Izsitumu tīfs

Īss apraksts slimības

Izsitumu tīfs tiek klasificēts kā akūtām anthroponotic slimībām.  Izsitumu tīfs - infekcijas slimība
 To raksturo smagas intoksikācijas ķermeņa, drudzis, bojājumi, sirds un asinsvadu, nervu un citu svarīga ķermeņa sistēmām.

Izraisītājvielas epidēmijas TYPHUS riketsija ir Provatseka. Tas nonāk cilvēka organismā caur ādu. Pirmais uzkrāšanās kaitīgo mikroorganismu notiek limfmezglos, tad tās nonāk asinsritē un izplatīšanos uz citiem orgāniem. Vissmagākās komplikācijas slimības tīfu izraisa darbībā smadzenēs, virsnieru dziedzeri un miokarda.

Infekciju epidemioloģija

Pārvadātāji epidēmiskās tīfu ir inficētas personas, un pārvadātājus - galvas un ķermeņa utis, kas strauji vairoties antisanitāri apstākļi .  Šī iemesla dēļ, epidēmija izsitumu tīfs ir arī zināms, ka mums ar nosaukumu "kara drudzis", jo no infekcijas karavīri bieži vien nespēj mazgāt, cieta tūkstošiem gadu .  Nosūtīšanas tīfu mehānisms ir ļoti vienkāršs .  Utis tiek nodoti korpusa jauno transportlīdzekli, un tas tiek ievadīts ar BITE lielu skaitu riketsija, kas pēc tam tiek dziļāk viegli iemasē ādā skrāpējot niezošas vietas .  Straujā izplatība utīm, un īss inkubācijas periods slimības bieži noved pie epidēmijas, tomēr, Krievijas Federācija uzliesmojumi nav reģistrēti ilgāk nekā pusgadsimtu .  Daļēji šis fakts izskaidro efektīvu novēršanu izsitumu tīfs .  Izrādīt savu ietekmi un ievērojami palielinājies dzīves vienkāršo cilvēku kvalitāti .

Par tīfu un klīniskā aina simptomi

Epidēmija izsitumu tīfs sākas akūti. Dažu dienu laikā pacienta ķermeņa temperatūra sasniedz kritisko līmeni. TYPHUS pacienti jūtas stipras galvassāpes, kas cieš no bezmiega un pastāvīga vemšana. Dažreiz viņi ievēroja psihoneiroloģiski traucējumi, kas izpaužas aptumšošana un eiforisks. Sejas ādas inficēto cilvēku giperimirovana, izrunā asinsvadu injekcijas sklēras. Jau pirmajās dienās pēc pirmajiem simptomiem tīfu novērotas pacientiem ar sirds problēmām. Izsitumu tīfs izraisa hipotensiju, smagu tahikardija, klusinātas sirds ritma.

Par palpāciju iekšējo orgānu pacientiem ar tīfu tiek atrasts paplašināto aknas un liesu. Dažos gadījumos, attīstība tīfu pievieno apspiešanu urīna refleksu. Urīns tiek atbrīvota burtiski piliens, kas dod personai lielas ciešanas un pasliktināt viņa psiholoģisko stāvokli.

Pēc 5-6 dienām slimības uz ādas inficētiem cilvēkiem attīstīt raksturīgu izsitumi. Visvairāk masveida klasteru novērota to pusēs ķermeņa un ekstremitātēm. Smaga slimība veicina izplatīšanos bojājumi uz sejas un kakla, var novest pie attīstību meningeālo sindromu. Ar adekvāta ārstēšana epidēmijas tīfu izārstēt pilnībā 1-2 nedēļu laikā pēc pirmajiem simptomiem.

Diagnoze izsitumu tīfs

Par pareizu diagnozi TYPHUS profesionāļi izmanto diferenciālo un laboratorijas metodes. Pirmajā gadījumā ārsts būtu jāatdala no līdzīgiem simptomiem tīfa simptomi citām slimībām - gripu, pneimoniju, masalām, sifilisu, meningokovoy infekcijām un sepsi. Lai identificētu parazīti asinīs tiek izmantoti seroloģisko testos. Viens ir tikai atzīmēt, ka pozitīvus rezultātus var iegūt ne agrāk kā 2 nedēļas pēc saslimšanas sākuma.

Iespējamās komplikācijas

Tā diagnoze TYPHUS simptomi liecina bojājumus sirds, plaušu un urīnceļu, komplikācijas, galvenokārt lokalizētas šo orgānu. Visbīstamākais no tiem - ir virsnieru mazspēja un infekcijas toksiskā šoka. Turklāt, iespējams attīstība pneimonija, embolija un tromboflebīts.

Ārstēšana izsitumu tīfs

 Būtiskas tabletes ārstēšanai izsitumu tīfs

Ja rodas šaubas par epidemioloģisko TYPHUS pacienti ir pakļauti tūlītējam hospitalizācija. Tie tiek piešķirts gultas režīms, kas paliek līdz pacients nav fiksēta normāla temperatūra vismaz 5-6 dienas. Pacienti ar tīfu izrakstītājiem tetraciklīna un hloramfenikols. Tajā pašā laikā Cēloņsakarība ārstēšana detoksikāciju terapija tiek veikta, ievadot infūziju šķīdumus.

Novēršana izsitumu tīfs

Galvenie darbības novēršanu tīfu vērsta uz reģistrāciju gadījumu galvas utis, hospitalizācija pacientiem ar drudzi nezināmas etioloģijas un savlaicīgu seroloģisko apsekojumu. Īpaši ievērības cienīgs bērnu grupām un personām, kas dzīvo dorms. Identificējot TYPHUS pacienti ir pakļauti izolācijas dezinfekcijas un dezinsekcijas savas personīgās mantas.

Яндекс.Метрика