruss infekcija saprot akūtas slimības, kuņģa-zarnu trakta, ko izraisa enterovīrusu. Pašlaik ir vairāk nekā 60 veidu enterovīruss infekcijas slimību izraisītājiem. Visas iedala četrās grupās atkarībā no serotipa. Visbiežāk enterovīruss infekcija izraisīja darbības coxsackie vīrusu un poliomielītu. No enterovīruss infekcijas risks ir tas, ka aktivatoriem ir ļoti augsta izturība pret agresīvām vides faktoriem. Tos var uzglabāt ilgu laiku mitrā augsnē un ūdenī, un pēc tam nokļūst cilvēka organismā caur pilsētas ūdens vai inficētu pārtiku.

2008.gada sākumā, Ķīna ir noteikta mēroga enterovīrusa enzootisko infekciju bērniem. To izraisa vīruss EV71, kas nav izpausties pēdējās desmitgadēs. Tas nonāk organismā caur gļotādu gremošanas trakta vai augšējo elpceļu infekcijām, un pēc tam izplatās pa pārējām orgāniem caur asinsriti, kas skar, cita starpā, plaušas un smadzenes. Enterovīruss infekcija tika konstatētas vairāk nekā 15000 bērnu, 20 no tiem gāja bojā. Šis fakts vēlreiz atgādina mums, ka diagnostikai enterovīruss infekcijas un jāārstē nekavējoties, un ir jāintegrē.

Veidi infekcijas

Ārējā vidē patogēni krist enterovīrusa enzootisko infekcija zarnu trakta un aizdegunē, kas nosaka galveno ceļu infekcijas: gaisā, ūdens, pārtikas un sadzīves kontaktu. Īpašu faktoriem pārnešanas mehānisms loma nav skaidrs, kāpēc inkubācijas laika periods var mainīties atkarībā no stāvokļa cilvēka imūnsistēmu, kādas noteiktas vīrusu sugu un vides apstākļu raksturojums. Kā likums, enterovīruss infekcija ir diezgan viegli, un neizraisa nopietnas komplikācijas. Tomēr uzlabotas formas enterovīruss infekcijas ietekmē dažādas orgānu un sistēmu, provocēt attīstību smagu slimību dažos gadījumos ir letāls, ka mēs, patiesībā, novēroja Ķīnas epidēmijas laikā.

No enterovīruss infekcijas simptomi

Beidzoties inkubācijas perioda pacientiem ir agrīnās brīdināšanas pazīmes enterovīruss infekcijas:

 • drudzis;
 • galvassāpes;
 • sāpes vēderā;
 • slikta dūša un dažreiz vemšana.

Šie enterovīruss infekciju simptomi ir viegli, bet atsevišķos gadījumos, infekcija nav izpausties. Daudz nopietnāki simptomi ir vērojami tikai pēc iedarbības patogēnu nonāk asinsritē un izplatās uz vitāli sistēmas struktūra. Kopš tā laika, pacienti sāk sūdzēties par:

 • drudzis;
 • izsitumi uz rokām un kājām;
 • pietūkums ekstremitāšu;
 • čūlas mutes dobumā.

Ja enterovīruss infekcija turpina attīstīties, un pacients netiek veikt jebkādus pasākumus, lai atbrīvoties no tā, lieta var iet nopietnas komplikācijas: meningītu, encefalītu, plaušu tūsku un pat paralīze. Uzsākta enterovīruss infekcijas bērniem un pieaugušajiem izraisa nāvi vai būtiskiem smadzeņu bojājumu un invaliditātes.

Pēdējos gados, bērni arvien atklāja tā saukto mazo enterovīrusa enzootisko infekciju. To raksturo viegls drudzis, vājums, muskuļu sāpes, un parasti dodas prom ar sevi 2-3 dienu laikā neradot atzīmētās izmaiņas atsevišķu orgānu.

Diagnoze slimības

Enterovīruss infekcija pieaugušajiem ir izveidota tikai balstoties uz laboratorisko rezultātu. Viņu rīcība var aizņemt kādu laiku, un šis termins ir vēlams, lai izolētu pacientu no citiem ģimenes locekļiem. Sakarā ar straujo izplatīšanos infekcijas katrs gadījums infekcijas jāreģistrē. Tajā pašā laikā veica nepieteiktas aptauju par cilvēkiem, kas bijuši saskarē ar pacientu. Ja pētījumi apstiprina diagnozi enterovīruss infekcijas simptomiem un klīnisko gaitu slimības tiek ierakstīti atsevišķā kartē epidemioloģisko izmeklēšanu.

Ārstēšana enterovīruss infekcijas

 Pulveris ārstēšanai enterovīrusa infekcijas

Pašlaik īpašas terapijas enterovīruss infekcija pastāv. Akūtās fāzes pacientiem piešķirtie gultas režīms, vitamīnu bagātu uzturu, dzeramo daudz šķidruma (vemšana un caureja var izraisīt dehidratāciju). Ja enterovīruss infekcija bērniem pavada augsta temperatūra un stipras galvassāpes, muskuļu un sāpes, slims ieteica pretsāpju un pretdrudža līdzekļi. Ja caureja ir ieteicams lietot narkotikas, lai atjaunotu ūdens un sāļu līdzsvaru, piemēram, rehydron. Antibiotikas tiek izmantotas tikai gadījumos, sekundāru bakteriālu infekciju.

Izstrādāts diēta ir jāatbilst šādiem nosacījumiem:

 • izslēgt no diētas pārtikas produktiem, kas palielina zarnu peristaltiku (saldumus, bezalkoholiskie dzērieni, desas, melna maize, svaigi augļi un dārzeņi, trekna un cepta pārtika);
 • ēdiens ir jābūt viegli sagremojama;
 • tas ir vēlams, lai pilnīgi atteikties izmantot piena produktu;
 • ja enterovīruss infekcijas ārstēšanai pieaugušajiem un bērniem kopā ar pūšanas, pacientiem vajadzētu būt cep ābolus, kas absorbē toksiskās vielas;
 • pārtika ir labākais dota bieži, bet mazās porcijās. Tas attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem.

Novēršana enterovīruss infekcijas mērķis ir veselības uzlabošanas saldūdens avotiem, personīgo higiēnu, dezinfekciju notekūdeņu, nodrošinot iedzīvotājus ar svaigu, kvalitatīvu pārtiku un tīru dzeramo ūdeni.

Яндекс.Метрика