Glioblastoma

Glioblastoma - visvairāk Glioblastoma - smadzeņu audzējs
 bieža un viens no visvairāk mānīgs smadzeņu audzēju.

Glioblastoma smadzenes: pazīmes, etioloģija, klasifikācija, diagnostika.

Intriga glioblastoma smadzenes ir tā, ka tās dīgtspēju smadzeņu audos notiek ātri. Visbiežāk tas ir lokalizēts pieres un tempļi; tā dislokācija vienmēr atrodas smadzenēs.

Etioloģija (cēlonis) no multiformo glioblastomu līdz šim nav ticami noteikta. Hipotēze par negatīvo ietekmi uz mobilo sakaru viņas izskatā netika apstiprināts. Tajā pašā laikā, atklājās šādas riska faktori, kas glioblastomas:

 • vīriešus ietekmē biežāk nekā sievietēm;
 • Raksturīgākais slimības cilvēkiem vecumā no 40 līdz 60 gadiem;
 • regulāra saskarsme ar jonizējošo starojumu vai dažas ķīmiskas vielas (piemēram, polivinilhlorīds).

Saskaņā ar klasifikāciju Pasaules Veselības organizācijas (PVO) glioblastoma piešķirts 4. pakāpi ļaundabīgo audzēju.

Ir trīs veidu glioblastomas:

 • milzu šūnu,
 • multiforme,
 • gliosarkomu.

Lai apstiprinātu diagnozi smadzeņu glioblastomas piemērot mūsdienīgus informatīvus un ļoti precīzu pārbaudes metodes, - magnētiskās rezonanses attēlveidošanas (MRI), ar kādas kontrastvielas ieviešanu, un SPEKT un PET skenēšana.

Tika atzīmēts, ka dažos gadījumos raksturs rezultātā attēls var neatspoguļot smagumu slimības. Galīgā analīze diagnostikā glioblastomas ir stereotakses biopsija audzēja šūnu un to sekciju izskatīšanas.

Simptomi Glioblastoma

Ir skaidrs, ka attīstība glioblastomu smadzeņu pievieno spēcīgām galvassāpēm. Pacienti sūdzas par redzes traucējumi, nejutīgums, miegainība. Paaugstināts intrakraniālais spiediens, reiboni. Pacientu skaits ierakstīts lēkmes. Close cilvēka paziņojums glioblastoma atmiņas traucējumi un personības izmaiņas. Situācijas traģēdija ir tā, ka pirms pirmā simptomi glioblastoma aug ar izmēru hipertrofēto.

Modern pieeja glioblastomas ārstēšanai

Ārstēšana glioblastomas sastāv no trim posmiem:

 • ķirurģiska iejaukšanās ar mērķi pilnībā svītrojot audzējus;
 • kombinatsiyaluchevoy terapija un ārstēšana;
 • ķīmijterapija uzturēšanai.

Tikai pilnīgs Kombinētā ārstēšana glioblastomas
 noņemšana glioblastomas ļauj ilgumu un dzīves kvalitāti. Grūtības šajā posmā, jo trūkst skaidru robežu redzamu fonā glioblastomu smadzeņu iekaist un uztūkusi apkārtējos audos.

Agrāk radikāls noņemšana nebija iespējams, jo ļoti liels risks bija ievainots laikā neiroķirurģija funkcionālajās zonās smadzenēs, kas izraisa paralīzi uc Šodien, kopējais rezekcijas glioblastomas izmanto kontrastvielu, - 5-aminolevulīnskābes. Darbība tiek veikta, izmantojot speciālu mikroskopu, kam avots zila gaisma. Audzēja šūnas tika vizualizēta - svelme, kas ļauj ķirurgam, lai to noņemtu, neatstājot atlikumu.

Turpmākā kombinācija ārstēšana glioblastomas ilgst aptuveni 1, 5 mēneši. Piecas dienas nedēļā šajā laikā pacients saņem radiācijas devu, un narkotiku Temodal saņem katru dienu bez pārtraukuma.

Mēnesi pēc radioterapijas saņem Temodal atsākts. Atbalsts kurss sastāv no 6 posmiem, no kuriem katrs ilgst piecas dienas. Intervāls starp posmiem ir 23 dienas.

Aptuveni 10% gadījumu par atkārtotu multiformo glioblastomu. Kopš 2005, ārstēšanai šādiem pacientiem ir veiksmīgi izmantota narkotiku Avastin.

Яндекс.Метрика