Granulomas - etioloģija un ārstēšana
 Granulomas ierobežots klasteru šūnas sauc jauno saistaudus, kas atgādina formā paketi mazo izmēru. Šādi veidojumi parādās sakāvi organisma dažādas infekcijas izraisītājiem (tuberkuloze, sifiliss, trakumsērgas, utt ..), vai kolagēna slimības (piemēram, reimatismu). Bez tam, tie attīstās vietā svešķermeņa kontaktā ar ādu un gļotādu.

Izcelsme granulomas

No granulomas etioloģija atšķīrās. Viens no klasifikācijām šīm vienībām ir balstīta uz to izcelsmi:

 • Neinfekcijas;
 • Infekcija;
 • Nezināmas izcelsmes.

Neinfekcijas granulomas izraisa medikamentu iedarbību (granulomatozs hepatīts) vai arodslimību putekļu slimībām (talcosis, silikoze, azbestoze, un citi.). Izstrādāt un pa dažādiem svešķermeņiem.

Ar izcelsmes cieši saistītas ārstēšanas granulomas infekciozo dabu (jo vēdertīfs un tīfu, tularemia, trakumsērgu, sifilisu, vīrusu encefalītu, tuberkulozi, un citi.), Lai, kā atbrīvoties no neliela perēkļu iekaisumu var tikai iznīcināt patogēnu, kas tos izraisīja.

Ar granulomas nezināmas rakstura veidojumi Horton slimības un Krona slimības, sarkoidoze, Vegenera granulomatozes.

Veidi granulomas

Morfoloģisko rakstzīmju klasifikācija ir trīs galvenie veidi granulomas:

 • Epithelioid šūnu vai epitelioidotsitomy;
 • Makrofāgu vai fagotsitomy;
 • Giant.

Runājot par metabolisma atšķirt izglītību no augstu un zemu vielmaiņu. Pirmais brauc reibumā toksisku vielu (lepru, Mycobacterium tuberculosis, utt ..), un ir epithelioid šūnu mezgliņiem. Otrais notiek reibumā inerto struktūru un veido milzu šūnu atlūzām.

Vēl viens klasifikācijas granulomas ir sadalīti divās grupās:

 • Īpašais morfoloģija, kas ir raksturīgi konkrētas infekcijas slimības. Pētījumā aizaugušo šūnas var identificēt patogēnu. Šajā grupā ietilpst gredzenveida, leprosum, tuberkulozi, skleromnaya, syphilitic granulomas;
 • Nespecifisks, bez jebkādām raksturīgām iezīmēm. Rodas kā infekcijas slimību (TYPHUS un vēdertīfu, leišmanioze), un jo neinfekcijas slimībām (silikozes, azbestozes).

Apsveriet iezīmes slimības var būt piemērs divu interesantu šķirņu granulomas: eozinofīla un pyogenic.

Pyogenic granuloma (botryomycoma)

Ir nedaudz paaugstināts veidošanos sarkanās drēbēs, brūns vai zili-melni. Augstums pyogenic granuloma izraisa pietūkumu apkārtējo audu un paātrinātu attīstību kapilāru tīkls, kā rezultātā traumas - samazinājumu, nobrāzumi vai injekcijām.

Slimība strauji attīstās. Dažreiz pyogenic granulomas sāk asiņot nedaudz, jo slēdzot savu ādu, ir ļoti plānas. Nezināmu iemeslu dēļ, bet šie veidojumi var rasties grūtniecēm, bet ir biežāk pieaugušajiem 30 gadu vecumam un bērniem.

Raksturīgie simptomi granuloma ietver:

 • Spilgti sarkana, tumši sarkana, violeta vai brūns-melns;
 • Biezs konsekvenci;
 • Shiny, nedaudz asiņošana virsmas;
 • Par kuru diametrs ir no 1 līdz 5 cm izmērs;
 • Atrašanās vieta - uz lūpām un smaganām, gļotādas deguna un pirkstiem;
 • Sākotnējā izaugsme un pēc tam nedaudz samazinājās lieluma.

Raksturīgi, pyogenic granulomas izzūd paši no sevis, bet, ja tā turpinās, ieteicams veikt biopsiju, un pārliecinieties, ka audzējs nav vēža.

Efektīva ārstēšana granulomas - ķirurģiskās kā konservatīvu pasākumi (izmantošana ziedes, zaļo stuff) nedod pozitīvu rezultātu. Izglītība izņemta, un tā bāzes kasīšana īpašu pikantu "karoti", un tad šūtas. Darbība tiek veikta vietējā anestēzijā, iespējamība atkārtošanās ir samazināts līdz minimumam.

Eozinofīlā granuloma (slimība Taratynova)

Tā ir slimība, nezināmas etioloģijas kas raksturīgs ar izskatu kaulu iefiltrēšanās, kas ir bagāti ar eozinofilu. Slimība ir reta, tas ietekmē, kā likums, pirmsskolas vecuma bērniem.

Eozinofīla granuloma - vienu vai vairākas reizes bojājumi cauruļveida un plakano kauliem. Visbiežāk skar gūžas, iegurni, galvaskausa kauli un skriemeļiem.

Sākotnējie simptomi granuloma ir pietūkums un sāpīgums skartajā zonā. Ja slimība rodas kauliem no galvaskausa, pietūkušas daļa kļūst mīksta, un mala kaulu defektu nosakāmu krāteris līdzīgu sabiezēšanu. Ar attīstību defekts garo kaulu ir palpē clavate sabiezēšana. Miza uzpūšot parasti nav mainījusies.

Citi simptomi var atzīmēt, granulomas dedzināšana un nieze, kā arī paaugstināta jutība pret bojājumiem.

Kopumā, pacienta stāvoklis ir apmierinošs, daži pacienti sūdzas par galvassāpēm un diskomfortu, kad pārvietojas.

 Galvenie veidi granulomas
 Eozinofīla granuloma attīstās lēnām, slimības hronisku, progresē retos gadījumos. Dažreiz slimība pavada persona, gadu gaitā, un skartā platība nav tik redzams un mainīt krāsu, jo īpaši reibumā ultravioleto starojumu. Ar plašu postošu uzliesmojumi ir iespējami veidošanās viltus locītavu un patoloģisku lūzumu.

Izmantot šādu metodi ārstēšanā granuloma:

 • X-ray bojājumi kaulu audu;
 • Ķirurģiskā ārstēšana (kiretāžu vai kiretāžu);
 • Staru terapija;
 • Ķīmijterapija;
 • Krioterapija;
 • Narkotiku terapija leykeran narkotikas, vinkristīnu, hlorbutin et al. (Akūta izpausmes).

Tā ir gadījumi, spontāna atveseļošanās, pirms izmantojot iepriekš izmantotās metodes uzmanīgi gaida ar rūpīgu novērošanu pacienta slimnīcā.

Яндекс.Метрика