Exophthalmos - cēloņi, ārstēšana
 Exophthalmos vai izgrūšana acu zāles apzīmētu parādība, kurā viens vai abi acu ābolu izvirzītas, un bieži vien arī pārvietoti uz sāniem. Slimība ir iedarbināta pirmkārt, ievērojamu pieaugumu orbītas audos, ko izraisa dažādi faktori, kas darbojas. Cilvēki exophthalmos bieži sauc Popeye. Tas patoloģija ir ļoti izplatīta starp abiem dzimumiem jebkurā vecumā.

Iemesli exophthalmus

Būtu uzreiz jāatzīmē, ka cēlonis exophthalmos nekādas novirzes vizuālās orgāniem, kā daudzi uzskata. Tajā pašā laikā, pati slimība, atstāts bez uzraudzības, var izraisīt nopietnas komplikācijas, kas bieži vien ir pilns ar problēmām, ar redzes vai pat kopējiem zaudējumiem. Ir zināms, ka bojājums acu audos, kas ir raksturīga exophthalmos, tas bieži izraisa traucējumi, kas cilvēka imūno sistēmu. Šajā gadījumā, kā likums, vispirms uzbriest taukaudus no orbītā, un tad mehānisko muskuļus. Šī parādība parasti skar abas acis, lai gan sākotnēji var iekļaut tikai vienu.

Citi cēloņi exophthalmos ir:

 • Iekaisums asinsvados acs;
 • Iekaisums asaru dziedzeru darbības;
 • Iekaisums taukaudu acīm;
 • Varikozas vēnas oftalmoloģijas;
 • Audzēji kontaktligzdas;
 • Iedzimta glaukoma;
 • Paralīze ārējo muskuļiem acs;
 • Dažādas traumas, izraisot asiņošanu aiz acs ābola.

Visi iepriekš minētie cēloņiem exophthalmos ir vietējā raksturs.

Tomēr bieži slimība, ko izraisa tādi faktori kā kopumā:

 • Iekaisumu deguna blakusdobumu;
 • Hidrocefālija;
 • Limfadenoz;
 • Graves "slimība;
 • Kroplības galvaskausa;
 • Dažas asins slimības, un tā tālāk. D.

Exophthalmos var izpausties dažādos veidos, un ir dažādas smaguma pakāpes. Dažiem cilvēkiem, tas ir gandrīz nemanāms un nosaka tikai pēc speciālu eksāmenu, ko speciālists. Citās slimība tiek izrunāts, un skatiens atklāt klātbūtni raksturīgākajām iezīmēm. Šajos kapu apstākļos slimība var novest pie visa veida komplikācijas.

Piemēram, papildus nobīdes no acs ābola, to bieži novēro pārkāpumu mobilitāti acs, jo bieži pavada exophthalmos ietekmē muskuļus, kas atbild par to. Redzes dubultošanās un šķielēšana - arī raksturīgākās pazīmes šīs slimības. Ar ievērojamu nobīdes eyeballs nosūtīt kontakts starp augšējo un apakšējo plakstiņu kļūst praktiski neiespējama. Tādējādi, acs radzene proptosis kad atņemtas dabiskās aizsardzības neiegūst nepieciešamo mitrumu. Šis process noved pie pakāpeniskas deformāciju radzenes un iznīcināšanu tā struktūru, kas veicina iekaisumu.

Visbīstamākais komplikācija exophthalmos var saukt kompresijas redzes nervs, kas izraisīja to ābolu pārvietošanos un palielinot spiedienu acī dobumā. Galu galā, tas ir redzes nerva impulsu uz smadzenēm. Šāds nosacījums rada traucējumus asins plūsmu un var izraisīt nāvi nervu un aklumu.

Diagnoze un ārstēšana exophthalmos

Par diagnoze exophthalmos visbiežāk izmanto exophthalmometer, pētījums, kurā izskatīja atrašanās vietu cilvēka acs āboli. Īpašs instruments, ko izmanto procedūrā salīdzina prognozes norāda radzenes, kas atspoguļojas profila rīku spogulī. Parasti, lai iegūtu skaidru priekšstatu par šādu mērījumu veic, kad paskatās uz augšu un uz leju. Ja kā Apsekojuma rezultātā saņēma neatbilstību vērtību lielāku par 20 mm, ir iespējams runāt par klātbūtni tādām slimībām kā cilvēku exophthalmos.

Detalizēta pārbaude ir nepieciešama, lai noteiktu formu un sarežģītību exophthalmos, parasti veic, izmantojot rezonanse vai datortomogrāfija. Kopā ar viņiem, pārliecinieties, lai pārbaudītu līmeni vairogdziedzera hormoni, izmantojot laboratorijas testus. Bez tam, jums vajadzētu pievērst lielu uzmanību uz iespējamām problēmām ar imūnsistēmu, jo visbiežākais slimības ir endokrīno ophthalmopathy.

Ārstēšana exophthalmus neiespējama bez izveido slimības vai problēmas, kas izraisija to, jo likvidēšana patoloģija, kas tieši saistīti ar atbrīvošanos no tās cēloņiem. Jāatzīmē, ka pat tad, ja slimība nav izraisījusi traucējumu acs un patoloģisku procesu savās ligzdās, gan ārstēšana vai operācija desirably klāt oftalmologs.

Bieži vien slimība parādās rezultāts dažādu iekaisuma procesus. Šajā gadījumā, kā likums, ārstēšana ietver exophthalmos, pirmkārt, izmantot dažādas antibakteriālu un pretiekaisuma zāles. Smagos gadījumos var būt nepieciešama operācija.

 Simptomi un diagnoze exophthalmos
 Arī darbības metode ir piemērota, lai ārstētu exophthalmos, radzenes bojājums izraisīja vai kompresijas redzes nerva. Pirmajā gadījumā, pilnīgu vai daļēju savstarpēju sasaisti vecuma, ir pagaidu raksturs, kas veicina radzenes proptosis. Ārsti iesaka, ka līdzīgās situācijās, dažādus ziedes un gēli, kas palīdzētu atjaunot radzenes audus.

Saspiežot redzes nerva visbiežāk izmanto daļēju noņemšanu, taukaudos orbītā, lai mazinātu spiedienu.

Ja exophthalmos sekas audzēja orbītā, ir jāiejaucas onkologs, kurš var nozīmēt staru terapija, ķīmijterapija vai to kombināciju. Bieži vien šādos gadījumos, operācija ir nepieciešama, lai likvidētu audzēju.

Tāpēc, pie mazākās aizdomas par saslimšanu ar šo slimību, būtu nekavējoties meklēt padomu pieredzējis oftalmologa.

Яндекс.Метрика