Galvassāpes bērniem

Galvassāpes bērniem - bieži, bet diezgan grūti novērtēt simptoms. Ir funkcionālas un simptomātiski galvassāpes. Kad simptomātiski galvassāpes var būt iemesls to rašanās. Kad funkcionālās galvassāpes bieži nevar identificēt strukturālo bojājumu, kas izraisīja šo nosacījumu.  Stress - viens no cēloņiem galvassāpes bērniem

Bieži galvassāpes pavada palielināta aizkaitināmība vai raud bērns. Virsotnes galvassāpes bērniem parasti ir par sešiem vai septiņiem gadiem (laika posmā to pielāgotu skolas), un trīspadsmit līdz piecpadsmit gadiem (pubertātes laikā). Pie skolas vecuma bērnu sūdzību galvassāpes var uzskatīt par ticamu.

Cēloņi galvassāpes bērniem

Lai noskaidrotu patieso cēloni galvassāpes ir ļoti svarīgs, lai uzraudzītu pieaugušo uzvedības bērna .  Ja jūsu bērns sūdzas par galvassāpēm, vispirms ir nepieciešams noskaidrot atrašanās vietu sāpes (parietālās, laika, pakauša, pieres daivu, acīs, deguns, ausis) .  Pirmsskolas vecuma bērni ar galvassāpēm izvilka savu matu, saspiest galvu rokās .  Tikpat svarīgi ir raksturojums sāpēm: pakāpeniski palielinot pēkšņi, blāvi vai asas, iet pati vai tikai pēc tam, ņemot nomierinošus līdzekļus vai pretsāpju līdzekļus .  Vecākiem jāņem vērā, vai galvassāpes pavada bērnu apsārtums vai blanšēšanas sejas, uztraukums vai apātija, nespēks, vemšana, slikta dūša, reibonis, .  Smagu galvassāpes rašanās, bērnam var būt saistīta ar fizisko aktivitāti, stresa situāciju, kādu zāļu ceļojuma transports, pārstrādāties .

Milzīgs skaits slimībām, kas var tikt pievienots galvassāpēm, var iedalīt trīs galvenajās grupās - vispārējā bērna slimības, smadzeņu slimības un citu daļu galvas slimībām.

Stipras galvassāpes bērniem var papildināt ar infekcijas iekaisuma slimību akūtā stadijā (tonsilīts, pielonefrīts, gripa, pneimonija, roze). Galvassāpes tādā gadījumā ir uz fona vispārējā intoksikācijas pie paaugstinātas ķermeņa temperatūras. Tas parasti izzūd pēc ņemot drudzi mazinošu narkotikas ar pretsāpju (paracetamolu, Efferalgan, Kalpol).

Galvassāpes cēlonis bērniem var būt stresa, garīgo un fizisko stresu, konflikts ģimenē un skolā, pārsprieguma skavas spazmicheskie muskuļus plecu un kakla. Sāpes saspiežot un nospiežot parasti attiecas uz pieres un pakauša daļā, pamazām aptverot visu galvu. Tomēr tas nav slodzes laikā pieaugs. Šādas sāpes bieži izzūd pati pēc pastaigāties, miega silts. Ja šāda veida galvassāpes bieži redzams simts dienas gadā, ir nepieciešams veikt pētījumu par bērna ķermeni.

Smagas galvassāpes bērniem var rasties stiepjas sienas, smadzeņu asinsriti un smadzeņu asinsvadu tonusu laikā. Šādas sāpes var būt plīšana, pulsējošas, sasmalcinot raksturs. Aptauja palīdzēs noteikt cēloni šo galvassāpes.

Kad jutīga psihe izraisa galvassāpes bērniem var būt nevēlēšanās iet uz skolu, ārsts, ēst putru. Šāda veida sāpes var palīdzēt terapeits vai psihiatrs. Vecākiem vajadzētu palīdzēt bērnam organizēt pareizu režīmu dienas, lai nodrošinātu stabilu emocionālo fonu, lai samazinātu emocionālo un fizisko stresu.

Ja jūsu bērns sūdzas par galvassāpēm, un līdz ar to tam ir pievienota caureja, vemšana, reibonis, apsārtums vai atkrāsošanās ādas, iemesls šim nosacījumam var būt migrēna. Kad migrēna bieži izpaužas fotofobiju. Pirms acis, šķiet lokus vai krāsainu vizuālo tēlu pilnīgi krīt. Migrēnas lēkme var ilgt no pusstundas līdz piecām stundām.

Pēkšņas stipras galvassāpes ar bērnu, lokalizēti uz pieres, laika zonas vai attiecas uz visu galvu var liecināt par iekaisuma slimība smadzeņu plēves (meningīts) vai smadzeņu kopumā (encefalīts). Kopā ar sāpēm parasti sākas atkārtota vemšana, drebuļi, ķermeņa temperatūras paaugstināšanās dramatiski.

Ja stipras galvassāpes bērna parādījās pēc galvas traumas, kam seko sāpes, slikta dūša un reibonis, ir iespējams aizdomas, traumas vai smadzeņu satricinājums.

Pastāvīgs stipras galvassāpes, bērns var norādīt paaugstināts intrakraniālais spiediens. Ilgtermiņa galvassāpes var būt simptoms audzēji, cistas, abscesi un parazītiem. Kad lielākā daļa ļaundabīgo audzēju sāpes nesamazinās, pat tad, ja lietojat pretsāpju zāles. To var papildināt ar fotosensitivitātes traucējumi, apātija, vilšanās darbībai dažu orgānu.  Paracetamols - tablete ārstēšanai galvassāpēm bērniem

Nereti iemesls galvassāpes bērniem ir iekaisums žokļu un frontālās blakusdobumu no galvaskausa. Šīs sāpes bieži notiek no rīta, kad spiediens deguna blakusdobumu (aizpildot tos ar pus). Bērnu pamatskolas vecumā dažkārt sūdzas par sāpēm galvā ar akūtu vidusauss (iekaisums vidusausī). Galvassāpes var rasties arī tad, kad aukstumpumpas, rozi galvas ādu no galvas, ar redzes traucējumiem, kā arī palātā augšējās filiāles trijzaru nerva.

Ārstēšana galvassāpes bērniem

Lai atvieglotu galvassāpes bērniem mājās ir nepieciešams, lai novērstu jebkuru fizisku vai garīgu slodzi, viegli masējot tempļi, nodot bērnu uz pieres siltu kompresi, dod bērnam iespēju gulēt zem klajas debess.

Pirms ārstēšanas ir nepieciešams, lai uzzinātu precīzu cēloni galvassāpes. Pirmkārt, ārstam rūpīgi jāapsver sūdzību vēsturi slimības, rūpīgi izvērtēt bērnu. Papildu pētījumi nebūs nepieciešama, ja iegūta inspekcijas dati liecina, spriedzi galvassāpes vai migrēnas laikā. Lab testi ir būtiski identificēt aptaujas pazīmes organisko bojājumu centrālās nervu sistēmas.

Ārstēšanai galvassāpes bērniem parasti izmanto paracetamolu. Ilgstoša ārstēšana piemērota dihidroergotamīna un beta blokatorus. Dihidroergotamīnu, pakāpeniski palielinot devu virs sešu līdz astoņu nedēļu iecelts. Ar palielināta tendence krampjiem ieteicams ierobežots laiks, lai ņemtu Pretepilepsijas līdzekļus (fenitoīns, karbamazepīns). Ja bērns ir tendence vemt saskaņā ar medikamentiem, zāles tiek vislabāk ievada formā supozitoriju.

Яндекс.Метрика