Glaukoma

Vispārīgs raksturojums slimības

 Vrozhennaya glaukoma

Saskaņā ar medicīnas terminu "glaukomas" parasti saprot visu grupu smagu acu patoloģiju. Slimības nosaukums ir saņēmusi no grieķu vārda «γλαύκωμα», burtisks tulkojums, kas nozīmē "zilām acīm apduļķošanās." Šāda eksotisks nosaukums slimības izraisa īpašu krāsu skolēnam. In glaukoma, tas kļūst īpaša cyan, tā kļūst paplašināta apstāšanos un radīt pilnīgu aklumu.

Simptomi glaukoma var diagnosticēt jebkurā vecumā. Tomēr augstākā frekvence ir glaukoma notiek gados vecākiem cilvēkiem. Tātad, piemēram, gadījumi, iedzimtu glaukomu tiek diagnosticēts tikai viens bērns no 15-20000. Bērniem pirmajos dzīves mēnešos. Personām, kas vecāki par 75 gadiem diagnosticēti gadījumi glaukomas ir jau vairāk nekā 3%.

Cēloņi Glaukoma

Šajā brīdī medicīnas pētniecības aprindās nav vienprātības par cēloņiem un mehānismiem attīstības glaukomu. Kā viena versija no teorijas par to, tiek uzskatīts paaugstināts acs iekšējais spiediens.

Tiek uzskatīts, ka sistemātiski vai periodiski rodas paaugstināts IOS var novest pie uztura traucējumu struktūrā acs, no aizplūšanu šķidruma un citas komplikācijas, ko izraisa defektiem tīklenes un redzes nerva glaukomu pārkāpumi.

Diezgan bieži ir arī versija daudzfaktoru rakstura slimību glaukomu. Kombinācija faktoriem, kas izraisa glaukomu, rangs pārmantojamas iemeslus, anomālija struktūras traumas, slimības, nervu, sirds un asinsvadu un endokrīnās sistēmas.

Saskaņā ar šo teoriju, apkopojot iedarbināt visus vai vairāk virs faktori var izraisīt mehānismu glaukomu.

Simptomi glaukoma

Ar terminu "glaukomas" integrētā vairāk nekā 60 dažādu veidu slimības ar specifiskiem simptomiem. Glaukoma jebkurš no šiem tipiem, galvenokārt, kas raksturīgs ar bojājumiem redzes nerva šķiedras. Laika gaitā process norit pastiprināt pilnīgu atrofiju redzes funkcijas.

Agrākais simptoms glaukomas ir slikts aizplūšana acs iekšējā šķidruma no acs ābola. Aiz viņa izstrādāt asins piegādi acu audu hipoksija un išēmiju redzes nerva pasliktināšanos. Skābekļa trūkums uz audiem acīm kā zīmi glaukomas izraisa pakāpenisku iznīcināšanu un atrofiju ar optisko šķiedru.

Dažas no tām var būt stāvoklī tā saukto parabiosis (miega). Tas ļauj atjaunot funkciju acs savlaicīgi sācies glaukomas ārstēšanai.

Veidi Glaukoma

Iedzimta glaukoma bieži izraisa ģenētiski noteiktas vai nodoto intrauterīnās infekcijas. Simptomi šāda veida glaukoma manifesta pirmajās dzīves nedēļās. Bērns piedzimst ar augstu acs iekšējo spiedienu, palielinot divpusējo radzeni vai visu acs ābola. In kopējā leksikā iedzimtas glaukomas dažkārt sauc tūska acīs vai liellopu acs.

Nepilngadīgo un Nepilngadīgo glaukoma tiek diagnosticēta bērniem, kas vecāki par 3 gadiem. Vēlākajās gadījumos izpausme slimības simptomi glaukomas var rasties līdz 35 gadiem. Pie vecākajās diagnosticēta glaukoma ir minēts pieaugušo un var būt primārā vai sekundārā.

Sekundārie glaukoma tiek saprasts neskaidru skolēnu un pazīmes atrofiju redzes nerva, kas kļuva cita komplikācija oftalmoloģijas slimībām.

Veidi un posmi primārā glaukomas

Primārā glaukomas - visbiežāk veida slimības. Tā ir atvērta-and-slēgšanu.

Klīniskie simptomi glaukomas ietver atvērtā tipa lēni slimības progresēšanu, ka nav nekādas diskomfortu pacientam, izskatu spilgti aprindu ietekmi vēlīnā slimības stadijā un pakāpeniski neskaidra redze. Atvērta kakta glaukoma parasti skar abas acis uzreiz, bet attīstās asimetriski (citā tempā abās acīs).

Slēgta kakta glaukoma tiek diagnosticēta biežāk sievietēm riska faktori šāda veida slimība ir maza izmēra acs. Šā veida glaukomas pazīmes ietver klātbūtni akūtu uzbrukumiem redzes zudumu. Reibumā nervu šoks, pārslodzes vai ilgstoša darba neērtā stāvoklī uzbrukuma laikā, asas redzes miglošanās, var būt sāpes acīs, slikta dūša, vemšana. Tad pacients nāk uz valsts preglaukomy periodā attiecībā pret parasto skatu.

Atkarībā no smaguma pakāpes glaukoma glaukomas sadalīt četros posmos:

 • Raksturīgs simptoms glaukoma, pirmā (sākotnējā) posms - parastie robežas ar nelielu kropļojumu perifēro redzi.
 • Simptoms glaukoma otrā vai beigu posmā - pauda pārkāpumi sānskatā un vispārīgs sašaurināšanās redzeslauku.
 • Trešais beigu posmā glaukomas slimības pazīmes parādās tikai ietaupot dažus segmentus redzes lauka.
 • Ceturtais termināls posms glaukomas raksturo pilnīga aklumu.

Diagnostikai glaukoma

No glaukomas ārstēšanai, efektivitāte ir atkarīga no savlaicīgi slimības diagnoze. Vadošā loma rādītāju definēšanai ir intrakraniālais spiediens, izmantojot tonometriju vai elastotonomerii. No aizplūšanu acs iekšējā šķidruma glaukomas pētījuma kvalitāte, izmantojot e-tonography.

Augsta vērtība slimības diagnoze ir arī metode mērīšanai perimetry robežas viedokli, kā arī Gonioscopy. Ar uzvārda metodes pētīja struktūru priekšējās kameras acs. Uzziniet kvantitatīvus un kvalitatīvus anomālijas struktūrā redzes nerva ļauj izmantot skenēšanas lāzera oftalmoskopu.

Katra no šīm metodēm ir ļoti informatīvi tik dinamiski pārraudzītu glaukomas ārstēšanai var izmantot tikai viens no tiem.

Glaukoma ārstēšana

 Glaukoma ārstēšana

Glaukoma ārstēšana var būt medicīniska vai ķirurģiska. Operācijas glaukoma, savukārt, ir arī divu veidu: standarta veikta, izmantojot mikroķirurģijas skalpeli vai lāzeru.

Medicīnisko glaukomas ārstēšanai pamats sastāv no trim jomām:

 • terapija, lai samazinātu acs iekšējo spiedienu
 • uzlabojot asins padevi uz redzes nerva un iekšējo acu membrānas,
 • normalizācija metabolismu audos acī.

Vadošā loma medicīniskās glaukomas ārstēšanai ir oftalmogipotenzivnaya terapiju (samazinājums IOS). Divas citas jomas ir savstarpēji papildinoši. Tā, piemēram, izmantojot dabisko augu kompleksu no Dr Pankow par acu slimību ārstēšanā.

Konservatīvās glaukomas ārstēšanai parādīts tikai sākumposmā slimības izmantošana. Kad glaukoma III-IV pakāpe neefektivitāti un narkotiku terapijas atbrīvojot akūtas lēkmes ieteikto operācijas.

Lāzera ķirurģija glaukomas var likvidēt šķēršļus aizplūšanu intraokulārā šķidruma. Lāzera operācijas glaukomu metode ietver iekārtu izmantojumu vai iridectomy trabeculoplasty. To būtība veidojot microburst vietējo audu plīsumu vai piemērošanu, ar sekojošu rētas apdegumu.

Ar lāzera operācijas glaukomu priekšrocības ietver nelielu periodu rehabilitācijas, ambulatorās apstākļiem un vietējo anestēziju pieteikšanās procedūras laikā. Galvenais trūkums lāzera operācijām glaukomu tiek uzskatīta tikai ierobežota ietekme. Jo nobriedušu posmā glaukomas tiek izmantots tikai radikāla operācija.

Slimība tiek uzskatīta ķirurģiski, izmantojot vairāku veidu metodes:

 • trabeculectomy,
 • sclerectomy,
 • iridectomy,
 • iridotsikloretraktsii et al.

Vienoti standarti, piemērojot konkrēta veida operācijas glaukomas nav. Katrā gadījumā, operācijas glaukomas veids izvēlēts individuāli.

Tautas glaukomas ārstēšana

Izplatība ir radījusi milzīgu valstu metodēm, kā rīkoties glaukoma. Dažas no tām, piemēram, veselības pārtikas, izmantošanu saulesbrilles, elpošanas vingrinājumi, gaisa procedūras laipni oficiālo zāles.

Likumība uzskatīja ieteikumus nacionālās glaukomas ārstēšanai, aicinot iespēju ne noliekt galvu:

 • nav mazgāt grīdu,
 • ne mazgāt,
 • nē ravēšana,
 • nav cilāt svarus, uc

Bet tas ir arī jāatzīst, ka daudzas metodes ārstē glaukomu tautas aizsardzības līdzekļiem oficiālā medicīna izskatās skeptiski, vai tā izrakstus no lēcām, woodlice, losjons ar alvejas sula, medus pilināšanu acīs uc

Яндекс.Метрика