Toxic goiter

Difūza toksiska Goiter (Graves "slimība, Graves" slimība) - slimība, kopā ar uzņēmumu lielumu vairogdziedzera palielinājuma un pārmērīgu ražošanas hormoniem, Graves "slimība ir raksturīga ar izmēru vairogdziedzera palielināšanos
 rezultātā pārkāpjot visu enerģijas un vielmaiņas veidu organismā, kā arī funkcijas dažādos orgānos un sistēmās.

Cēloņi difūzā toksiskā goiter

No Graves "slimība iemesls nav zināms. Galvenā loma imūnsistēmas traucējumi.

Visbiežāk slimība attīstās kā rezultātā autoimūnu procesu organismā, kad, papildus veseliem šūnas no organisma imūnās sistēmas sintezē specifisko antivielu bojājošs veselās šūnas. Piemēram, Graves "slimība ir sintēze patoloģiska proteīna, kas stimulē vairogdziedzera intensīvi strādāt.

Slimība ir pievienots sindroma hipertireoze, ko izraisa ilgstoša un pastāvīga pārmērīga daudzuma organismā hormonu tiroksīnu un trijodtironīnu.

Lielākā daļa ir atrodami Graves "slimība sievietēm, apmēram 8 reizes biežāk nekā vīrieši. Galvenokārt slimība attīstās pusmūža vecumā (30-50 gadi), bet notiek arī pusaudžiem un jauniešiem grūtniecības un menopauzes laikā.

No difūzā toksisko goiter pakāpe

Saskaņā ar smaguma hipertiroīdisma ir trīs pakāpes difūza toksiskā goiter: vieglas, vidēji smagas un smagas. Un atkarībā no pakāpes pieauguma vairogdziedzera slimību ir sadalīta 5 posmos:

 • 1. posms - vairogdziedzeris ir gandrīz taustāms;
 • 2. posms - rīšanas vairogdziedzeris ir skaidri redzams;
 • 3. posms - goiter redzama ar neapbruņotu aci;
 • 4. posms - izteiktāka goiter;
 • 5. posms - ļoti liels goiter.

Simptomi Graves "slimība

Mild difūza toksiska goiter novērota palielināta nervu uzbudināmība, samazināta sniegumu, tahikardija (100 sitieni minūtē), svara zudums (10-15% no oriģinālā).

Kad slimība mērenu smaguma uz raksturīgākajām simptomiem difūza toksiska goiter atsaucas ievērojami pieauga nervu uzbudināmība, tahikardija līdz 120 sitieniem minūtē, gandrīz zaudēja sniegumu, cilvēks zaudē svaru par 20% vai vairāk no sākotnējās ķermeņa masas.

Smaga hipertireoze ir raksturīga spēcīga svara zudums (50% no ķermeņa svara), spēcīgu tahikardiju (120 sitieni minūtē), smagas nervu uzbudināmība. Pacientiem ar smagu tireotoksikozi raksturo arī priekškambaru fibrilāciju, psihoze, sirds mazspēja, aknu tireotoksicski.

Turklāt simptomi toksisko izkliedētā goiter izsaka šādās simptomiem, kas tiek klasificēti kā:

 • Acu simptomi. Kad Graves "slimība bieži vien var redzēt acu vienotu paplašināšanas slots, kas rada iespaidu, ka pārsteigts izskatu (izspiedušās acis). Smagos slimības formas iespējamo radzenes iekaisums, radzenes čūlas, kas apdraud redzi.
 • Sirds un asinsvadu simptomi. Visbiežāk simptoms - tahikardija. Sirds ātrums var būt no 90 līdz 120 vai vairāk sitieniem minūtē. Lai Graves "slimība ir raksturīga ar to, izstrādājot sirds un asinsvadu slimības, kas izraisa smagas ekstremitāšu tūska, ādas pietūkumu, ascīts.
 • Dermatoloģiskie simptomi. Kad Graves "slimība ir pastiprināta svīšana, eritēma, iznīcināšanu nagiem, pietūkums kājās.
 • Simptomi gremošanas sistēmu. Pastāv ievērojams pieaugums ēstgriba. Tas ir saistīts ar paātrinātu metabolismu. Sakarā ar pieaugumu zarnu darbība pacientiem ar caureju bieži notiek. Ir darbības traucējumi aknās, līdz attīstībai cirozi.
 • Endokrīnās sistēmas simptomi. Samazināšanās funkciju virsnieru garozas un dzimumdziedzeru, var attīstīties cukura diabēts. Sievietēm reproduktīvā vecumā samazināšanos biežumu un apjomu menstruācijas.
 • Neiroloģiski simptomi. Visbiežāk simptomi ir difūzais toksiski goiter pieauga veltīgs uztraukums, reaktivitāte, uzbudināmība, vispārējs nemiers. Pacientiem raksturīgs drebošiem pirkstiem, muskuļu vājums, galvassāpes.
 • Zobu simptomi. Bieži slimība tiek pievienoti vairāki zobu kariesu, periodonta slimību reizēm.

Komplikācijas difūzā toksiskā goiter

Vis Apstiprināt Graves "slimība, izmantojot laboratorijas testus
 nopietna komplikācija slimības ir thyrotoxic krīze. Viņa parādīšanās veicina šādi faktori:

 • trūkst atbilstošas ​​ārstēšanas Graves "slimība ilgākā laika periodā;
 • uzlabota fizisko aktivitāti;
 • sarežģīta situācija, kas izraisīja daudz stresa vai traumas;
 • jebkura operācija;
 • goiter apstrāde ar radioaktīvo jodu, kā arī ķirurģiskas ārstēšanas goiter bez iepriekšējas medicīniskas kompensācijas;
 • infekcijas slimības.

Kad tireotoksicheskom Stroke asinīs ar pārmērīgu summu vairogdziedzera hormonu, kas rada ļoti smagi bojājumi, sirds un asinsvadu un nervu sistēmas, aknu un virsnieru dziedzeri.

Diagnoze difūzā toksiskā goiter

Noteikt slimība nav nekādas īpašas grūtības. Apstiprina diagnozi, izmantojot laboratorijas testu asinīs vairogdziedzera hormonus. Arī tur ir augsts koncentrācija asinīs joda un samazina holesterīna daudzumu.

Ja jums ir hipertireoīdisma vairogdziedzeris nav taustāms, tas ir iespējams, netipisks vietu. Tomēr jāapzinās, ka simptomi hipertireoze var rasties citām slimībām: sajauc un mezglains goiter, thyroiditis, vēzi un audzējiem vairogdziedzera.

Ārstēšana difūzā toksiskā goiter

Par efektīvu ārstēšanu, ir ļoti svarīgi nodrošināt cietušajam mieru apstākļus un izveidot veselīgu miegu. Power jābūt pilnīgai, ar augstu saturu vitamīnu un olbaltumvielu. Ārstēšana Graves "slimība var būt zāles vai izmantojot radioaktīvo jodu. Smagos slimības formas priekšroka ķirurģiskas ārstēšanas.

Narkotiku ārstēšana difūza toksisko goiter parasti ir pietiekami ilgs. Ārsts antithyroid narkotikas, narkotikas kālija thiouracil atvasinājumus un imidazola, jodu, nomierinošus līdzekļus. Minimālais terapijas ilgums ir seši mēneši. Būtībā pacients ieņem medikamentus laikā 1 - 1, 5 gadus. Ja zāļu terapija nedod pozitīvus rezultātus, jums vajadzētu apsvērt citas ārstēšanu.

Radioaktīvā joda terapija - diezgan efektīva ārstēšanas metodi, kas ir, tomēr vairākas kontrindikācijas, kas ietver kuņģa čūla, tuberkulozes, psihiski traucējumi, grūtniecība un zīdīšanas.

Ķirurģiska ārstēšana izkliedētā toksisko goiter, vēlams klātbūtnē alerģisku reakciju, pārāk daudz palielinājums kultūraugu (3 vai augstāka pakāpe), kā arī pārāk smagi simptomi sirds un asinsvadu slimības.

Яндекс.Метрика