Gestācijas diabēts

 Par pirmo reizi atklāja cukura līmeni asinīs pieaugums grūtniecības laikā tiek uzskatīts, ka gestācijas diabētu.
 Deviņus mēnešus pēc koncepcijas ir atbildīgi un stresa periods dzīvē topošajai māmiņai. Audzēšanas auglim prasa daudz enerģijas, minerālvielas un barības vielas. Sakarā ar to, grūtniecība ir stāvoklis, spēcīgi ietekmē sieviešu vielmaiņu. Viens izpausme šīs izmaiņas tiek uzskatīts gestācijas insulīna rezistenci.

Un aknas un muskuļi, un taukaudi nav ļoti jutīgi pret hormonu aizkuņģa - insulīna. Nelabvēlīgos apstākļos tas var izraisīt cukura līmeni asinīs pieaugumu un attīstību diabētu. Diabēts grūtniecības analĪze pirmsdzemdību klīnikā laikā ir konstatēts. Izanalizēt līdz 24 nedēļām, kas veikti venozās asinis (definēts cukurs vai glikozētā hemoglobīna), vēlākā datumā, lai veiktu "cukura līkni."

Vēl nesen, pirmo reizi konstatēta kāda cukura līmeni asinīs pieaugums grūtniecības laikā tiek uzskatīts par gestācijas diabēts.

Mūsdienu izpratne par gestācijas diabētu

Pašlaik ir Krievijas pilsonis vienprātība "gestācijas diabētu:. Diagnostika, ārstēšana, pēcdzemdību aprūpe" Šis dokuments ir ceļvedis uz visiem ārstiem, arī endokrinologi un dzemdību speciālistu. Šajā rokasgrāmatā sieviete grūtniecības laikā var uzstādīt un gestācijas cukura diabēts, un atklāta. Un diagnosticētu cukura diabētu diagnosticē augstāku numuru cukura līmeni asinīs. Šāda diagnoze liecina, ka cukura pieaugums ir saistīts ne tikai ar grūtniecības un pēcdzemdību ogļhidrātu vielmaiņas nav normalizēta.

Gestācijas diabēts var uzskatīt par pagaidu situāciju un gaidīt, lai uzlabotu pēc dzemdībām. Tādējādi, diagnoze gestācijas diabētu tiek uzskatīta par labvēlīgāki. Tomēr, pat nedaudz cukura līmeni asinīs pieaugums grūtniecības laikā ir bīstami sievietes un auglim. Bērniem, kuru mātes nesaņēma adekvātu ārstēšanu, var rasties defekti iekšējiem orgāniem, tas ir arī ļoti raksturīgs pārdomātas svars piedzimstot vairāk nekā 4 kg. Liels augļu lielāks risks dzemdību laikā. Sievietēm, gestācijas diabēts var būt priekštecis nopietniem pārkāpumiem ogļhidrātu vielmaiņas nākotnē.

Diagnoze slimības

Diagnoze balstās uz simptomiem gestācijas diabētu un laboratorisko vērtību. Norm atzīst, ka ir svarīgi venozās cukura līmeni asinīs tukšā dūšā līdz 5, 1 mmol / l. Ja cukurs vēnas asinis tiek ievietots prmezhutok 5, 1 7, 0 mmol / L, ārsti rezultātus kā gestācijas diabētu interpretēt. Tādā gadījumā, ja rezultāts virs 7, 0 mm / l, diagnosticēta acīmredzamu cukura diabētu.

Riska faktori gestācijas diabētu

No gestācijas diabēta izplatība pieaug gan Krievijā un visā pasaulē. Vidēji sastopamība ir 7%. Cukura līmeni asinīs, visticamāk pieaugums grūtniecības laikā sievietēm, kas vecāki par 30 gadu laikā, ir liekais svars un radinieki cieš no 2. tipa cukura diabētu.

Simptomi gestācijas diabētu

Paaugstināts cukura līmenis asinīs, kas šo slimību ir diezgan neliels, tāpēc sūdzības izteiktās grūtniecēm notiek reti. Dažreiz tur ir slāpes, bieža urinācija, sausa āda. Diezgan bieži sieviete ir pietūkums, strauju svara pieaugumu, urīnceļu infekcijas.

Ārstēšana gestācijas diabēts grūtniecības laikā

Grūtniecība jābūt regulāru uzraudzību vecmāte-ginekologs, internists vai endokrinologs. Ir nepieciešams izvērtēt ikdienas cukura līmeni asinīs mērītāju. Pirmais terapeitiskā pasākums ir diētu. Turklāt, nekavējoties iesaka atbilstošu fiziskās aktivitātes (pastaigas, peldēšana). Divas nedēļas vēlāk, ārstēšana var pievienot insulīnu. Insulīna indikācija ir joprojām augsts cukura līmenis asinīs. Arī ultraskaņas pārbaude auglim var izraisīt insulīna galamērķi. Vairumā gadījumu grūtniecība ieviesta ģenētiski inženierijas insulīns pastiprināt režīmā.

  Tas nozīmē, ka hormonu injekcijas dienas laikā tiek veikti atkārtoti. Hipoglikemizējošus tabletes grūtniecības laikā ir stingri aizliegta, jo tiem ir negatīva ietekme uz augli. Hospitalizācija atklāšanā gestācijas diabēts nav uzskatāma par obligātu. Tāpat nav iemesla veikt ķeizargriezienu, vai agri piegādi ar diagnozi bez klātbūtnes dzemdību komplikācijām. Galvenais pasākums gestācijas diabēta uzturs tiek uzskatīts.

Diēta gestācijas Cukura diabēta

 Pamats diētu ar gestācijas diabētu ir dārzeņi, graudi, zema tauku satura piena, gaļas un zivju produkti.
 Pārtikas grūtniecība jābūt regulāriem un dalītu. Dienas laikā, jums ir nepieciešams 4-6 reizes ēst mazās porcijās. Ir svarīgi, lai novērstu visus saldais, kas ir, vienkāršs ogļhidrātu, saharoze, glikoze, fruktoze. Šīs vielas tikai palielinās cukura līmeni asinīs. No produktiem vienkāršu ogļhidrātu atrodami lielos daudzumos visos mīklas izstrādājumu. Diēta gestācijas diabētu ietver noraidījumu medus, augļu sulas, banāni, vīnogas, žāvēti augļi un visiem saldajiem produktiem. Arī ogļhidrāti, tauki un jauda ir ierobežota, galvenokārt dzīvnieku izcelsmes. Tauki ir ļoti bagāti ar kalorijām un tādējādi ietekmēt svara pieaugumu.

Pamats diētu ar gestācijas diabētu ir dārzeņi, graudi, zema tauku satura piena, gaļas un zivju produkti. Maize ir jāierobežo līdz 50 gramiem dienā. Priekšroka ir sniegt nodarbības ar papildus kliju vai pilngraudu. Rīsi, makaroni, manna labāk izmantot reti. Kartupeļu vēlams ir vārītas, tvaicēti, nevis cepts. Zupas jābūt liesa gaļa vai dārzeņu buljona. Parādīts pievienot katru pārtikas uzņemšanu dārzeņu neapstrādātas vai vārītas. Salāti nevar piepildīt majonēzi, krējumu, augu eļļu. Dienas laikā, nedrīkst izmantot ļaunprātīgi sāls, kafija, tēja. Konservi, pusfabrikāti ir labāk samazināt uzturā.

Pēcdzemdību aprūpe sievietēm ar gestācijas diabētu

Tūlīt pēc piedzimšanas, visas sievietes ar gestācijas diabētu atcelts insulīnu, ja tas ir ticis izmantots. Kamēr pacients atrodas pansionāta, viņa vairākkārt kontrolēt cukura līmeni asinīs. Raksturīgi, ka pirmajās dienās pēc dzemdībām ir pilnīgi normāli ogļhidrātu metabolismu. Tomēr sievietes ir regulāri jāuzrauga endokrinologs uz dzīvesvietu. Lai izvairītos no 2. tipa diabētu, būs nepieciešams arī nākotnē ievērot mazkaloriju diētu, lai samazinātu ķermeņa svaru, lai normāli, paplašināt fizisko aktivitāti.

Ir svarīgi veikt kontroli pār cukura līmenis asinīs vai cukura līkni pēc 6-12 nedēļas pēc dzemdībām tukšā dūšā. Plānojiet savu nākamo grūtniecību jāveic kopā ar vecmāte un endokrinologs. Bērns, kura māte cietusi no gestācijas diabētu grūtniecības laikā, arī varētu attīstīt traucējumi ogļhidrātu metabolismu. Tāpēc, pediatrs jāinformē par šīs komplikācijas grūtniecības.

Яндекс.Метрика