Garīgā attīstība

Garīgā attīstība ir psihisko stāvokli raksturo lēnā tempā veidošanās personības un garīgās funkcijas, kā arī nekārtību garīgo un kognitīvo spēju. Hidrocefālija - viens no cēloņiem garīgās attīstības bērniem

Simptomi un cēloņi garīgās attīstības

Garīgā attīstība notiek visbiežāk zīdaiņa vecumā un bērnībā. Šie psiholoģiskie traucējumi ir saistīti ar vairākiem faktoriem, traumu un patoloģijas.

Galvenie cēloņi garīgās attīstības, ir:

 • iedzimta smadzeņu slimība;
 • hromosomu slimības;
 • kroplības smadzeņu;
 • epilepsijas sindromu;
 • bojājumi un centrālās nervu sistēmas slimības;
 • smadzeņu audzējs;
 • hidrocefālija;
 • smagas slimības, nervu sistēmas, un neurocutaneous sindromi;
 • iedzimtām endokrīnās slimības;
 • Somatisko slimību;
 • traucējumi un maņu orgānu slimības;
 • izglītības trūkums un pedagoģiskā nolaidība.

Garīgā attīstība bērniem izpausties formā atpalicība, personīgās attīstības kaitējumu un trūkumu pašnoteikšanos, nespēja garīgu atpalicību un problēmas ar izziņu, psihopātijas un kropļojumiem (autisms).

Svarīgākie iemesli garīgās attīstības traucējumiem, ir iedzimta, bioloģiskie, sociālie un psihogēnisko faktori.

Garīgā attīstība bērnu ir izteikti ievērojamu nobīdi attīstībā saviem vienaudžiem, palēninot garīgās veidošanās, pretrunām uzvedību un uztveri ar vecuma normām. Šie traucējumi sāk izpausties jau agrīnā vecumā, un tās bieži vien ir saistīta ar smadzeņu disfunkciju.

Nosakot cēloņus garīgo bērna attīstībai ir jāņem vērā temperamentu, klātbūtni somatisko un smadzeņu patoloģiju, emocionālo stāvokli un atņemšanu.

Par bioloģisko apstākļu dēļ, pārkāpumi ietver patoloģiju grūtniecības laikā, priekšlaicīgu dzemdību, dzimšanas un pēcdzemdību traumu, fiziskās slimības un traumas.

Garīgā attīstība var izraisīt sociālo faktoru, tai skaitā par uzmanības trūkumu un atdalīšanu no mātes, sociālo izolāciju, trūkst izglītības, apmācības un attīstības nelabvēlīgiem apstākļiem ģimenē un sabiedrībā.

Veidi garīgās attīstības

Garīgā attīstība ir klasificēts vairākos veidos.

Galvenie veidi garīgās attīstības, ir:

 • dizontogeneza, tostarp bojāta, aizkavējas, un izkropļota attīstību;
 • neatgriezenisks garīgā atpalicība;
 • disharmonisks garīgo attīstību;
 • deģeneratīvas garīgā attīstība, kas saistīti ar epilepsiju un citām slimībām;
 • patoloģiska garīgo attīstību, ko izraisa garīgās un fiziskās anomālijas.

Uzsver arī veidus garīgās attīstības šizofrēnijas procesā: asinhrons, atpalicību un garīgu atpalicību.

Dažos gadījumos par pārkāpumiem notiek, ieskaitot paātrinājuma, infantilism, autismu un somatopatiya klīniskās formas.

Atsevišķi izolēts, kas saistītas ar garīgo atpalicību skatu medicīna garīgās attīstības traucējumiem - nekomplicētu, neurodynamic, analizatoru un psihopātiski formā.

Novēršana garīgās attīstības

Īpaši svarīgi, novēršot attīstību psihisko traucējumu veic visaptverošu sistēmu preventīvajiem pasākumiem. Profilakse garīgiem traucējumiem būtu jāsāk veikt regulāru pārbaudi un konsultācijas ar pediatru, kā arī pārbaudīt psihomotoro reakciju bērniem.

Statuss garīgās attīstības ir noteikt logopēds, bērnu psihologs, pediatrs un patologs. Precīza diagnoze bērnu un garīgās attīstības veidu var noteikt, izmantojot diagnostikas aptauju.

Novēršana garīgās attīstības pamatojoties uz īpašu medicīnas, izglītības, psiholoģisko un sociālo metožu izmantošanu, lai pārbaudītu bērnu. Lai izveidotu pareizo vidi garīgajai attīstībai labvēlīgas korekcijas izmanto telpu, kurā bērns attīstās kognitīvo funkciju, loģisko domāšanu un apgūt akadēmiskās prasmes.

Svarīgs faktors profilakses ir ievērot drošību un veikt medicīnas un izglītības vadlīnijas pirmajos grūtniecības mēnešos.

Pēc dzemdībām un pirmajā gadā viņa dzīves laikā var atklāt agrīnās pazīmes garīgiem traucējumiem. Trūkst reaģējot uz skaņu un gaismas var būt pirmās pazīmes šādiem pārkāpumiem.

Bērni no pirmsskolas vecuma garīgās attīstības traucējumiem bieži izpaužas kā problēmas ar runas un rakstīšanas, lag motorās attīstības un slikta atmiņa.

Lai veiktu efektīvu novēršanu garīgās attīstības vajadzīgs, lai novērstu konfliktus ģimenē, lai izvairītos no fiziskas un psiholoģiskas traumas grūtniecības laikā, un vajadzētu radīt labvēlīgu vidi bērna attīstībai. Sesijas ar psihologu - sastāvdaļa paredzēts traucējumu ārstēšanai, psiholoģiskās attīstības

Ārstēšana garīgās attīstības

No garīgās attīstības traucējumiem ārstēšana nodarbojamies pediatri, psihologi, neirologi, logopēdi, psihiatri un runas patologi. Terapija jānovirza harmonisku mijiedarbību šiem speciālistiem un viņu praksi.

Lai piešķirtu precīzu veida ārstēšana ir nepieciešama, lai noteiktu cēloņus pārkāpumiem un to veidiem. Primārais mērķis ārstēšana ir ilgstoša korekcija bērna attīstību.

Zāļu terapijas struktūrai vajadzētu ietvert šādas narkotikas: nootropics, asinsvadu un pretkrampju līdzekļi pretiekaisuma un imūnsistēmu veicinošā. Kā paredzēts papildināt vitamīna terapiju.

Kad garīgās apzīmētu dažus veidus rehabilitāciju. Tie ir šādi:

 • korekcija psiholoģiska rakstura, tostarp paredzot nodarbības ar defectology un psiholoģijas, lai atjaunotu kognitīvo funkciju, runas un atmiņu, emocionālo uztveri, komunikāciju un sociālo adaptāciju;
 • korekcijas, piemēram, runas terapija, tostarp paredzot nodarbības ar logopēdu, kura mērķis ir izveidot pareizu runu un skaņas veidošanos, novēršana defektu izrunas runningaway prasmes un iemaņas par saturu runas;
 • maņu vingrinājumi ar psihologu, lai atjaunotu jutību, uzlabojot uztveri un psiholoģisko palīdzību;
 • aparatūras vingrinājumi ar biofeedback mērķis ir apmācību uzmanību un atmiņu, regulēšanā bērna paša uztveres;
 • relaksācijas vingrinājumi;
 • fizikālā terapija un mācības, lai veicinātu fizisko un garīgo attīstību;
 • fizikālā terapija, tostarp siltuma, ūdens un elektrisko procedūrām.

Svarīgs solis ārstēšanā Psihiskās attīstības traucējumi ir individuāls mācību un attīstības programma bērnam. Šī programma ir izstrādāta, skolotāji un psihologi, un tas būtu jāiekļauj īpaša intelektuālo vingrinājumu, mākslas darbu, mūzikas un deju nodarbības.

Яндекс.Метрика