Garais klepus

Vispārējā informācija par šo slimību

 Bērns ar garo klepu

Garais klepus ir viens no visbiežāk infekcijas slimībām. Tās patogēni ir ļoti uzņēmīgi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Pietiek pateikt, ka cilvēkiem ar novājinātu imūno sistēmu, kas nonāk saskarē ar slimu personu, vairāk iespējams iegūt garo klepu ir tuvu 100%.

Izraisītājs slimības ierosinātājs - klepus bacilis - inficē tikai cilvēkus. Inficēšanās notiek caur gaisa pilienu, kā baktērijas pārvadātāji var darboties pat pilnīgi veseliem cilvēkiem. Īpaši apdraudēti ir mazi bērni un pirmsskolas vecuma bērniem, kuri vēl nav bijis laika, lai iegūtu specifisku imunitāti. Ievērojiet arī, ka garo klepu bērniem, kas jaunāki par vienu gadu rada nopietnus draudus dzīvībai un veselībai bērnam.

Uzņemot infekcijas izraisītāji iekļūt dziļi no bronhu koku zariem, ja tie ir pievienoti sienām elpošanas ceļu un sākt savu destruktīvo darbību. Sākumā, pacientiem ir tikai vieglas iekaisums, bet pēc pāris dienām, garais klepus, simptomi, ka progress strauji, kā rezultātā attīstībā toksīnu. Nākotnē, viņi nokļūst asinīs izplatīties visā organismā un izraisīt nopietnas komplikācijas. Proti, ir zināms, ka toksīni kairināt elpošanas sistēmu un centrālo nervu sistēmu. Rezultātā pacienti kļuvuši ļoti uzbudināms, nespēj gulēt naktīs, zaudē savu apetīti.

Garais klepus - simptomi un klīniskā aina

Sākumposms infekcijas atgādina parasto OCR. Garais klepus sajūta:

  • drudzis (parasti neliela - līdz 37, 5 grādi);
  • neliela nevēlēšanās;
  • reti sauss klepus;
  • gļotas no deguna.

Neraugoties uz relatīvo nekaitīgumu simptomi garo klepu, pacients šajā periodā ir vislielākais briesmas citiem. Pat neliels kontakts ar tiem noteiktu slimiem ne mazāk kā 90% no personām, kas ir uzņēmīgas pret garo klepu.

12-14 dienas parādās raksturīgās pazīmes garo klepu. Pacienti sāk spastisks lēkmes klepojot aizstāj whistling elpa, kas pēc tam atgriežas pie klepus. Smagos formām garo klepu pieaugušajiem un bērniem, var izraisīt 2-15 cikliem "klepus-elpa" viena uzbrukuma laikā. Klepus šoks ir tik smagas, ka pacients ir zila ādas sejas un palielināti kakla vēnām. Šādā periodā garo klepu, ārstēšana nav uzrauga speciālisti, var izraisīt elpošanas apstāšanās, vai klonisku-toniks krampjus (saraustītas visa ķermeņa) zīdaiņiem.

Atkarībā no smaguma pakāpes garā klepus, slims cilvēks piedzīvo 5-50 lēkmēm dienā. Pirmsskolas vecumā, viņi bieži vien izraisa smagu vemšanu. Spazmatisks klepus ilgst apmēram vienu mēnesi, pēc tam slimība kļūst nav bīstami veselībai formā. Taču klepus ir vērojams šajā periodā, bet tas nav saraustītas un darbojas pati pēc pāris nedēļām.

Attieksmi pret garo klepu

 Ārstēšanai garais klepus bērniem un pieaugušajiem zāles

Bērniem, kas jaunāki par vienu gadu, būtu nepieciešams ārstēt slimnīcā, kur speciālisti analizēs un varēs garais klepus laikā, lai novērstu attīstību dzīvībai bīstamu apstākļos. Arī slimnīcā ārstēti un tiem bērniem, kuru infekcija ir novedusi pie izskatu komplikācijas. Pieaugušie pacienti parasti tiek ārstēti mājās, kā garais klepus pieaugušajiem reti izraisa nopietnas sekas.

Kas ir svarīgi atcerēties, ārstējot garais klepus bērniem? Pirmkārt, vecākiem ir izveidot vidi, kas samazina iespējamību spazmatiskā uzbrukumiem. Pēdējais var uzsākt no nelielas faktoriem, sākot ar skaļu sarunu pieaugušo un apdares negaidītu asām kustībām. Turklāt, tas būtu rūpīgi izvēdiniet telpu, kurā pacients ir bērns.

Antibiotikas vēlams sākumposmā slimības, kad zāles joprojām spēj apspiest patogēna attīstību. Ja garo klepu bērniem virzījās uz spazmatiskā uzbrukumiem, antibiotikas ir pilnīgi neefektīvi.

Ārstēšanai garo klepu bērniem lieto eritromicīns, azitromicīnu, alerģijas zāles, antihistamīni (pipolfen, difenhidramīnu tavegil) laikā. Devu izvēlas ārstējošais ārsts, pamatojoties uz pacienta stāvokli un vecumu. Sašķidrināt gļotas biezs, kas ir atbrīvota klepus laikā, ko izmanto, ieelpošanas, bet jāatceras, ka tie nav ieteicams bērniem līdz 3 gadu vecumam.

Novēršana garo klepu

Bērni vecumā no 3 mēnešiem līdz 3 gadu vecumam, bez ieceļ vēsture vakcinācija pret garo klepu. Kurss sastāv no novēršanas 3 intramuskulāro injekciju tiek veikti ik pēc 1, 5 mēnešus. Vakcīna vai pilnībā kavē garo klepu (80% gadījumu), vai novērst tādas nopietnas komplikācijas, ja bērns joprojām inficēti. Ja diagnoze garo klepu ārstēt mājās vai slimnīcā noturējās tik ilgi, kamēr pacientam nebūs bīstams citiem. Nepastāvot šīs komplikācijas rodas aptuveni 25 dienās slimības.

Яндекс.Метрика