Traumatisks smadzeņu traumas

 Traumatisks smadzeņu traumas

Mechanical bojājums kauliem no galvaskausa un smadzeņu ir dažāda smaguma atsevišķā sarakstā medicīniskās traumas - traumatisks smadzeņu traumas.

Šodien sarežģīti traumatisku smadzeņu traumas vadībā sarakstā visbiežāk traumatiskiem bojājumiem, kuru rezultātā pilnīgu vai daļēju invaliditāti cietušo un līdz nāvei. Saskaņā ar oficiālajiem datiem medicīniskās statistikas galvas traumu pirms vēža un sirds slimību un ir pirmajā vietā starp nāves cēloņiem darba pieaugušajiem, kas jaunāki par četrdesmit piecus gadus.

Šis skumjš fakts izraisa neizbēgama pakāpenisku paātrinājumu no mūsdienu dzīves ritmā, kā rezultātā ne tikai in šāda veida traumu pieaugumu, bet arī uz svērumu sekām.

Visbiežākās sekas traumatisks smadzeņu traumas ir traucēts smadzeņu normālā apritē, kā rezultātā, kā rezultātā daļēju vai pilnīgu zudumu smadzeņu funkciju.

Lai atgrieztos normālā dzīvē un saglabāt skar traumatisks smadzeņu traumas cilvēki, pirmā palīdzība ir jāsniedz nekavējoties. Svarīgākais, un dažreiz izšķiroši, ir pareizās lietas pirmajās minūtēs pēc traumas.

Veidi galvas traumu

Traumas uz mīksto audu galvaskausa iedala divās pamatgrupās:

- Closed trauma (asiņošana, hematoma, kontūzijas);

- Atvērt (ievainoti).

Klasifikācija traumatisku smadzeņu traumas ir šāds:

  • Slēgtās galvas traumas raksturo bojājumiem smadzeņu un galvaskausa lūzuma bez kaulu struktūru.
  • Atvērt galvas traumas ir sadalītas, savukārt divās pasugas:

- Rūsas (pārkāpjot integritāti cieto plēves, kā rezultātā pēctraumas infekcijas smadzeņu audu);

- Non-iekļūst (ar nav integritātes cieto smadzeņu plēves pārkāpumiem).

Veidi smadzeņu traumas traumatisks smadzeņu traumas:

- Smadzeņu darbības;

- Smadzeņu traumas;

- Kompresijas smadzenēs.

Saskaņā ar smagumu traumatisku smadzeņu traumas tiek klasificētas šādi:

- (Glasgow 13-15 b.) Viegla traumatisks smadzeņu traumas: zilumi un smadzeņu satricinājums viegla;

- Vidējā pakāpe traumatisku smadzeņu traumas (9-12 b Glasgow.): Smadzeņu traumas mērena smaguma;

- Smaga pakāpe traumatisku smadzeņu traumas (9 b Glāzgovas.): Smagas sasitumiem un kompresijas smadzenēs.

Par traumatisks smadzeņu traumas simptomi

Konkrētie simptomi, kas parādās pēc traumatisku smadzeņu traumas, ir tieši atkarīga no tās klīniskās formas:

     Par traumatisks smadzeņu traumas simptomi
  • Brain satricinājums. Šī traumatisku smadzeņu traumas veids ir raksturīgs tas, ka nav bojājumu un lūzumu galvaskausa kauliem. Sastāvs cerebrospinālā šķidruma un tā spiediens ir normāla. Simptomi - reibonis, troksnis ausīs, vājums, svīšana, pietvīkums, sejas, miega traucējumi, un dažreiz - īstermiņa atmiņas zudums.
  • Zilumi smadzeņu - attiecas uz smagāku veida traumatisks smadzeņu traumas, sekas, kas var negatīvi ietekmēt veselību cietušajam, pat pēc vairākiem gadu desmitiem. Simptomi - samaņas, slikta dūša, atkārtota vemšana, traucējumi dzirdes, redzes, runas utt zudums Sīkāk simptomi smadzeņu traumas ir aprakstīti attiecīgajā sadaļā, atkarībā no smaguma pakāpes traumatisks smadzeņu traumas (viegliem, vidēji smagiem vai smagiem).
  • Kompresijas smadzeņu. Šī trauma izpaudās šādi simptomi: galvassāpes ievērojams spēks, atkārtota vemšana, augsts asinsspiediens, anisocoria (vienpusēja midriāze), koordinācijas epilepsijas lēkmēm, apziņas traucējumi līdz sākuma koma.

Diagnoze traumatisku smadzeņu traumas

Pozitīvas perspektīvas upuri traumatisks smadzeņu traumu iespējamība ir atkarīga no visvairāk savlaicīgu un precīzu diagnostiku. Agrīna diagnostika kopā ar ārstēšanu, atbilstoša smaguma pacienta, mazinātu negatīvo ietekmi traumatisks smadzeņu traumas un ir atslēga uz pilnīgu atveseļošanos visu vitālo funkciju un ķermeņa sistēmām.

Īpaši svarīgi ir agrīni diagnosticēt traumatisks smadzeņu traumas dēļ pastāv būtiska sekundārā (pēctraumatiskā) smadzeņu noposta fona ar hipotonisku vai išēmisku sindromu. Pilns apraksts par to, kā veikt ultraskaņas smadzeņu asinsvadus un kakla http://www.happydoctor.ru/uzi/cerebrum.

Svarīgākie kritēriji ir precizēt neiroloģisko cietušā statusu. Izvērtē elpošanas un sirds-asinsvadu sistēmu. Lai gan kopumā pārbaude pacientam ir nepieciešama ziņā ātrā novērtējuma par viņa stāvokli, tas nesniedz pietiekami pilnīgu klīnisko ainu, tāpēc profesionāļi izmanto instrumentālās metodes diagnozes:

- X-ray pārbaude ir obligāta ordinēts pacientiem, kuri cietuši galvas trauma un bezsamaņā, papildus X-ray smadzeņu veikt bildes no mugurkaula kakla daļā;

- Datortomogrāfija ir visprecīzākā metode diagnozes traumatisks smadzeņu traumas;

- Jostas punkcija;

- Angiogrāfiju;

- Mērīšana intrakraniālo spiedienu.

Ārstēšana traumatisku smadzeņu traumas

Par taktiku pacienta un ārstēšanā traumatisks smadzeņu traumas izvēle ir atkarīga no tās veida un smaguma pacienta stāvokļa. Neapstrīdams fakts ir šāds - ārstēšana traumatisku smadzeņu traumas, neatkarīgi no to smaguma, būtu obligāti jāveic ar neiroloģiskām, neiroķirurģijas vai traumām slimnīcā.

Ārkārtas pirmā palīdzība traumatisks smadzeņu traumas ietver neatliekamās palīdzības transportu uz tuvāko uzņemšanas nodaļu jebkuras medicīnas iestādē.

 Ārstēšanai traumatisks smadzeņu traumas ierīce

Pirmā palīdzība traumatisks smadzeņu traumas pie skatuves ir galvenokārt normalizēšanai un uzturēšanu elpošanas un sirds darbības upuri. Šim nolūkam ir nepieciešams, lai nodrošinātu brīvi iziet cauri gaisu (tīrīt mutes un deguna dobuma ar asinīm, gļotām, vemšana un citiem piemaisījumiem nekavētu elpošanas). Ja cietušais ir šoka stāvoklī, ir nepieciešams izmantot pretsāpju.

Laiks ārstēšanas traumatisks smadzeņu traumas labvēlīgā dinamiku iecerētās uzturēšanās slimnīcā vismaz 2-4 nedēļas, un pirmajās desmit dienās pēc traumas - saskaņā ar stingru gultas režīms.

Яндекс.Метрика