Iekļaušana cista

Epidermas cista ir sfēriska izglītība, kas sastāv no epitēlijā matu folikulu un epidermu. Tas cista  Epidermas cista atrodas uz skalpa
 kas atrodas uz sejas, galvas, kakla, krūšu un sēkliniekos. Epidermas cista var būt gan labdabīgi un ļaundabīgi raksturs.

Cēloņi un simptomi epidermālo cista

Galvenais iemesls epidermālo cista ir nosprostojums no matu folikulu, palielina ražošanas sebum un ragveida masu uzpildes dobumā.

Tas cista ir skats uz sārtā krāsā ar diametru 2 līdz 5 cm, kas pārklāts ar tīkla paplašinātas kapilāros. Dažreiz poras epidermas cistas kļūst tumšākas un kļūt paplašinātas. Inside cista ir bieza pastveida dzeltena nokrāsa.

Ja cista saņem bakteriāla infekcija, iekaisuma process sākas, kopā ar roņu cistas un stipras sāpes.

Epidermas cista lielāks izmērs var izdarīt spiedienu uz struktūru smadzenēs, kas rada problēmas ar redzi, galvassāpes, vājums, aizkaitināmība, un trūkst līdzsvara. Šie simptomi ir līdzīgi simptomi dažādu audzēju un smadzeņu audzējiem. Daži epidermas cistas veidi var izraisīt meningītu.

Veidi epidermālo cista

Epidermas cista ir vairāki veidi, kas atšķiras pēc struktūras, klīniskās izpausmes, un komplikācijas.

Visbiežāk atrodami pacientiem atheroma, kas ir cista ādas, kas atrodas uz sejas, rokām, kakla un ģenitālijām. Atheroma var būt gan vienu un vairāku raksturs. Tā ir apaļas formas veidošanos audzēja tips ar mīkstu konsistenci. Āda ap atheroma ir dzeltenīga vai sarkanīga nokrāsa, un apkārtējie audi ir nesāpīga.

Šis cistu var palikt paša izmēra vai pakāpeniski palielinās, paceļas virs ādas virsmas. Bieži epidermas cista mēdz strutošana un iekaisums zemādas audos.

Diagnoze slimības

Parvilocular cista  Noņemšana epidermas cista
 epidermas tips diagnosticēta ar magnētiskās rezonanses attēlveidošanas skenējot smadzeņu vai datortomogrāfijā.

Ja epidermas cista atrodas smadzenēs, hipofīzes rīcība pētniecības jomā un dzirdes kanāli, lai iegūtu sīkāku informāciju par statusu audzēja un izvēlēties pareizo ārstēšanas metodi.

Ārstēšana epidermas cista

Vairumā gadījumu, epidermas cistas ārstēt ar ķirurģisku izņemšanu. Ja cista ir tuvu svarīgām struktūrām galvas smadzenēs, tā pilnīga atcelšana nav iespējama. Neiroķirurgs pavada starpposma noņemšanu, cista, un jau vairākus gadus veic regulāru magnētiskās rezonanses attēlveidošanu, lai izslēgtu slimības atkārtošanos.

Galvenais ārstēšana epidermas cista ir ļaundabīgs veida ķīmijterapiju un staru terapiju.

Atheroma mazs, bez simptomiem un nav nepieciešama operācija. Paaugstinot izmēru suka likumā izdarītajiem operācijas vietējā anestēzijā.

Epidermas cista, kas atrodas ārpusē uz ādas, tiek noņemts 15-20 minūtes. Pēc novokaīnu un citu pretsāpju līdzekļi ieviešanu ārsts veic griezumu centrā cistu un izņemt tā saturu ar uztveršanu kapsulas, un pēc tam nokasīt dobumu un attīra ādu.

Pie recidīvu epidermas cistas iecelt atkārtota ķirurģiska iejaukšanās.

Яндекс.Метрика