Gredzenveida granuloma bērniem - klīniskā aina
 Hroniska ādas slimība, ko raksturo izskatu stiprs blīva mezgliem, veidojot gredzenu ar nedaudz apdruka vai normālai ādai centrā, sauc par gredzenveida granulomas.

Slimības vairumā gadījumu ir bez simptomiem, un nav nepieciešama īpaša attieksme, tomēr, lai paātrinātu sadzīšanu mezgliņi ārsts var izrakstīt kortikosteroīdu krēmu vai subkutānas kortikosteroīdus. Saskaņā ar statistiku, granulomas annulare notiek 0, 4% pacientu ar ādas slimību.

No granuloma cēlonis vēl nav zināms, bet uzņēmās patoloģiju imūnsistēmas, pret kuru izstrādā kavētas alerģijas un traucēta šūnu imunitāti. Veicinot gredzenveida granulomas faktori ir:

 • Sarkoidoze un tuberkulozi;
 • Veiktu tuberkulīna testus;
 • Ģenētiskā predispozīcija;
 • Autoimūnas tireoidīts;
 • Reimatisko drudzi un vaskulīts;
 • Ilgstoša D vitamīna;
 • Traumas uz ādas, saules apdegumi un kukaiņu kodumi;
 • Diabēts.

Ir šādi gredzenveida granuloma veidi:

 • Izplatīti;
 • Zemādas;
 • Perforācijas;
 • Lokalizēts.

Medicīniskajā praksē bieži ir gadījumi, kad gredzenveida granuloma izstrādāta uz vietas rētām un tetovējumiem, pēc jumstiņus un kārpas.

No ādas audzēja gredzenveida simptomi

Galvenais simptoms ir izskats gredzenveida granuloma uz pacienta ādas mezgliņu par dzeltenīgu krāsu vai nokrāsu ādas ap skarto teritoriju. Šie konkrēciju var veidot vienu vai vairākus gredzenus, bieži parādās uz kājām, rokām, rokām un kājām pieaugušajiem un bērniem. Granulomas annulare parasti izraisa nieze vai sāpes vietā notikuma.

Gredzenveida granuloma bērniem

Visbiežāk bērnu vidū ir lokalizēts forma granuloma, tas ir atrodams 90% gadījumu. Par extensor virsmām rokām, rokām, kājām un kājām, dažkārt periorbitālu jomā, ir viens vai vairāki perēkļi ar blīvu dermālās papulas. Color veidošanās parasti sakrīt ar apkārtējo ādas toni vai nedaudz sarkanīgi papulas sakārtots loka formas vai gredzenu izmēru 2-5 cm un centrālo daļu no pavarda un epidermas parasti paliek neskarti.

Distributed vietējo granulomas annulare bērniem perifērijā, daļēji atkārtojas vai atļaut to pašu vietu. Medicīniskajā praksē, ziņots par gadījumiem, kad bērni parādās gredzeni, viena otras iekšpusē, kas atgādina erythema multiforme eksudatīvu.

Zemādas granuloma gredzenveida forma ir atrodama tikai bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, tas ir kā viena vai vairāku dziļi, klīniski neizpaudušās, caur ādu vai zemādas mezgliņu uz elkoņiem, periorbitālu jomā, rokām, kājām, pirkstiem, atpakaļ no rokām un uz skalpa. Šāda veida granuloma iezīme ir tā, ka mezgli veidojas uz skalpa, visos gadījumos, ir cieši saistīts ar periosta, bet mobilās vienības uz ekstremitātēm, un tikai retos gadījumos, kas saistīti ar šķiedrām.

Izplatīti granuloma annulare bērniem ir reti, tas ietekmē galvenokārt pieaugušos vecumā no 50 gadiem un vecākiem. Slimības izpausmes ir kopīgas visā organismā, un bieži vien uz distālās daļas ekstremitāšu un bagāžnieks, papulas purpura nokrāsu vai krāsu. Tendence ir šādas gredzenveida ādas bojājumi nav, ir polimorfisms izsitumi.

Perforācijas granulomas annulare notiek galvenokārt bērniem un pieaugušajiem, kas jaunāki par 30 gadiem. Uz rokām vai pirkstiem pacientiem ar papulas parādās uz centra vāciņiem, kas atbrīvo želejveida saturu, un tad veidojas kabatas un pārklāj ar neplīst centrā. Šīs struktūras laika gaitā lielās plāksnes ar atrofiska hiper- vai hypopigmented rētas.

Diagnoze gredzenveida granuloma

Kad konkrēciju pacientam vajadzētu meklēt palīdzību no dermatologa vai dermatologa, kas ir klīniskā aina var veikt precīzu diagnostiku. Tikai visvairāk šaubu gadījumos, pacients var veikt paraugu ādas skartās vietas granuloma.

Ārstēšana ādas audzēja gredzenveida

Slimība parasti nav nepieciešama īpaša attieksme, un paplašina sevi. Par ātrāku sadzīšanu ādas ārsts var izrakstīt krēmu, kas ietver kortikosteroīdus, vai intradermālu injekciju kortikosteroīdus. Ir svarīgi pēc pieteikšanās ziedes uz ādas no augšas piemērot pārsēju.

Līdzekļi ir jāizmanto dienā divas nedēļas, pēc tam 2-3 nedēļas, tad, kad ik pēc divām dienām.

Arī ārstēšana granuloma gredzenveida virsmas var veikt ar scarification, dažreiz uz avota rezultātu biopsija izšķirtspēju.

 Simptomi un ārstēšana ādas audzēja gredzenveida
 Fototerapija, PUVA terapija, ultravioletās apstarošanas, ir iekļauti izmantošana retinoīdu un pretmalārijas medikamentu sarakstā iespējamo sistēmisko ietekmi uz granuloma, bet neviens no tiem ir droša un efektīva terapija nav ieteicama bērniem.

Klīniski apstiprināja, ka krioterapiju, kas tiek izmantots, lai ārstētu ādas audzēja gredzenveida kosmetoloģijā, noved pie slimības progresēšanu un paplašināšana uz centriem perifērijā.

Ārstēšanai lokalizēts veidā audzēja annulare bērniem ir drošs līdzeklis kortikosteroīdu ziedes Psoriderm ceturtajā paaudzē, kas apstiprina efektivitāti klīniskajos pētījumos. Jo instruments tiek izmantots mazās devās un piemēro vietējā teritorijā ādas, iespējamība blakusparādības ir ļoti zems, un ir reģistrēti šie gadījumi.

Granulomas annulare ir labdabīgs ādas mezgliņš veidošanās veido gredzenu, kas neizraisa sāpes vai niezi. Parasti izglītība iet prom pēc kāda laika, bet, ja pacients nav tipiski simptomi granuloma, ir nepieciešams konsultēties ar dermatologu.

Яндекс.Метрика