Galvassāpes grūtniecības laikā

Galvassāpes grūtniecības laikā notiek diezgan bieži. Visbiežāk tas sāp turpmāko māti pirmais un trešais Galvassāpes grūtniecības laikā notiek diezgan bieži
   trimestris, bet dažreiz tas visā grūtniecības laiku.

Pirms jūs mēģināt izņemt sev galvassāpes grūtniecības laikā, ir jānovērtē atrašanās vietu un raksturu sāpes, tā ilgums, kā arī noskaidrot apstākļus, kas veicina uz uzbrukumu. Cēloņi galvassāpes grūtniecības laikā var būt ļoti atšķirīgs, un reizēm ir ļoti grūti tos instalēt, bet, lai uzzinātu, kādi faktori izraisa to un mēģināt tos novērst pilnīgi iespējams.

Galvassāpes grūtniecības laikā: cēloņi

Grūtnieces galvassāpes bieži notiek kā rezultātā neiroloģiskām slimībām - migrēna. Šajā gadījumā tie ir pulsējoša rakstura un ir lokalizētas tikai vienā pusē galvas. Smagas lēkmes laikā, tie var tikt apvienotas slikta dūša, vemšana un redzes traucējumi. No migrēnas lēkme attīstība var izraisīt šādi faktori:

 • Pārtika - izmantošana citrusu, šokolādes, sieru;
 • Fiziskā - nogurums, negulēšana, spēcīgas smakas, troksnis, bākugunis;
 • Klimats - asas izmaiņas laika apstākļos;
 • Stress.

Vēl viens iemesls galvassāpēm grūtniecības laikā ir spriedze muskuļos galvas. Šādas sāpes aptver visu galvu un tā vidējais intensitāti. Sievietes saka, ka viņiem sāp pieskarties matus, tie bieži vien ir sajūta, ka, ja galva ir piesprādzēts saspringts stīpas. Šāds galvassāpes grūtniecības laikā bieži rada ilgtermiņa klātbūtni sieviešu neērtā stāvoklī par to (piemēram, strādājot pie datora), fizisko un garīgo nogurumu.

Pietiek stipras galvassāpes laikā iestājas grūtniecība, kā rezultātā zema (hipotensija) vai augsta (hipertensijas) asinsspiedienu. Hipotensija parasti raksturīgs pirmajā grūtniecības trimestrī, īpaši, ja tas ir pievienots fenomenu agrā toksicitāti. Hipertensija var rasties otrajā pusē grūtniecības un ir simptoms preeclampsia - vēlu toksikoze. Stipras galvassāpes grūtniecības trešajā trimestrī bieži pazīme preeklampsija - dzīvībai bīstama sieviete un augli grūtniecības komplikācijas, kas prasa neatliekamu medicīnisku aprūpi intensīvās terapijas nodaļā un reanimācijā.

Citi iemesli galvassāpes grūtniecības laikā ir asinsvadu distonija, hormonālās izmaiņas un kakla osteohondroze.

Turklāt iemesls galvassāpēm nākamajā mamma var būt hormonālās izmaiņas, distonija, kakla osteohondroze.

Galvassāpes grūtniecības laikā: ārstēšanai un profilaksei

Galvassāpes grūtniecības laikā, kā jau esam teikuši, ka ir daudzas sievietes. Viņu ārstēšanu vajadzētu tikai ārsts, jo ne visas zāles ir drošas augļa attīstību.

Vairumā gadījumu galvassāpes grūtniecības laikā var novērst ar vienkāršām metodēm:

 • Ievērojiet režīmu dienas un nav pārspīlēt to;
 • Pieturēties pie sabalansēta uztura;
 • Izvairieties no trokšņainās un aizlikts vietas;
 • Patērēt pietiekami daudz minerālūdens, kas ļaus Jums izvairīties no deficītu minerālvielu un šėidrumu;
 • Kad sēdošs darbs katru stundu veikt nelielas pauzes, kuru laikā ir jāveic vienkārši fiziskie vingrinājumi, kas ļauj muskuļiem pacelt galvu, kaklu un plecu joslas Pārsprieguma;
 • Cik bieži vien iespējams pastaigāties svaigā gaisā un regulāri vēdināt telpas.

Bieži atbrīvot galvassāpes grūtniecības laikā ir iespējams un bez medikamentu lietošanas. Veikt visvairāk Galvassāpes grūtniecības laikā var noņemt bez zāļu lietošanas
   komfortabls stāvoklis organismā un mēģināt gulēt. Telpā jābūt satumsa un labi vēdinātā. Kad pat neliels daudzums gulēt viņu galvassāpes parasti izzūd pati.

Kad spriedze galvassāpes arī uz maigu masāžu uz galvas ādas un kakla. Kad migrēna daudzas grūtnieces nes atvieglojums auksta komprese tiek uzklāts uz pieres vai laika zonā no galvas.

Ja galvassāpes izraisa zems asinsspiediens grūtniecības laikā, pēc tam, lai paaugstinātu asinsspiedienu vajadzētu izdzert glāzi karsta saldu stipru tēju.

Gadījumos, kad jums nav palīdzēt šīs metodes vai galvassāpes parādās bieži, Jums jāsazinās ar savu ārstu, kurš izrakstīs ārstēšanu galvassāpes grūtniecības laikā, ņemot vērā iemeslus, kas izraisa to.

Galvassāpes grūtniecības laikā: kad meklēt neatliekamo medicīnisko palīdzību?

Ir dažas situācijas, kad sieviete ar galvassāpēm grūtniecības laikā vienmēr būtu jākonsultējas ar ārstu. Tie ir šādi:

 • Sāpju lēkme vai sāpes raksturs kļūst gandrīz nemainīgs;
 • Galvassāpes notiek no rīta, uzreiz pēc nakts miega;
 • Galvassāpes notiek uz fona arteriālā hipotensija vai hipertensija;
 • Sāpes ir skaidra lokalizāciju.

Stipras galvassāpes grūtniecības laikā, it īpaši, ja tā ir apvienota ar sliktu dūšu, vemšanu, redzes vai dzirdes traucējumi, ādas jutīgumu un / vai motorās funkcijas prasa tūlītēju piegādi grūtnieces dzemdību slimnīcā, kur viņa var tikt dota savlaicīgu un visaptverošu veselības aprūpi!

Яндекс.Метрика