Feohromocitoma

 Feohromocitoma
 Feohromocitoma - hormonāli aktīva virsnieru dziedzera audzējs. Tas atrodas serde vai hromaffinovoy dziedzera audu un tiek uzskatīta par vienu no visvairāk slikti zināms endokrīnās patoloģijas.

Daudzi aspekti etioloģijā un attīstības virsnieru feohromocitoma mūsdienu medicīnā ir vēl nav zināms. Ārpusģimenes forma feohromocitoma ir tipiska cilvēkiem ar iedzimtām slimībām: Reklingauzena slimību (pazīstams arī kā neurofibromatosis) sindroms vai Sipple Hippel-Lindau.

Feohromocitoma notiek vidēji 1 no 10 tūkstoši. Man. Starp tiem, kas cieš no hipertensijas, biežums ir 1%, ti, 1 persona ir jau 100 pacientiem ar augstu asinsspiedienu.

Diagnosticēt virsnieru feohromocitoma grūtības bieži vien ir bez simptomiem slimība vai plašu klīnisko simptomu feohromocitoma. Tātad, saskaņā ar amerikāņu ārsti pareizi diagnosticēta pacientiem ar feohromocitoma ir izveidota tikai 37-40% gadījumu.

Parasti, virsnieru feohromocitoma, kas atrodas vienā no dziedzeru. No diviem pāriem audzēja lokalizāciju feohromocitoma vai virsnieru reģionā izslēgšanas tiek diagnosticēta tikai 10-15% no slimībām.

Un tomēr 10% no ļaundabīgā patoloģijas konstatēti simptomi feohromocitoma - metastāzes limfmezglos, kaulu, muskuļu, aknas, vismaz - plaušās un smadzenēs.

Simptomi virsnieru feohromocitoma

Viens no galvenajiem simptomiem feohromocitoma ir hipertensija. Augsts asinsspiediens, kas pacientam var būt epizodiskas vai hroniska. Pirmajā gadījumā hipertensijas uzbrukumu izraisīt emocionālu stresu, pārmērīgu izmantošanu vai pārēšanās.

No feohromocitoma simptomi uzbrukuma hipertensijas laikā ietver:

 • galvassāpes pulsējošu dabu,
 • slikta dūša,
 • vemšana,
 • bāla āda,
 • svīšana,
 • diskomforts krūtīs un vēderā,
 • krampjveida teļš muskuļus.

Pēc uzbrukuma, pacientam ir pilnīgu izzušanu visu simptomu feohromocitoma, strauju asinsspiediena pazemināšanās līdz radikāli pretējā stāvoklī - hipotensija.

Differential diagnoze feohromocitoma jāveic cilvēkiem ar sūdzībām:

 • trauksme uzbrukumiem,
 • hiperventilācija sindroms,
 • karstā mirgo menopauzes laikā,
 • palielināts nepieciešamību kofeīnu,
 • krampji,
 • īss samaņas zudums.

Starp simptomiem feohromocitoma sarežģīta formām izolēti pazīmes neiropsihiskiem, sirds un asinsvadu, endokrinno- vielmaiņas, hematological un kuņģa-zarnu trakta traucējumi:

 • psihozes
 • neirastēnija,
 • sirds mazspēja,
 • nieru un asinsvadu bojājumi fundus,
 • hiperglikēmija (augsts glikozes līmenis asinīs)
 • hipogonādisms (Hormonu-androgēnu)
 • palielināt eritrocītu grimšanas ātrumu vai asinīm
 • siekalošanās, uc

Diagnoze virsnieru feohromocitoma

Klīniskie simptomi feohromocitoma ir klātbūtne audu urīnceļu sistēma, virsnieru kateholamīnu un bronhos. Šīs īpašās vielas rada kateholaminprodutsiruyuschie audzēja audus. Granulas kateholamīnu diagnostikā feohromocitoma var noteikt, izmantojot metodi silvering Gamperlyu-Masson un Grimeliusu.

Pie sirds laboratoriskajai diagnostikai feohromocitoma ir novērtējums sekrēcijas kateholamīnu ar ikdienas urīna paraugu. Turklāt urīna pacienta bieži var atrast adrenalīnu un vanillylmandelic skābi.

Otrais posms diagnozes feohromocitoma virsnieru dziedzeri - pētījums par īpašībām pacienta asinsspiediena svārstības. Pacientiem ar šāda veida hormonu atkarīgu audzēju parasti konstatē paaugstinātu kopējo asinsvadu pretestību un samazinājumu apjomu asinīs.

Obligāta posms diagnoze feohromocitoma ir kontrolēt sirds darbību. Raksturīgs simptoms feohromocitoma ir attīstība kardiomiopātijas un ilgstošas ​​sirds ritma traucējumi.

Pēc klīniskās un laboratoriskās pārbaudes veic aktuālo diagnozi feohromocitoma - scintilogrāfiju ar radioaktīvo metayodbenzilguanidinom. Efektīva metode diagnozes feohromocitoma ar 90-100% uzņēmību pret audzējiem ir arī MR un CT.

Izmantot ultrasonogrāfiju ar diagnozi feohromocitoma ir pamatota tikai tad, ja ir audzējs vairāk nekā 2cm. Angiogrāfija diagnostikā feohromocitoma izmanto reti, jo laika patērē metodi un augsts risks komplikācijas.

Ārstēšana virsnieru feohromocitoma

 Ārstēšana feohromocitoma nifedipīna
 Radikālākais metode ārstēšanai feohromocitoma - ķirurģiska noņemšana audzēja. Tomēr to var veikt tikai pēc tam, kad stabilizācija arteriālais spiediens.

Lai to panāktu, pirmsoperācijas apstrāde feohromocitoma pacientam tiek piešķirts pieņemšanu blokatori: phenoxybenzamine, fentolamīns, Tropafen uc Efektivitātei ārstēšanas feohromocitoma kritērijs ir izskats ortostatiska asinsspiediena svārstības, ko rada izmaiņas ķermeņa stāvokli.

Metodes ķirurģisku ārstēšanu feohromocitoma izvēle ir atkarīga no audzēja īpašībām. Laba manipulācijas operācijas laikā nodrošina transbryushinny, transthoracic, extraperitoneal vai kombinētos pieejas operācijas.

Kad viena audzējs efektivitāte ķirurģiskas ārstēšanas feohromocitoma ir augsts. Recidīvs novērota tikai 12-15% gadījumu.

Dažos gadījumos, pēc izņemšanas no audzēja pacientam nav samazināšana spiediena. Šāda pēcoperācijas komplikācijas, kas saistītas ar bojājumiem nieru artēriju vai nepilnīgu izņemšanu audzēja.

Kad vairāki audzēji vienotu standartu ķirurģiskas ārstēšanas feohromocitoma pastāv. Pienācīgi uzskatīt par pabeigtu izņemšana no visiem audzējiem, tomēr, ņemot vērā augsta riska operāciju no taktiku ārstēšanas feohromocitoma ir dot, un rezekcija audzēju vairākos posmos, vai noņemt tikai daļu no audzēja.

Konservatīvā ārstēšana virsnieru feohromocitoma mazāk efektīvas. Tā mērķis ir samazināt organisma līmeņus kateholamīnu narkotikas, pamatojoties uz A-metiltirozinoma. Konservatīvā ārstēšana feohromocitoma spēj samazināt par 80% apmēru kateholamīnu un novērst attīstību hipertensīvās krīzes. Tomēr sistemātiska metode metiltirozinoma var novest pie garīgās veselības traucējumiem un funkcionāliem traucējumiem, kuņģa-zarnu traktā.

Яндекс.Метрика