Eritēma

Eritēma (multiforme) ir viens no klīniskajām izpausmēm eritēmas, kas  Eritēma - viens no klīniskajām izpausmēm eritēmas
 polimorfa forma raksturīga izvirdums uz ādas un gļotādām. Slimība ir tendence līdz recidīvam (īpaši pavasarī un rudenī), un ir ļoti izplatīta starp pusmūža un jauniešiem.

Termins "eritēma" tiek lietots, lai apzīmētu līdzīgi pēc to klīniskajām izpausmēm izsitumi, kas attīstās dažu infekcijas slimībām vai sakarā ar alerģiju pret narkotikām. Tātad ir divi galvenie veidi eritēma:

  • Idiopātiska (infekciozā-alerģija);
  • Simptomātiska (toksisks-alerģija).

No eritēma simptomi

Kad idiopātiska eritēma slimība sākas ar prodromāliem parādībām (savārgums, nespēks, subfebrile temperatūra, iekaisis kakls, muskuļu, locītavu), pret fona jaunattīstības stenokardiju, akūtu elpošanas ceļu slimības, hipotermija. Simptomātiska slimības formu izpaužas galvenokārt pēc lietojat noteiktus medikamentus (antibiotikas, barbiturāti, sulfonamīdiem amidopirina), ar vakcīnu un serumiem. Nākotnē, klīniskā aina slimības abas starpības formām nav nozīmes.

Par eritēma raksturo simetriskas ādas bojājumus extensor virsmu (apakšdelmiem, rokām), sejas, kakla, muguras un kājām, kājas. Bieži iekaisuma process ietver mutes gļotādu. Izsitumi izskatās plankumi ar diametru 3-15 mm apaļas formas ar asām malām spilgti sarkanā krāsā, ko raksturo savilkšanas ar centrālo daļu, kā rezultātā "gredzenu iekšpusē gredzenu." Plankumi mēdz apvienot, lai veidotu formas ar policiklisko kontūrām (ar lokiem, vītnes, uc). Ja eritēma jauni izsitumi parādās pirmajās dienās slimības un pavada galvassāpes, nespēks, drudzis. No iekaisuma procesa ilgums parasti ir 10-15 dienas un beidzas pacientu atveseļošanos.

Ārstēšana eritēma

In maigākā formas ārstēšanai eritēmas galvenokārt simptomātiska, kurā terapiju mērķis ir risināt galvenās slimības pazīmes. Šajā jomā bojājumi izmantotās speciālās ziedes, kas satur adrenokortikālu hormonus. Gļotāda mutes notīra ar vates tamponu samitrina ar antiseptisku šķīdumu. Lai samazinātu sāpes, lidokaīns, var izmantot.

Smagākos gadījumos, ārstēšana eritēma notiek izmantojot kortikosteroīdus (prednizonu 40-60 mg / dienā). Šādas devas narkotiku lieto 5-7 dienas, tad pēc 2-3 dienām deva tiek samazināta līdz 5 mg līdz tā pilnīgai atcelšanu. Ja jums ir sekundāra infekcija antibiotiku lietošanu. Kad pievienots slimības herpes infekcija, kas iecelti pretvīrusu (rimantadīns, aciklovīrs 200 mg 3 reizes dienā).

Kad nekrotizējošs  No eritēma izpausme
 raid uz virsmas parādījās erozijas izmanto pieteikumus proteolītiskie enzīmi (himotripsīna, lizoamidazy), pēc kura, lai paātrinātu epithelialization ietekmē izmantotās ādas audi narkotikas (smiltsērkšķu eļļu un mežrozīšu karotolin, solkoseril, naftas risinājumus A, E vitamīnu

Viena no smagākajām formām plūsmas eritēmas sauc Stīvensa-Džonsona sindroms: to raksturo augsta temperatūra, stipras sāpes muskuļos un locītavās, bullozi bojājumiem gļotādām deguna, mutes, dzimumorgāniem. Bieži vien, jo patoloģisko procesu iesaistīts elpošanas gļotādā, barības vada, kuņģa.

Kad tulznas uz ādas virsmas ir ieteicams veikt savu kāršu atklāšana ar sterilām grieznēm. Savlaicīgi ārstējot eritēma (izņemot Stīvensa-Džonsona sindromu) prognoze ir gandrīz vienmēr ir labvēlīga.

Novēršana eritēma

Profilaktiska ārstēšana eritēma veikta pavasarī un rudenī (dažus mēnešus pirms paredzamās recidīva). Lai to panāktu, darbība tiek veikti pārorientēšanos perēkļi hroniskas infekcijas, novēršot dzesēšanas kā arī vispārējo sacietēšana organismā. Narkotiku profilakse ir saņemt:

  • Levamizolu (150 mg 2 dienas pēc kārtas, ar intervālu 5 dienām);
  • Ethacridine laktāta (10-15 dienas 0, 05 g 3 reizes / dienā).

Kad toksisks-alerģiska forma eritēma, ir svarīgi, lai izvairītos no zāles, provocējot slimību.

Яндекс.Метрика