Gripa

 Gripa - viens no visbiežāk infekcijas slimībām
 Vispārīgs raksturojums slimības

Gripa ir viens no visbiežāk infekcijas slimības attiecas uz grupu, akūtas elpošanas ceļu vīrusu infekcijām.

Slimība izraisa gripas vīrusi, kas šobrīd ir vairāk nekā 2000 sugas. Šie vīrusi var pavairot kā epidēmijas, pieaugums, kas ir tendence uz rudens-ziemas periodā, un pandēmijas, ko ieraksta reizi 30-40 gados. Daudzi cilvēki uz gripu diezgan noraidošas, ņemot vērā ierasto "auksts", bet katru gadu no šīs slimības pasaulē mirst no no 250-500000 kārtībā. People.

Uzņēmīgi pret gripas vīrusiem ar visu vecumu cilvēkiem, bet lielāko draudu slimība rada uz vecāka gadagājuma cilvēkiem, bērniem, grūtniecēm un cilvēkiem, kas cieš no sirds un plaušu slimībām. . No gripas avots ir jau slims cilvēks, kurš izvēlas vidi ar vīrusu caur klepojot, šķaudot, un tā tālāk D. Ar aerosola transmisijas mehānisma (ieelpošana pilienu no gļotām, siekalām), gripa izplatās pietiekami ātri - pacients ir briesmas citiem nedēļas sākuma laikā No pirmajām stundām infekciju.

Gripai līdzīgi simptomi

Gripas simptomi nav specifiski, atšķirt no citām akūtas elpceļu vīrusu infekcija, bez speciālām laboratoriskām pārbaudēm ir gandrīz neiespējami.

Par "gripu" diagnoze ir noteikta galvenokārt praksē, tikai pamatojoties uz epidemioloģiskās situācijas.

Slimība sākas, kā likums, slikti: ķermeņa temperatūra sasniedz 38-40 0 C, drebuļi, galvassāpes, eksplodējot sāpes locītavās un muskuļos, vājums. Izdalījumi no deguna nav tipisks simptoms gripu, jo šo slimību, gluži pretēji, ir raksturīga sausa deguna un rīkles. Vairumā gadījumu, ir intensīva sauss klepus,  Gripai līdzīgi simptomi bez pētījumiem ir gandrīz neiespējami atšķirt no SARS
 ko pavada sāpes krūšu kaula. Pārbaude pacientam var atklāt papildu pazīmes gripas piemēram hyperemia hipotensijas, injekcijas sklēras ("sarkano acu"), detalizācijas un hyperemia cieto un mīksto aukslēju, relatīvā bradikardija.

Gripas simptomi parasti saglabājas 3-5 dienas, pēc tam pacients atveseļojas.

Smagas slimības formu Visbiežāk komplikācijas ir vidusauss, sinusīts, pneimonija, tomēr, var attīstīties un sekas, piemēram, smadzeņu tūska, asinsrites kolapsa, hemorāģisko sindromu, sekundāro bakteriālo komplikācijas, hronisku slimību saasināšanās.

Gripas ārstēšana

Ilgu laiku ārstējot gripu bija tikai simptomātiska un ietver, ņemot pretiekaisuma, expectorants, pretklepus un vitamīnus, īpaši lielu devu askorbīnskābes, kā arī atbilstību gultas režīms un dzeramā daudz šķidruma. Šodien, simptomātiska ārstēšana gripa nav zaudējis savu nozīmi, bet tajā pašā laikā tas ir saprotams, ka, papildus likvidēšanai simptomiem, un ir jārisina tieši tā iemesla dēļ, tas ir, ar vīrusu.

Zāles ar gripu ir noteicis ārsts, šodien efektīvi ārstēt ar pretvīrusu zālēm, ko, ja to pieņemšana tiks uzsākta pirms klīniskās slimības izpausmes.

Apspiest vīrusa izplatību organismā, samazinot simptomu smagumu, samazinot ilgumu slimības un samazināt biežumu sekundārās komplikācijas, ir ieteicams lietot pretvīrusu medikamentus, piemēram, zanamiviru un oseltamiviru (Tamiflu). Šīs gripas zāles ir efektīvas pret daudzām gripas celmiem, bet to saņemšana ir iespējama tikai ar recepti un ārsta uzraudzībā. Bloķēšanas protonu sūkņa un novērst vīrusu stāšanās šūnās lietot formulējumus rimantadīna un amantadīna. Pretvīrusu un imūno stimulējošas īpašības ir narkotiku interferonu (Grippferon, Ingaron, Amisin) interferonu induktorus (Kagocel, TSikloferon), bet sevis gripas ārstēšanai šīs zāles nevēlamās izlemt, vai viņu uzņemšana būtu jāveic ārstu.

Ir tiesības pastāvēt un homeopātiskās zāles gripu, kuru vidū ir plaši populāra Oscillococcinum ir ekstrakts no sirds un aknu pīļu muskuss. Neskatoties uz to, ka ražotāji noteiktām zālēm caur dzīvajiem organismiem vai ekstraktiem augu teikt tie ir efektīvi ārstēšanai un gripas profilaksei, parasti šie paziņojumi ir klīniski pierādījumi.

Gripas profilakse

Gripa shot ir tradicionāla metode, lai novērstu slimības. Vakcinācija ir visvairāk rāda bērniem, gados vecākiem bērniem, pacientiem ar hroniskām plaušu slimību un sirds ārstiem. Vakcinācija pret gripu ietver ievadu par veseli cilvēki dzīvo, inaktivētu vakcīnu, kas satur antigēnu, parasti trīs vīrusa celmi izvēlētas, pamatojoties uz ieteikumiem PVO.

 Avārijas gripas profilaksei - ievads Nazoferona
 Avārijas novēršana gripu var saukt intranazāla (deguna pilieni) interferonu (Nazoferon), ka ir lietderīgi piemērot pēc cieša kontakta ar inficētajiem cilvēkiem. Tā ir arī tiešā saskarē ar pacientiem no iegūt gripu var ietaupīt izmantot marles mērces, izmantošanas rimantadīns vai eļļošanas oxolinic ziežu deguna eju.

Nespecifisks Gripas profilakse ietver: telpas ventilāciju, bieža roku mazgāšana ar speciālajiem līdzekļiem, mitro tīrīšanu ar dezinfekcijas līdzekļiem un gaisa dezinfekcijai izmanto ultravioleto starojumu, katalītiskā līdzekļus, aerosola dezinfekcijas. Lai saglabātu imunitāti, kas spēj pretoties vīrusu, ir nepieciešams iekļaut uzturā pārtikas produktus, kas bagāts ar vitamīniem, pienskābes baktērijas, kā arī izmantošanu medus, propoliss, peru pieniņš.

Novērst Gripas epidēmija lielā mērā atkarīgs no izpratnes jau slimu personu, lai izvairītos no sabiedriskās vietās ar lielu cilvēku koncentrāciju, kuriem pacientam, īpaši klepojot un šķaudot, ir potenciāls inficēšanās risks.

Яндекс.Метрика