Excess vara

 Paplašinātas skolēniem - viens no simptomiem liekā vara
 Varš - vienpadsmitās grupas tabulā ķīmisko elementu Mendeļejevs elements, atomu skaitu 29. Galvenais bioķīmiskais funkcija vara cilvēka organismā ir daļa no elementa enzīmu reakcijās. Vara ir daļa no fermentu 11. Tas ir iesaistīts asinīs, sintēzi hemoglobīns, citohroma fermenti, kas spēlē nozīmīgu lomu metabolismā žultsskābju, steroīdus, nepiesātināto taukskābju un veicina neitralizēšanu ksenobiotiku (indes, narkotikas, narkotikas), kas organismā. Vara ir būtisks elements intrauterīno izaugsmi un bērna attīstībai. Ievērojama daļa no vara, kas ir mātes ķermenī, augļi ir notverto. Varš palīdz normalizē vielmaiņu B vitamīnu, A, E, C, R.

Tiek uzskatīts, ka vara konkurē ar cinku procesos gremošanas gremošanas traktā. Tādējādi, liekais varš var izraisīt cinka deficītu cilvēkiem. Pasaules Veselības organizācija formulēt noteikumus par saturu vara cilvēka organismā: risks trūkuma vara ir daudz lielāks nekā risks lieko vara organismā.

Pārpalikums vara izraisa attīstību dažu slimību, tai skaitā cukura diabēta, aterosklerozes, Alcheimera slimības un citu neirodeģeneratīvo saslimšanu. Vara, kas ir ietverts ūdens un vitamīnu-minerālu kompleksu, ir vairāk toksisks nekā vara ietverto pārtiku.

Excess vara cēloņi

Parasti, veselīgu pieaugušo cilvēka organismā ir apmēram 100 mg vara, un tās koncentrācija audos dažādu orgānu. Augstākā koncentrācija vara aknās (līdz 5 mg uz 100 g sausā svara), bet kaulu sastāvā ir līdz 0, 7 mg vara. PVO iesaka dienas likmi vara, kas nepieciešams normālai darbībai organismā, ir 1, 5 mg. Maksimālā pieļaujamā deva kopā ar pārtiku, ir 5 mg. Sakarā ar patērētās pārtikas uzsūcas tikai 5-10% no vara ietvertās produktiem. Diena cilvēka ķermenis tiek parādīta ap 2 mg.

Izraisa lieko vara organismā, ir:

 • Pārmērīga devu vara organismā. Excess vara ir maz ticama, ja patērē pārtiku, kas bagāts šajā elementā. Visticamāk viņš ieelpojot tvaiku un savienojumi vara un vara putekļiem. Liekā vara var arī izraisīja mājsaimniecība (lietojuma vara trauki, varš, saindēšanās risinājumi). Excess vara organismā, ko izraisa ieelpo tvaiku, ko sauc par metāla fume drudzis;
 • Metaboliskā mikroelementu cilvēka organismā;
 • Vairāki sesijas hemodialīzi.

Simptomi lieko vara

Galvenie simptomi liekā vara izriet no produktu lietošanu ar augstu koncentrācijas šī elementa, ir:

 • Vemšana, slikta dūša, caureja;
 • Metāliska garša mutē;
 • Vēdersāpes;
 • Nieru mazspēja;
 • Neiroloģiski traucējumi (paaugstināta siekalošanās, uzvedības traucējumi, runas, krampji);
 • Aknu mazspēja.

Simptomi lieko Vara saindēšanās ķermeņa un pāriem vara savienojumi ir:

 • Galvassāpes, vājums, letarģija, samazināta sniegumu;
 • Slikta dūša, vemšana;
 • Slāpes;
 • Sauss klepus, sāpes krūtīs, sajūta spiedoša sajūta krūšu kurvī;
 • Drebuļi un straujš pieaugums temperatūras;
 • Sāpes vēderā;
 • Neiroloģisko traucējumu skaits (paplašinātas zīlītes, palielināts refleksu darbību smadzenēs).

Ar lieko vara var novērot arī muskuļu sāpes, depresija, aizkaitināmība. Arī pārpalikums vara ātri nāk asins hemolīzi, kas izpaužas ar dzelte un asinis urīnā. Taču šie simptomi attīstīt kad pārmērīgu vara koncentrāciju organismā.

Pārsniegums vara pie Vilsona slimības

Vilsona slimība - ģenētiski noteikta vielmaiņas traucējumi vara, kā rezultātā pārsniedz vara organismā un attīstīties smagas iedzimtas slimības, centrālās nervu sistēmas un iekšējos orgānus.

Ja Vilsona slimība ir traucēta funkcija olbaltumvielu ATR7V saistošo vara aknu šūnās. Excess vara nav saistītas olbaltumvielas aknās noved pie tā iekaisumu un turpmāku fibrozi un cirozi. Vara izdalās no aknām nonāk asinīs un migrē pa visu ķermeni, nostādināšanas acīs, nierēs, smadzenēs. Excess vara šajos orgānos rezultātā to toksisko bojājumus. Infūzijas terapija ir indicēts smagas formas intoksikācijas rezultātā lieko vara organismā

Galvenie simptomi ir stīvums, sakarā ar pārkāpumu motorās funkcijas ķermeņa ar nosēšanās vara smadzenēs, aknu mazspēja un aknu ciroze, izskatu loka vara krāsas varavīksnene.

Slimība ir ārstējama, galvenie virzieni, kas ir zāles, lai palielinātu jaudu vara no organisma, uzturs, lai novērstu lieko vara, un vitamīnus. Pacientiem ar šo slimību prasa mūža ārstēšanu. Tā ir kļūda uzskatīt, ka pārmērīga koncentrācija vara organismā noved pie slimības attīstību. Tomēr slimības simptomi izraisa pārkāpjot saistoši un izlaide vara no organisma.

Excess vara organismā: ārstēšana

Diagnostikā lieko vara organismā pacienta piešķirts ārstēšana ar zālēm, kas mērķēti saistošs un izņemšanu no vara no organisma (helātu). Smagos formām intoksikācijas iecelts kuņģa skalošanu, infūzijas terapija, diurētiskie līdzekļi, lai palielinātu izdalīšanos vara. Dažos gadījumos, lieko vara tiek piemērota simptomātiska ārstēšana.

Ar vara pārsniedz ražo rūpniecības un saindēšanās pāriem noteiktajā atkrēpošanas, bronhodilatatoriem, pretinde.

Яндекс.Метрика