Gastroenterīts

Vispārīgs raksturojums slimības

 No gastroenterīta simptomi

Gastroenterīts - iekaisums gļotādas kuņģa un tievo zarnu. Vairumā gadījumu, tas noved pie rotavīrusu infekciju, ko pārsūtījusi mutisku, fekāliju, mājsaimniecības, pārtikas, vai ūdensceļiem. Šajā gadījumā iekaisuma process ietekmē gļotādas rīkles mutes daļā.

Ar sakāvi resnās zarnas slimību, ko sauc gastroenterocolitis. Atkarībā no smaguma pakāpes simptomu atšķirt akūtu gastroenterītu un hroniskas. In kopējā leksikā slimība bieži sauc vēdera gripa.

Masu gadījumi akūta gastroenterīta ierakstīts oficiālajos medicīniskajos dokumentos beigās XIX gs. Līdz šim, slimība joprojām ir otrais augstākais izplatības mazāk attīstītos reģionos zemes. 1980, gads akūtu gastroenterītu pasaulē ir miris vairāk nekā 4,6 miljoni. Cilvēki.

Pateicoties mūsdienu akūtu gastroenterītu nāves šodien izdevās samazināt līdz 3 reizes.

Cēloņi gastroenterīta

Izraisītājvielas ir rotavīrusu gastroenterīts ģimene Reoviridae. Ir vairākas sugas mikroorganismu. Daži no viņiem izraisīt iekaisumu gļotādas kuņģa un tievo zarnu cilvēkiem. Citi uzskatīja, tipisks akūtu gastroenterītu patogēnu dzīvniekiem un nav bīstams cilvēkiem.

Ceturksnī gadījumos vīruss ir iemesls akūtu gastroenterītu ir tā saucamā ceļojumu slimības - akūta saindēšanās un zarnu trakta traucējumi.

Par rotavīrusu raksturo labu izdzīvošanu vidē. Izraisītājvielas akūtu gastroenterītu spēj līdz 2 mēnešiem, lai saglabātu savu dzīvotspēju krāna ūdenī ar temperatūru virs 20˚, dārzeņiem - līdz 1 mēnesim un fēcēs - līdz 7 mēnešiem.

Infekcijas avots ar rotavīrusu bieži cilvēki. Visbīstamākais periods ir pirmajā nedēļā slimības. Nākamais 10-30 dienas contagiousness (varbūtība inficēt citus ar akūtu gastroenterītu) pacientam pakāpeniski samazināts.

Retos gadījumos cilvēka ķermenis var izliet vīrusu vairākus mēnešus pēc slimības. Īpaši simptomi gastroenterīta tajā ar nē.

Akūts gastroenterīts bērniem

Asimptomātiskiem pārvadātājiem infekcija tiek identificēti, parasti pieaugušo vidū. Gastroenterīts bērniem, gluži pretēji, notiek visasāko formā.

 Iemesli gastroenterita
 Savlaicīga atklāšana asimptomātiskiem pārvadātāju infekcijas skolās, bērnudārzos un citās iestādēs spēlē lielu lomu novēršanā akūta gastroenterīta bērniem. Visuzņēmīgākie pret vīrusiem bērniem līdz 3 gadiem.

Inficēšanās gastroenterīta avots bērniem, kas jaunāki par vienu gadu, ir bieži vien māte pati. Grupas riska iekļaut bērnus ar iedzimtām slimībām, dažāda veida imūndeficītu, vai bērni dzīvo mākslīgo barošanu.

Postinfectious imunitāte gastroenterītu īss.

No gastroenterīta simptomi

Slimība sākas akūti, pēc inkubācijas perioda 1-5 dienu. Agrākais simptomi gastroenterīta tiek uzskatīti par sliktu dūšu, vemšanu un caureju.

Kad viegla forma gastroenterīta vemšana var būt viena. Viņa apstājās par pirmo nakti. Tomēr šis simptoms akūtu gastroenterītu, caureja, manifests līdz 5-7 dienām. Razzhizhёnny krēsls novērota līdz pat 6 reizēm dienā.

Pacienti ar simptomiem gastroenterīta arī sūdzas par vājums, sāpes nabas apvidū, smaguma sajūta kuņģī, ēstgribas un galvassāpes zudums.

Smagas akūtas gastroenterīta bērniem, jo ​​īpaši, krēsls - smakojošs šķidrums, putojošs, ar gļotām līdz 12-15 reizes dienā.

Diagnoze gastroenterīts

Laika pārbaudi pacientam ārsts pievērš uzmanību šādām klīniskajām simptomiem gastroenterītu:

 • muskuļu vājums pacienta,
 • izrunā troksnis zarnu peristaltiku,
 • pietūkums kakla,
 • balta plāksne uz mēles,
 • klusinātas sirds skaņas,
 • zemu cinka temperatūras mērījumi (37, 1-37, 3˚).

Smagos formām akūtu gastroenterītu ir iespējams drudzis un nopietna dehidratācija, līdz asinsrites mazspēju un anūriju (pārtraukšana urīna veidošanos).

Tipisks simptoms rotavīrusu gastroenterītu ir slimības formu uz fona komplikāciju elpceļu: attīstība faringīts, rinīts vai jauktu slimības formas.

Laboratorijas metodes diagnostikā gastroenterīts ietver Vīrusa izdalīšana izkārnījumiem pacienta ar palīdzību RLA, RCA, RAC, Elisa paņēmieniem, gēla immunoprecipitation vai imunofluorescences.

Ārstēšana gastroenterīts

Efektīva ārstēšana gastroenterīta etiotropic pazudis. Tas nozīmē, ka mūsdienu medicīna nav zināms veids, kā ietekmēt cēloni slimības.

Pasākumi Pirmā palīdzība agrīnās pazīmes gastroenterītu ietver:

 • atturas no pārtikas 1-2 dienas,
 • dzert daudz šķidruma,
 • viegli sagremojams uzturs pēc akūtā perioda slimības,
 • nikotīna atsaukšanu,
 • gultas režīms.

 Narkotiku ārstēšanai gastroenterīta
 Akūta gastroenterīta maziem bērniem ir ieteicams turpināt zīdīšanu.

Par narkotiku terapijas gastroenterīta ietver polyenzyme narkotikas: Abamin, Polizim, pankreatīns, svētku, uc, kā arī adsorbētājus un narkotikas ar savelkoša iedarbība.

Lai labotu ūdens un elektrolītu līdzsvaru ārstējot smagas formas gastroenterīta lietots intravenozi pilienu regidrantov. Iekšķīgi ieplūdes un plazmas detoksikācijas risinājumi (Regidron, Refortnan, uc) tiek izmantoti akūts gastroenterīts mēreni formām.

Яндекс.Метрика