Oligophrenia

Vispārīgs raksturojums slimības

 Pacients garīgā atpalicība

Garīgā atpalicība - iedzimta vai iegūta agrīnā vecuma demenci. To izsaka vispārējā atpalicība no prāta un galvenokārt skar cilvēka intelektu. Termins "garīgā atpalicība" ir atvasināts no diviem grieķu vārdiem «oligos» (maza) un «phrēn» (prātā), lai gan tas ir pareizāk uzskatīt izteicienu "garīgās kavēšanās" vai "plānprātības". In kopējā leksikā garīgā atpalicība bērniem bieži sauc garīga atpalicība, un ļoti bērnu ar garīgu atpalicību - atpakaļ.

Mentālas retardācijas kā atsevišķu slimību, tika klasificēts tikai sākumā pagājušā gadsimta. Līdz tam laikam, kopumā kolektīvs termins "demence" kā vienota pacientiem ar iedzimtu slimību, un ieguvis garīgo atpalicību, piemēram, senils demenci.

Cēloņi garīgo atpalicību

Ir trīs grupas faktoriem, kas izraisa saslimšanas:

Pirmos iemesliem garīgās atpalicības ir endogēnā (iekšējā) raksturs. Tas attiecas uz visiem garīgās atpalicības, ko izraisa hromosomu anomālijas, ģenētiskajiem sindromiem un dažādiem īpašiem iedzimtu vielmaiņas traucējumu veidiem. Garīgo atpalicību no šāda veida iemesls var kalpot kā Klinefelter sindromu, Tērnera, Rubinstein - Teybi, Dauna sindroms, dažādu veidu Mucopolysaccharidosis un citām vielmaiņas slimībām.

Otrā iemesliem garīgās atpalicības konta uz ārējiem faktoriem, ti, ārējais etioloģija. Šajā gadījumā kopējais garīgā atpalicība no pacienta var izraisīt intrauterīnā infekciju grūtniecības laikā, asins immunokonflikt mamma un bērnu, dzemdības un pēcdzemdību trauma galvaskausa bērnu, māte alkoholismu, narkomāniju un citām atkarībām, izprovocēja nopietnus traucējumus piegādē uzturvielu auglim.

Sarežģītie cēloņi garīgo atpalicību jauktas etioloģijas ietver tādus faktorus kā eksogēno un endogēno dabu. Kā rezultātā kumulatīvo ietekmi uz cilvēka ķermeni vairāku nelabvēlīgu faktoru attīsta smagāko formu garīgo atpalicību.

Formas garīgo atpalicību

Katrs kompleksi cēloņi garīgo atpalicību atbilst atsevišķas slimības formu. Kopumā līdz šim atšķirt četriem veidiem garīgu atpalicību:

Es veido garīgo atpalicību - iedzimta variantu slimības, ko izraisa bojātu ģeneratīvo šūnu pacienta vecākiem. Ar veidā es arī garīgu atpalicību pacientiem ar Dauna sindromu, mikrocefālija un garīgās atpalicības uz fona nopietnu bojājumu ādas un kauliem cilvēks.

II veida garīgu atpalicību - dažāda veida embriju un fetopathy. Ar veidā garīgās atpalicības II ranga veidu garīgās atpalicības, ko izraisa pirmsdzemdību faktori, vīrusu, baktēriju vai parazītu infekciju grūtniecības laikā, hemolītisko slimību auglim.

III forma garīgās atpalicības - garīga atpalicība bērniem, izraisīja dzemdību traumas, hipoksija vai asfiksijas dzemdību laikā, un pārcēlās uz 3 gadu vecumam, encefalīts, meningīts, vai nopietnu galvas traumu.

Galīgo forma garīgās atpalicības VI - garīgās atpalicības, ko izraisa progresēšanu pakārtoto iedzimtas slimības, piemēram, dažādu defektu smadzeņu vai endokrīnās sistēmas traucējumi veids.

Grādi garīgo atpalicību

Atkarībā no smaguma garīgās defektiem un IQ pacienta atšķirt 3 pakāpes garīgo atpalicību:

Viegli garīgā atpalicība sauc bezspēku. Pacientiem ar šo pakāpes garīgās atpalicības IQ ir pārdalē 50-70 bumbiņas. Pacientiem, kuriem ir izveidojušās diezgan runu, var padarīt vienkāršas aritmētiskas darbības (saskaitīt, atņemt, skaitīt naudu). To diapazons interešu aprobežojas ar vietējiem jautājumiem. Mācot pacientus ar vieglu garīgu atpalicību neuzrāda interesi un pierādīt pilnīgu nespēju domāt abstrakti. Viņi spēj iemācīties noteikumus sociālās uzvedības un prasmju monotonu primitīvas roku darbu.

Idiots - pakāpe garīgās atpalicības ar mērenu intelektuālo atpalicības. IQ cilvēku 20-49 punktiem. Pacienti ar šo pakāpi garīgās atpalicības nerunīgi. Viņu vārdu krājums sastāv no pāris desmiti vārdiem. Ar šo pakāpi garīgās atpalicības cilvēkiem saglabāja spēju pašapkalpošanos, bet visvairāk primitīvas veikt ražošanas darbs slimo bieži nevar.

Idiotisms - pakāpe garīgās atpalicības ar smagāko garīgu atpalicību. Pacienti šajā grupā ir IQ ir mazāks par 20 punktiem. Domāšana dziļā pakāpes garīgās atpalicības praktiski neattīstītām. Pacientiem ar slikti saprot pārvērš to viņiem. Viņu komunikācija ar citiem, ir ierobežots izpausme emocijas prieku vai nepatiku. Par pašapkalpošanās pacientiem prasmes trūkst, un tie ir pilnīgi atkarīgi no aprūpētājiem.

Diagnoze garīgo atpalicību

Daži no garīgās atpalicības formas izraisa ģenētiskie faktori, tagad var diagnosticēt posmā no augļa attīstību. Tādā gadījumā risināt jautājumu par iespēju abortu.

Garīgā atpalicība zīdaiņiem tiek diagnosticēta, pamatojoties uz virkni simptomu fiziskās un garīgās atpalicības. Garīgā atpalicība bērniem jau no mazotnes tiek atspoguļots nespēja bērnu līdz vienam gadam, lai saglabātu savu galvu, sēdēt, skatās vienā punktā, pagriežot galvu uz skaņu, smaidīt vai gulit pārvērš to viņam.

Garīgā atpalicība bērniem otrajā dzīves gadā izpaužas trūkumu vēlme uzzināt vidi, atpalicības runas un mehānisko prasmes. Bērns nesaprot pārvērš to, un tas nav mēģināt atdarināt rīcību pieaugušajiem. Pie ļoti agrā vecumā tiek diagnosticēta, parasti visvairāk smagu pakāpi garīgu atpalicību.

Jo pirmsskolas periodā pakāpe gaismas garīgo atpalicību bērniem ir izteikta vāji attīstīta runā pārsvaru primitīvas emocijas, slikta mācīšanās spēju un nespēju pašapkalpošanos.

Ārstēšana garīgo atpalicību

 Ārstēšana olegofrenii

Lai identificētu dažādus veidus garīgo atpalicību bērniem visā pasaulē, ir patronāža kontroles sistēma fizisko un garīgo attīstību bērniem no dzimšanas līdz noteiktu savu skolu. Diemžēl, ārstēšana slimības ir iespējama tikai bērniem ar garīgo atpalicību vielmaiņas etioloģijas. Šajā gadījumā bērns zāļu parakstītājiem par korekcijai vielmaiņas un turpmāko attīstību slimības atkarīgs uzņēmību bērna ķermeņa uz ārstēšanu.

Attiecībā uz visiem citiem veidiem garīgu atpalicību bērniem var veikt tikai atbalstošas ​​terapijas vitamīnu kompleksi, aminoskābes, nootropics, narkotikas, lai stimulētu smadzeņu asinsriti un samazina intrakraniālais spiediens.

Par "garīgu atpalicību" bērnu diagnostika ietver bērns sociālās rehabilitācijas programmas. Kad vieglas vai vidēji smagas garīgo atpalicību, pacienti tiek nosūtīti uz specializētām bērnudārziem un internātskolās. Tur viņi saņem izglītību apmēram 4 regulāru skolas nodarbībās, mācoties profesiju. Beidzis internātskolā, lielākā daļa absolventu patstāvīgi nodarbināti. Visos garīgās atpalicības formām ir izgatavots invaliditāti un pacientu ieceļ pabalstu.

Яндекс.Метрика